חתונה טבעונית

מיכל3128

New member
חתונה טבעונית

אני צריכה את עזרתכם בדחיפות, אחרי שניסיתי להתייעץ עם אנשים בפורומים של חתונות אבל בגלל שרוב המתחתנים הם לא טבעוניים לא קיבלתי שום טיפים מועילים.
אני וחבר שלי רוצים להתחתן באירוע אינטימי (120 מוזמנים), עם תפריט טבעוני ורצוי במקום פתוח ויפה ולא כמו כל האולמות הסטנדרטיים...אה כן ואנחנו מוגבלים בתקציב של מקסימום 367 ש"ח למנה (כולל הכול)
אני מקווה שמישהו/י פה בפורום עבר/ה את התלאות שאנחנו עוברים בלמצוא מקום שיגיש אוכל טבעוני ובמחיר שנוכל לעמוד פה...אני ממש אודה לכל אחד שיוכל לעזור לנו במציאת מקום מתאים.
תודה רבה מראש:)

eietmo

New member
מזל טוב

גם אני מתחתנת בקרוב! הנה שני רעיונות:

* להתחתן במסעדה גדולה. לא קונבנצינאלי אבל יכול לחסוך המון כסף. אפשרות נוספת (אני לא יודעת אם קיימת בישראל) היא לשכור פארק ציבורי\ להתחתן בגינה אחורית של מישהו עם בית גדול.
* אלכוהול- לשים כמה בקבוקי יין על השולחן, ואולי לעשות שולחן של "בר עצמאי". רוב העלויות של האוכל באות מאלכוהול.

מיכל3128

New member
מזל טוב גם לך:)

קודם כל תודה על התגובה אבל לצערי בדקנו כבר את 2 האופציות שהצעת ולהלן האמת המרה לגבי שתיהן:
1. לגבי מסעדות-בגלל שאנחנו מעוניינים ספציפית בתפריט טבעוני אנחנו צריכים לבחור מסעדה שמתמחה בתפריט הזה וכרגע קיימות 2 מסעדות בארץ שיכולות להכיל אירוע של 120 אורחים (משק ברזילי וננוצ'קה) ששתיהן נתנו מחירים שחורגים בהרבה מהתקציב שלנו...
2. לגבי אירוע בחצר של בית/פארק ציבורי-בדקנו גם את האופציה הזאת אבל ברגע שצריך לארגן הכול לבד לאירוע (החל משולחנות/כיסאות+מערכת הגברה+קייטרינג+שירותים כימיים אם זה בפארק) העלויות יוצאות גבוהות מאוד ככה שזה גם לא רלוונטי בשבילינו...
סורי אם ביאסתי אותך אבל אני מקווה בשבילך שהתקציב שלך יותר גבוה מימני ואז אולי האופציות שהצעת כן יכולות להיות רלוונטיות לגבייך...

eietmo

New member
ממש לא ביאסת!

אני האמת בקנדה, וכבר יש לי הכל סגור.

הנה איך זה אצלנו:

* מצאנו "אולם" שיש בו את הדברים הכי בסיסים (שולחנות, כסאות, ומערכת מוזיקה בתשלום). האולם היה ממש מציאה.
* הגבלנו את כמות האורחים ל50 (זה כנראה יצא בסביבות 60 אחרי כל מיני "הפתעות"). רק את המשפחה הקרובה ואת החברים הכי קרובים. מאוד עזר לנו.
* קנינו בדים (כיסוים לשולחנות וכסאות) כי לא מצאנו כאלה בלי משי להשכיר.
* ביקשנו ממסעדה אהובה לעשות קייטרינג (בלי אלכוהול). גם שכרנו ברמן ובר ואנחנו נביא את האלכוהול בעצמנו. המחיר שסגרנו עליו הוא $45 לאדם (מחירים פה יכולים להגיע בקלות ל$100 לאדם). האוכל הוא מה שרצינו להוציא עליו הרבה כסף.
* שכרתי שמלת כלה במקום לקנות- חסכון של אלפי דולרים.
* ארוסי ההורס ילבש חליפה שקנינו ולא טוקסידו.

מיכל3128

New member
אפשר לשאול...

איך קוראים לאולם שמצאתם? אה ולגבי שמלת כלה אני בכלל לא קונה שמלה אלא עיצבתי לעצמי לבד וגיסתי לעתיד תתפור לי אותה (היא כבר תפרה את השמלות בעבר לאחיותיו של חתני) ככה שהנזק בתחום השמלה יצא לי במקסימום 1,000 ש"ח רק על הבד והמחטב/מחוך שעליו אני אתפור את השמלה...

eietmo

New member
שימי לב שזה בקנדה, כן?

זה יעזור לך אם אתן לך את השם של האולם? זה במדינה אחרת
יפה מאוד, כיף לך שיש מישהו שיכול לתפור לך!

מיכל3128

New member
אה לא ידעתי שהאולם שלך הוא בקנדה...

למרות שהייתי מתה להתחתן בחו"ל עם כל החברים והמשפחה (ואני בטוחה ששם גם כל סיפור האירועים יותר זול) זה לצערי לא אפשרי מבחינתנו, למרות שאנחנו מתכננים להתחתן אזרחית בחו"ל במהלך הירח דבש שלנו...
ולגבי השמלה אני פשוט פריק-קונטרול ואני חייבת שלפחות השמלה תצא לי בדיוק כמו שדמיינתי, אחרי שהתפכחתי מהאשליות לחתונה בים/טבע שחלמתי עליה אבל בלתי אפשרית עם ההגבלות תקציב/אוכל שלנו..., ומי יותר טובה בלעצב משהו שאני בטוח אוהב מימני חח:) וכן זכיתי בגיסה מדהימה שיודעת לתפור וגם אשכרה מתרגשת מכל העניין של לעצב איתי את השמלה והכול...
בכל מקרה מזל טוב לך שוב ותיהנו המון בחתונה שלכם...

eietmo

New member
ועוד משהו בשבילך

אם אתם בגינה של מישהו, אולי שווה לבקש מחברים\ משפחה להשאיל לכם שולחנות וכסאות וכיוצא בזה?

אני יודעת שבישראל חתונות הן דבר ממש רציני אז זה הרבה יותר יקר. פה יש הרבה זוגות שעושים חתונה "בעצמם", כלומר מכינים לבד הרבה דברים, מבקשים מאנשים להביא מנה ועושים פוטלאק ...

l coyote l

New member
גם בארץ יש אנשים שעושים עבורך הכל

יש השכרת ציוד לאירועים, יש בארים ניידים וכו'.
את לא צריכה באמת לעשות משהו באירוע הרכבה עצמית כזה, רק לקבץ אנשי מקצוע שבאים עם הציוד שלהם.

על הארגון שלכם.

eietmo

New member
תודה!

סליחה אם זה לא היה ברור. לא התכוונתי אנשי מקצוע, התכוונתי שהאורחים מביאים כל אחד מנה ויש בופה של מנות מהאורחים.

מיכל3128

New member
בדקנו כבר...

בהתחלה היה דיבור לעשות את החתונה בגינה של קרוביי משפחה של חתני שבמקרה יש להם גם חברת קייטרינג אבל הגינה שלהם יכולה להכיל 60 אנשים במקסימום ואחרי מלא סינונים מרשימת המוזמנים שלנו עדיין הגענו למינימום של 70 אורחים ככה שגם הרעיון הזה נפל מהפרק ואנחנו לא מכירים עוד אנשים שיש להם גינה מספיק גדולה להכיל 120 אורחים ככה שזה השאיר אותנו לבדוק וילות לאירועים ושם המחירים כבר עוברים בהרבה את התקציב שלנו:(
אבל אם מישהו מכם מכיר ויכול לכוון אותנו לוילה שתתאים לכמות מוזמנים שלנו ובמחיר שפוי אני ממש אשמח ואהיה אסירת תודה לנצח:)

מיכל3128

New member
לגבי הבית של איריס ברנע

כן בדקנו שם אבל בגלל שמדובר במושב אז ניתן לעשות את האירוע עד 23:00+אסור להשמיע מוסיקה בקול רם אלא רק כמוסיקת רקע ולא בא לי לוותר על ריקודים בחתונה שלי...ובאירוע שישי היא מוכנה לעשות רק עד השעה 16:00:(

אני הייתי חושבת על שני כיוונים

(מתחתנת בחתונה טבעונית עוד חודשיים וחצי, שפכנו כמות כסף לא פרופורציונאלית לחיים)

1. לדעתי עדיף משמעותית (מבחינת מחיר) למצוא אולם שהקיייטרינג שלו מוכן לעשות טבעוני. יש כאלה בביטחון, אני פשוט לא זוכרת. נסי בקבוצת "טבעונים" בפייסבוק.

2. יש את קייטרינג נקטר, אני לא יודעת איך המבושל שלהם (אנחנו לא אוכלים מבושל), אבל מבחינת יחס הם מהממים ואני יודעת שהם גם יכולים להפיק (למצוא מקומות, ציוד וכאלה), אז יכולה לבדוק מולם אם זה ריאלי במסגרת התקציב.

מה שלא יהיה, מהנסיון שלנו להשכיר חצר של וילה זה בדרך כלל גם מגביל (מוזיקה וכאלה) וגם מאוד מאוד יקר.
אנחנו משלמים באיזור ה15,000 שקל רק על הדשא היפה של הוילה

(בלי אוכל, בלי שירות, בלי כיסא, כלום כלום, דשא.)

l coyote l

New member
ברוב המקרים צריך להביא קיטרינג בנפרד

כי מרבית העסקים לאוכל טבעוני לאירועים הם קייטרינג. כדי למצוא אותם מספיק חיפוש גוגל.
יש לעתים גני אירועים/אולמות שמסכימים לחרוג מהנוהל (תלוי במקצועיות השף וגמישותו), אבל זה נדיר ומצריך לעבור פרטנית ולשאול.

דוגמה לקייטרינג טבעוני (לא התנסיתי):
http://www.nectarfood.co.il/#!catering/c161y

subatoi

New member
שווה גם לחפש פה בארכיון הפורום, היו לא מעט

שרשורים עם שאלות דומות, אולי יש שם תובנות.

כל הכבוד, בהצלחה ומזל טוב

aurora0

New member
אישית התחתנתי בחתונה צמחונית

ואז שכרנו מקום+קייטרינג.
אבל אני בהחלט חושבת שיש אפשרות לעשות חתונה טבעונית בתקציב שלכם.
שתי אפשרויות עולות לי בראש.
הראשונה קונקרטית - ממש לפני כמה חודשים זוג חברים שלנו התחתן בחתונה ( צמחונית) במקום הזה:
http://www.d.co.il/80115682/44380/ (גינת לב היער במושב שילת).
זה בית פרטי של מישהי שעושה קייטרינג לדעתי, והחתונה הייתה מקסימה. הייתי מבררת איתה את האופציה של טבעונות.
הרעיון השני הוא יותר כללי - למצוא גן אירועים שהמטבח שלו הוא בשרי (כלומר כמעט כל גן אירועים), שעומד בתקציב שלכם, ולסגור איתו אירוע קטן שהתפריט בו יהיה "פרווה" - כלומר טבעוני. כמעט בכל אירוע שאני מוזמנת אליו עם תפריט בשרי, יש שפע של מנות שאינן מן החי. מקום עם שף עם ראש פתוח יוכל להגיש רק את הסלטים ולמצוא מנות "עיקריות" צמחוניות.
הנה זוג שעשה את זה:http://veg.anonymous.org.il/art391.html
אם תגידו באיזה איזור, אולי אפילו אוכל להמליץ לכם על גני אירועים שאכלתי בהם טוב (טבעוני) באירוע בשרי.
ומזל טוב!!!

aurora0

New member
נכון. ובכל מקרה במצב הזה צריך לשבת עם השף

ולתכנן מנה-מנה לרכיביה השונים (מה שעושים לדעתי כמעט בכל חתונה).

למעלה