חשד להעתקת פטנט

L2010

New member
חשד להעתקת פטנט

שלום רב,
אני נמצא לקראת הגשת הבקשה לפטנט בארה"ב, המסמכים הסופיים הוכנו ע"י העורך ואושרו על ידי,
את כל תהליך ההתקשורת ביננו ביצענו בדוא"ל של גוגל, כולל שליחת המסמכים.
מה לדעתך\דעתכם הסיכוי שגוגל או גוף אחר ראה את כל החומר וידאג להגיש לפני את הבקשה?
אני יודע שיש אפשרות לזרז את התהליך של הרישום.
ואם כן איזו הגנה יש לי אם בכלל?
לא נוהגים לדבר על עניין זה אך לדעתי הוא חשוב ופרוץ.
תודה!

העתקת מידע שעובר בדואר אלקטרוני

שלום רב,
&nbsp
למרות השנים הרבות שחלפו מאז תחילת השימוש בג'ימייל, לא נפוצים מקרים של תביעה נגד גוגל או אחרים על זכויות בפטנטים בעקבות העתקת מידע שעבר בדואר אלקטרוני.
במידה שיתברר לך שמאן דהוא העתיק ממך את הרעיון בכך ש"האזין" לדוא"ל שלך והקדים אותך בבקשת רישום הפטנט, קיים קושי ברור של הוכחת ההעתקה, אבל אם תצליח להתגבר על קושי זה ותשיג את הראיות המתאימות – קיימת אפשרות לפנות לערכאות המתאימות לקבלת הזכויות על הפטנט.
&nbsp
בברכה,
דניאל

L2010

New member
זה ברור שלא יכול להתברר לי אם העתיקו ואין ראיות להעתקה כזו,

אז בטח שלא היו תביעות, מי שגונבים ממנו מידע בצורה זו לא מודע לכך.
במידה וזה קורה - הוא פשוט מגלה לנפי רישום הפטנט שהקדימו אותו.
תודה על התשובה, יש לי שאלה נוספת אם אפשר... שלחתי בקשה לרישום בארה"ב, השאלה שלי היא למה אני צריך משקיע\ים?
כי נאמר לי שכדאי לי כבר להתחיל לחפש משקיע, אבל על מה יש לי עוד להוציא כסף בעתיד מלבד לרישום בעוד מדינות אם ארצה?
אני מתכוון במידה ואני מוכר את הפטנט, ובמקרה זה אני מתאר לעצמי שאני לא צריך לשווק אותו ללקוחות.
הייתי רוצה לדעת אילו הוצאות עוד יהיו מלבד תשלום לרישום בעוד מדינות. תודה רבה! :)

משקיעים במסגרת הליכי רישום וקידום פטנט

שלום,
&nbsp
ככלל, המשקיעים נכנסים לתמונה כאשר יש רצון לקבל מימון עבור קידום המיזם. עניין המימון אינו נוגע בהכרח לשיווק ללקוחות (המתבצע בשלב מאוחר) אלא יכול להתייחס גם למימון הייצור והפיתוח של אותו מוצר ואף לשלבים מוקדמים של יצירת הגנות קניין רוחני (רישומי פטנטים, מדגמים וכד').
&nbsp
לעניין מכירת הזכויות בהמצאה, ישנן מספר אפשרויות, בין היתר:
• מכירת כל הזכויות בהמצאה;
• שמירה על זכויות הבעלות ומכירת רישיונות לשימוש בהמצאה בלבד. הרישיונות יכולים להיות בלעדיים או לא בלעדיים;
• לצרף שותף (אסטרטגי או אחר) וכך למכור רק חלק מהזכויות שלך.
&nbsp
בהצלחה,
דניאל

למעלה