חשבונית סוף שנה שהונפקה בטעות ב-1 בינואר

startup4

New member
הפקתי חשבונית לרבעון הרביעי ללקוח ב-1 בינואר ובטעות שכחתי להזין את תאריך ההנפקה 31 בדצמבר. עכשיו ההכנסה היא בתוכנת הנהלת חשבונות בשנה החדשה למרות שלדעתי היא צריכה להיות בשנה הישנה. אני מנהל ספרים לפי בסיס דיווח מצטבר. כמובן שאני יכול להוציא חשבונית זיכוי, אבל אני לא יכול להוציא חשבונית רטרואקטיבית ל-31 בדצמבר. נראה שאסור. האם יש משהו (חוקי!) שאפשר לעשות מבחינה כדי לתקן את זה? בשנה שעברה ההכנסות שלי היו מאוד נמוכות, אז אני בטוח אשמח אם ההכנסה הזו עדיין תהיה שייכת לשנה שעברה שגם ממנה היא נובעת.

GoldenEyes

Well-known member
הפקתי חשבונית לרבעון הרביעי ללקוח ב-1 בינואר ובטעות שכחתי להזין את תאריך ההנפקה 31 בדצמבר. עכשיו ההכנסה היא בתוכנת הנהלת חשבונות בשנה החדשה למרות שלדעתי היא צריכה להיות בשנה הישנה. אני מנהל ספרים לפי בסיס דיווח מצטבר. כמובן שאני יכול להוציא חשבונית זיכוי, אבל אני לא יכול להוציא חשבונית רטרואקטיבית ל-31 בדצמבר. נראה שאסור. האם יש משהו (חוקי!) שאפשר לעשות מבחינה כדי לתקן את זה? בשנה שעברה ההכנסות שלי היו מאוד נמוכות, אז אני בטוח אשמח אם ההכנסה הזו עדיין תהיה שייכת לשנה שעברה שגם ממנה היא נובעת.
אתה לא יכול להוציא חשבונית על 31.12 , והגיוני גם שלא תוכל להוציא כי מועד הדווח למע"מ או למקדמות מס הכנסה הוא 15.1.23 שגם הוא חלף , אין לך ברירה.
להסתכן בתיקון ידני יגרור בעיות של אי דווח אמיתי למע"מ , תצטרך להגיש דוח מתקן , לשלם את ההפרש בתוספת קנס וריבית. לא הייתי הולך על זה

startup4

New member
עדיין לא דיווחתי ושילמתי מע"מ ומס הכנסה, כי המועד האחרון לדיווח ותשלום הוא מחר 19 בינואר 18:30 למי שמשלם באינטרנט באתר רשות המסים. ראה צילום מסך התשלום של רשות המסים מצורף.
VAT payment form.jpg

GoldenEyes

Well-known member
עדיין לא דיווחתי ושילמתי מע"מ ומס הכנסה, כי המועד האחרון לדיווח ותשלום הוא מחר 19 בינואר 18:30 למי שמשלם באינטרנט באתר רשות המסים. ראה צילום מסך התשלום של רשות המסים מצורף.
צפה בקובץ המצורף 70445
הבנתי
אם כך , הוסף ידנית את החשבונית השגויה שהוצאת ב 1.1. לחישוב של נובמבר דצמבר 2022
אל תשכח כמובן להוריד אותה בחישוב הבא של ינואר פברואר 2023

startup4

New member
הבנתי
אם כך , הוסף ידנית את החשבונית השגויה שהוצאת ב 1.1. לחישוב של נובמבר דצמבר 2022
אל תשכח כמובן להוריד אותה בחישוב הבא של ינואר פברואר 2023
תודה. זה נשמע טוב. אז אני לא צריך להוציא תעודת זיכוי וחשבונית חדשה עם תאריך 31 בדצמבר - מה שבכל מקרה לא אפשרי כי תוכנת הנהלת החשבונות לא מאפשרת זאת. אני רק מתקן את הסכומים באופן ידני. למעשה זה מה שאני חייב לעשות, כי שירותים שסיפקתי בשנה שעברה חייבים להיכלל בהכנסה של שנה שעברה, לא?

GoldenEyes

Well-known member
תודה. זה נשמע טוב. אז אני לא צריך להוציא תעודת זיכוי וחשבונית חדשה עם תאריך 31 בדצמבר - מה שבכל מקרה לא אפשרי כי תוכנת הנהלת החשבונות לא מאפשרת זאת. אני רק מתקן את הסכומים באופן ידני. למעשה זה מה שאני חייב לעשות, כי שירותים שסיפקתי בשנה שעברה חייבים להיכלל בהכנסה של שנה שעברה, לא?
בדיוק
תלוי גם בשיטת הדווח - לא ניכנס לזה , מה גם שאני לא יודע את המאפיינים של העסק ועל איזו בסיס מדווח

startup4

New member
לא כל כך ברור לי איך צריך לטפל בזה בצורה נכונה. חשבונית על שירותים שסיפקתי ברבעון הרביעי צריכה להיות שייכת לשנה שעברה, לא? עכשיו כשהוצאתי את החשבונית בטעות ב-1 בינואר היא שייכת אוטומטית לשנה החדשה? אם ככה זה עובד מישהו יכול להוציא חשבונית כזו בכוונה ב-1 בינואר ולהעביר הכנסה מהשנה האחרונה לשנה החדשה אם זה יותר נוח לו ואולי הוא משלם פחות מיסים ככה. אני מניח שזה לא משהו שצריך להיות אפשרי ככה, לא? אז מה אני צריך לעשות כדי לתקן את הטעות שלי?

GoldenEyes

Well-known member
לא כל כך ברור לי איך צריך לטפל בזה בצורה נכונה. חשבונית על שירותים שסיפקתי ברבעון הרביעי צריכה להיות שייכת לשנה שעברה, לא? עכשיו כשהוצאתי את החשבונית בטעות ב-1 בינואר היא שייכת אוטומטית לשנה החדשה? אם ככה זה עובד מישהו יכול להוציא חשבונית כזו בכוונה ב-1 בינואר ולהעביר הכנסה מהשנה האחרונה לשנה החדשה אם זה יותר נוח לו ואולי הוא משלם פחות מיסים ככה. אני מניח שזה לא משהו שצריך להיות אפשרי ככה, לא? אז מה אני צריך לעשות כדי לתקן את הטעות שלי?
מאחר והתוכנה לא מאפשרת לעשות תיקונים מהסוג הזה , מתבססים כאן על האמינות שלך
אתה אומר זה שייך ל 2022 , ואתה מוסיף את זה ל 2022 , בטעות יצא על 2023 , אתה הגון ומדווח נכון.

אחרים עושים מה שנראה להם גם אם זה לא תמיד חוקי, ביום מן הימים תהיה להם ביקורת ובדיקת הספרים , ויכולים לעלות על זה , ואז רשות המיסים עושה שיפטינג ומחשבת מחדש את אותה שנה , מה שגורר כמובן קנסות ריביות הצמדות ושאר בישין מרעין.

startup4

New member
שיטת הדיווח שלי היא מיצטאבר. זו הסיבה שדאגתי כל כך מהטעות שלי. כי אם זה היה על בסיס מזומן אז ההכנסה פשוט הייתה שייכת לשנה שבה נכנס הכסף, לא?

GoldenEyes

Well-known member
שיטת הדיווח שלי היא מיצטאבר. זו הסיבה שדאגתי כל כך מהטעות שלי. כי אם זה היה על בסיס מזומן אז ההכנסה פשוט הייתה שייכת לשנה שבה נכנס הכסף, לא?
אם זה מצטבר אז אתה רושם הכנסות לקבל , ולא מדווח בנובמבר-דצמבר
אם זה על בסיס מזומן , אז כמו שרשמת , שייך לשנה שבה קיבלת את הכסף

GoldenEyes

Well-known member
אז אני לא יכול לתקן באופן ידני כפי שדיברנו למעלה?
שוב
אם אתה מדווח על בסיס מצטבר (הנה"ח כפולה? )אתה לא צריך לתקן ידנית כי אתה רושם הכנסות לקבל
אם אין לך הנה"ח כפולה אז תעשה תיקון ידני

startup4

New member
תודה על העזרה ובמיוחד התשובות המהירות לאור זאת היום 18:30 הוא המועד האחרון עבורי לסדר הכל :)

GoldenEyes

Well-known member
תודה על העזרה ובמיוחד התשובות המהירות לאור זאת היום 18:30 הוא המועד האחרון עבורי לסדר הכל :)
אחת הסיבות שאני לא מחכה לרגע האחרון :)
פעם זה היה עד ה 15 , עד עידן האינטרנט
ועדיין דבוק בי ה 15 אפילו שיש הארכות :)
בטוח לאומי זה 15 כמו שעון , אז לא משחק משחקי תאריכים :)

startup4

New member
אני גם לא אוהב לחכות לרגע האחרון. אבל מכיוון שחלק מהחשבוניות מגיעות בדואר ושייכות לחודשים הקודמים, אני אוהב לחכות עם הדיווח כדי שעדיין יכלול אותן בחודש שאליו הן שייכות. אני יודע שאני יכול לכלול אותם גם בחודש החדש, אבל אני אוהב סדר. ;)

אתמול רציתי לשלם מע"מ ותוכנת הנהלת החשבונות שלי אמרה לי שאין מע"מ על עסקאות. אמרתי שזה לא יכול להיות, כי הוצאתי חשבונית ללקוח לרבעון הרביעי. בדקתי את זה ורק אז הבנתי שכשהפקתי את החשבונית 1 בינואר שכחתי לבחור את התאריך הרצוי 31 בדצמבר. עכשיו היה לי מצב לא נעים: הכנסה נמוכה מאוד בשנה שעברה ואפס ברבעון הרביעי. השנה אני מצפה להכנסה גבוהה יותר אז כמובן שהעדפתי שההכנסה הזו תהיה בשנה שבה היא שייכת.

מה שעוד קצת מדאיג אותי זה שעכשיו - אחרי התיקון הידני - אני משלם מע"מ ומס הכנסה על הסכום הזה לנובמבר-דצמבר כך בשנה הישנה. הלקוח שלי עם זאת ישלם מע"מ לפי החשבונית שהוא קיבל ב-1 בינואר בשנה החדשה. זה יוצר דלתא ברשות המע"מ בין מה ששילמתי והוא ניכה בשנה שעברה ובין מה שהוא מנכה ואני משלם השנה.

GoldenEyes

Well-known member
מה שעוד קצת מדאיג אותי זה שעכשיו - אחרי התיקון הידני - אני משלם מע"מ ומס הכנסה על הסכום הזה לנובמבר-דצמבר כך בשנה הישנה. הלקוח שלי עם זאת ישלם מע"מ לפי החשבונית שהוא קיבל ב-1 בינואר בשנה החדשה. זה יוצר דלתא ברשות המע"מ בין מה ששילמתי והוא ניכה בשנה שעברה ובין מה שהוא מנכה ואני משלם השנה.
אל דאגה
המצב הוא ששילמת , לפני שהוא מקזז
אם זה היה הפוך , היית בבעיות :)

למעלה