חכמה בדיעבד איננה חכמה

DANIAVNI

Well-known member
לא אגיד שאין צדק מסויים בדברי כל המומחים שצצו אחרי 07/10
אבל בכל זאת משהו כאן לא הגיוני
אם הדברים היו כל כך מתבקשים וברורים,
למה שתקו כל המומחים כל עוד שמזוודות הכסף הצליחו
עכשיו כל פנסיונר של שרותי הביטחון מגוייס כדי להסביר
במה כשלנו .

Harrington

Well-known member
מנהל
לא אגיד שאין צדק מסויים בדברי כל המומחים שצצו אחרי 07/10
אבל בכל זאת משהו כאן לא הגיוני
אם הדברים היו כל כך מתבקשים וברורים,
למה שתקו כל המומחים כל עוד שמזוודות הכסף הצליחו
עכשיו כל פנסיונר של שרותי הביטחון מגוייס כדי להסביר
במה כשלנו .
כי הם שקרנים וצבועים ואגב כך מסתמכים על זכרונו הקצר של הציבור. הרי אלו בדיוק אותם גנרלים בדימוס וידעני התקשורת, לרוב, שלפני שמחת תורה 'ידעו' להסביר בדיוק מדוע החמאס מורתע, לא צפויה משם סכנה לבטחון המדינה וכו' ויודעים היום להסביר בדיוק מדוע הכל היה צפוי, למה זה קרה ומה צריך לעשות עכשיו.

מספרים שילד שאל פעם את אביו מהו שדרן ספורט. האב השיב שזה אדם שיום לפני המשחק יודע להסביר בדיוק מה יקרה בו ומי ינצח ויום לאחר המשחק יודע להסביר בדיוק מדוע ההיפך המוחלט קרה וכל זאת בלי להניד עפעף. כך מתנהלת התקשורת הישראלית עם רוב הפרשנים שהיא מחזיקה בתחום.

DANIAVNI

Well-known member
בדיוק אותם גנרלים בדימוס וידעני התקשורת
אתה בטוח שמדובר באנשים מסויימים ?
אולי האמת יותר מורכבת
כלומר, נתנו יותר במה למי שסיפר לנו שהחמאס מורתע ולא נתנו במה מספקת למי שחושב אחרת
ובכלל, טראסט מוחות שבו אתה דואג שכולם יחשבו כמוך איננו באמת טראסט מוחות .
אני לפעמים חושב בבדיחותא שאם סבתא עליה השלום, עובדת ניקיון אנאלפבתית, שאמרה " אין אמונה בערבי גם אחרי 40 שנה בקבר"
היתה יושבת בין כל המומחים המלומדים אז אולי לא היה 07/10.
אני למשל לא הכרתי לפני את האלוף בריק או את אליהו יוסיאן
האם הם ספציפית חשבו ודיברו אחרת לפני ? אינני יודע .

Harrington

Well-known member
מנהל
אתה בטוח שמדובר באנשים מסויימים ?
אולי האמת יותר מורכבת
כלומר, נתנו יותר במה למי שסיפר לנו שהחמאס מורתע ולא נתנו במה מספקת למי שחושב אחרת
ובכלל, טראסט מוחות שבו אתה דואג שכולם יחשבו כמוך איננו באמת טראסט מוחות .
אני לפעמים חושב בבדיחותא שאם סבתא עליה השלום, עובדת ניקיון אנאלפבתית, שאמרה " אין אמונה בערבי גם אחרי 40 שנה בקבר"
היתה יושבת בין כל המומחים המלומדים אז אולי לא היה 07/10.
אני למשל לא הכרתי לפני את האלוף בריק או את אליהו יוסיאן
האם הם ספציפית חשבו ודיברו אחרת לפני ? אינני יודע .
מדובר באותו שטנץ של אנשים, אם לא באותם אנשים ממש (מה שלגבי פרשני התקשורת בוודאי נכון אך לענ"ד גם לרוב הגנרלים במיל. ואף שאר בעלי תפקידים בדימוס). כך יש אחד קבוע בערוץ התרעלה 12, שאני באמת לא מבין איך אנשים מסוגלים עוד לשמוע אותו. הצדקנות שלו, היהירות (המובנית בדרגתו) בה הוא מתבטא, הקשקושים שהוא מריץ על תקן דעה מקצועית כביכול, במלוא הרצינות, לא מבין איך אנשים מקשיבים לו ברצינות וקונים את מרכולתו.

את יוסריאן אינני מכיר. לגבי האלוף במיל. בריק, יש טעות אופטית לפיה הזהיר מפני מאורעות שמחת תורה אך זה לא נכון. הוא הזהיר מפני דברים רבים. בחלקם יצא צודק, באחרים פחות. אבל בניגוד למוגדרים 'משיחיים' ו'קיצוניים' כאן בפורום, הוא לא היה מהמתריעים בשער נגד הקונספציה שהביאה עלינו את המאורעות ובכל מקרה דווקא קולו, השונה, כן נשמע גם לפני שמחת תורה.

למעלה