חיילים יקבלו 3 ימי חופשה יותר בשנה-

חיילים יקבלו 3 ימי חופשה יותר בשנה-

כמה זה נשמע טוב "ראש אגף כוח האדם בצה"ל חגי טופולנסקי קבע שהחופשה השנתית לחיילי החובה תשתנה לאלתר במטרה להיטיב עם חיילי השירות הסדיר. מטרת השינוי, לפי האיגרת, היא "להביא לאפקטיביות ארגונית כך שניתן יהיה לממש הדממות ביחידה (חופשות מרוכזות של יחידות שלמות - ) באופן אופטימלי".

אז נכון שהעלו את מספר ימי החופשה מ15 ל18
אבל---
ביחידות בהן יוצאים להדממה
שבוע- יהיה בפסח
שבוע -יהיה בסוכות
ונותרו לחייל -4 ימים שיוכל לנצל בעיתוי אחר.

זה שלא תמיד זה מתאים לחייל לצאת בפסח (כשרות וכו) זה שיש לפעמים חברה עם חופשה מהאוניברסיטה בסוף סמסטר או הורים עם חופשת קיץ או אירועים משפחתיים ואחרים--- זה לא משנה.
שבועיים של חופשה מרוכזת אפקטיבית לצבא יהיו בפסח וסוכות.
והיתר---אם יקבל, מתי שיקבל במהלך השנה בתפזורת .

חייל שהוא קרבי במילא יצא לחופשה רגילה לפי לוח הזמנים של היחידה, במעבר בין מסלולים, בסיום קורס וכן הלאה. גם פה אין לו שום שליטה על לוח הזמנים של החופש שלו.

איזה מזל שעוד שנה אני משתחררת כבר לגמרי משירות חובה, אחרון ...ודי.

r i n i

New member
רק רוצה לציין

שאני עובדת במקום, שלמרות שיש לי "ותק בעולם העבודה" מעל 25 שנה, שכשהתקבלתי אליו חזרתי לקבל 10 ימי חופשה בשנה (ככה זה היה עד לפני חודש לעובדים מתחילים בחמישה ימי עבודה לשבוע, מלפני חודש - 12 ימים).
עשו לנו "הדממה" בסוכות - הלכו 4 ימי חופשה, כנ"ל בפסח - הלכו עוד 4 ימים.
למי אכפת שיש לי ילדים שיש להם כ- 90 ימי חופשה בשנה?
מה עם יום סידורים כאן ושם? איזו חופשה שלא בתוך ההדממות האלו?

טענות אפשר למצוא מכאן ועד להודעה חדשה.
אין הלימה בין ימי החופשה שלנו למה שהיינו רוצים כהורים ואפילו כחיילים.
תקופת הצבא הינה 3 שנים לבנים ושנתיים לבנות (עכשיו קצת פחות).
אז מותר לקטר, בשביל זה נועדנו, אבל כדאי גם לקחת את הכל בפרופורציות.

לגמרי בפרופרציה- התור בדואר הרבה יותר מטריד אותי

קראתי ונורא שמחתי בקריאה ראשונה
עד שקיבלתי "תרגום"
..הסיפור ה"עדכני" עם הצבא וחופשותיו -מעצבן.
אבל שירותי הרפואה של צה"ל יותר מעצבנים.
ההתנהגות של מפקד מצ"ח היוצא(מהתקשורת)-יותר מעצבן
המשפט של בוכריס -יותר מעצבן.
הפקידה בר"מ 2 שהקלידה לא נכון ימי חופשת מחלה אחרי ניתוח לבן של חברה- יותר מעצבן.
יש לי מספיק קיטור להוציא , אין בעיה.

אגב הדואר- אני מיואשת כבר.

עלמה alma

New member
אם זה עוזר לך

גם אצלנו אין דואר, בכלל. מכתבים שהם לא ממוסדות לא מגיעים. מוציא לגמרי מהדעת.
והחופשות בצבא רלוונטיות גם אצלנו עכשיו, אבל מהם אין לי ציפיות, גם השכר שהבטיחו לא ממש קורה.

משתפרת

New member
ממש לפני נסיעה לחו"ל בדקתי את רשיון הנהיגה שלי

וגיליתי שתוקפו פג חודש קודם לכן. בדיקה במשרד הרישוי העלתה שהם שלחו את הרשיון חודשיים קודם. הפתרון? הם לא יכולים להנפיק לי רשיון במשרד, שאקח אותו אישית. הם ישלחו לי רשיון חלופי, אך לא לכתובת שלי. אסור להם לשלוח שוב לכתובת שהרשיון לא הגיע אליה. נתתי להם את הכתובת בעבודה. הרשיון הגיע לעבודה אחרי 3 שבועות, ואחרי שבועיים נוספים- הפלא ופלא- הגיע רשיון הביתה, זה שהיה צריך להגיע 3 חודשים קודם, לפי החותמות על המעטפה. ממש נפלאות הדואר.
אה, למרבה המזל היה לי רשיון בין לאומי בתוקף, איתו נסעתי לחו"ל במהלך התקופה בה לא הגיע הרשיון המחודש.
עם רשיון הרכב יש לנו יותר מזל, הוא הגיע שבועיים לפני הטסט (בעבר היה מגיע כחודשיים לפני כן).
ובאשר לחופשות של צה"ל- עד היום צה"ל חייב לי 3 רגילות שלא נתנו לי בגלל עומס עבודה בבסיס. ואי אפשר להעביר אותן לילדי בירושה, הם בתורם לא קיבלו חלק מהרגילות שלהם, אך הם קיבלו לפחות חופשת שחרור שבזמננו לא היתה.

מירי,

New member
אני באמת לא מבינה את הבעיה.

זה ככה בהרבה מקומות עבודה.
אבל יותר מזה, ככה זה היה כשאנחנו היינו חיילים, לא יצאנו לחופשה כשרצינו אלא כשהצבא החליט.
והייתי גם בגדוד חי"ר וגם בבסיס פתוח (כזה שיוצאים כל יום הביתה- 'מה שנקרא' ג'ובניקית).
&nbsp
בצבא היו רגילות שהיו רצף של 4 ימי חופשה כל 3 חודשים.
הצבא מחליט מתי החייל יצא לחופשה, החייל יכול לארגן את חייו בהתאם (ואם הוא קרבי והוא יכול רק לחלום על חייו...).
&nbsp
מצטערת, אני בכלל לא מבינה על מה הבכי, כן יישארו להם רק 4 ימים לבחור מתי הם יוצאים- SO?

למעלה