חוזה שכירות חדש לתמח"ת ל־24 שנים

מצב
הנושא נעול.

olli3

New member
מנהל
וכמה מקום נותר ברכבות לנוסעים?

אפשר לבטל 50% מהקווים לתל אביב
מכל הארץ כבר אפשר לנסוע ברכבת לתל אביב
זה שיש מפונקים שצריכים אוטובוס לאזור מסוים בדרום תל אביב
או עובדים זרים שחוששים לעלות על רכבת שלא יתקעו בהם מבטים
זה סיפור אחר
מה גם שאתה שוכח שרכבות מתחילות לפעול לאחר צאת השבת וככל שאתה באמצע הקו, כך אתה מקבל רכבת עוד יותר מאוחר. בעוד אוטובוסים, בקווים רבים היוצאים מהתמח"ת פעילים הרבה לפני צאת השבת.
&nbsp
אבל לא בכך מדובר, זה שיש רכבת באשקלון, לא אומר שתושבי כביש 4 שעולים על קו 300 יחד עם תושבי אשקלון, צריכים לקחת אוטובוס כלשהו לתחנת רכבת כלשהי, כדי להמשיך ברכבת לתל אביב, כן?
&nbsp
וזה שבתל אביב תחנות הרכבת נמצאות במיקומים טובים, לא אומר שכך הדבר בערים אחרות. ואם תחנת הרכבת לא נמצאת במקום שקל להגיע אליו, האוטובוס ימשיך להיות מלא (ע"ע אשדוד).
&nbsp
אך בחזרה לטענה הפותחת, הרכבות דחוסות בנוסעים, לסגור קווי אוטובוס על מנת שהנוסעים יעברו מהם לרכבת, זה לא ריאלי.

oshlick1

New member
תושבי דרום תל אביב לא אשמים שבאשקלון ובאשדוד תחנות הרכבת

מה גם שאתה שוכח שרכבות מתחילות לפעול לאחר צאת השבת וככל שאתה באמצע הקו, כך אתה מקבל רכבת עוד יותר מאוחר. בעוד אוטובוסים, בקווים רבים היוצאים מהתמח"ת פעילים הרבה לפני צאת השבת.
&nbsp
אבל לא בכך מדובר, זה שיש רכבת באשקלון, לא אומר שתושבי כביש 4 שעולים על קו 300 יחד עם תושבי אשקלון, צריכים לקחת אוטובוס כלשהו לתחנת רכבת כלשהי, כדי להמשיך ברכבת לתל אביב, כן?
&nbsp
וזה שבתל אביב תחנות הרכבת נמצאות במיקומים טובים, לא אומר שכך הדבר בערים אחרות. ואם תחנת הרכבת לא נמצאת במקום שקל להגיע אליו, האוטובוס ימשיך להיות מלא (ע"ע אשדוד).
&nbsp
אך בחזרה לטענה הפותחת, הרכבות דחוסות בנוסעים, לסגור קווי אוטובוס על מנת שהנוסעים יעברו מהם לרכבת, זה לא ריאלי.
רחוקות ממרכז העיר
אם לתושבים בערים האלה חשוב לעבוד בתל אביב שיתאמצו ויגיעו אל תחנות הרכבת שלהם

ואני חושב שקודם כל מגיע רק לי אוטובוס פרטי מאיפה שאני

רחוקות ממרכז העיר
ואני חושב שקודם כל מגיע רק לי אוטובוס פרטי מאיפה שאני
רוצה ולאן שאני רוצה, ששאר התושבים יחכו בסבלנות לאוטובוס ואם לא שישכרו חמור שיתופי
[הכי נימבי שבעולם]

olli3

New member
מנהל
נתתי דוגמאות, רוצה עוד? יש בשפע.

רחוקות ממרכז העיר
נתתי דוגמאות, רוצה עוד? יש בשפע.
אתה מסתכל בעיקר על הערים הגדולות שגם להן יש רכבת פעם בשעה בלבד. רכבת פעם בשעה מבאר שבע לתל אביב למשל זה לא ריאלי. נראה לך שאשרוף שעה מהחיים שלי רק כי פספסתי רכבת בכמה דקות? גם בשביל זה יש את 370+380.
&nbsp
לאנשים אחרים לקחת את 605 מרחוב המסגר ולהגיע עד קרבת ביתם בנתניה זה הרבה יותר ריאלי מאשר להתקדם עם אוטובוס לעזריאלי או לחזור אחורה לההגנה, לעלות על רכבת, לרדת באחת מתחנות נתניה ולהמשיך באוטובוס נוסף.
&nbsp
כנ"ל אתה יכול לטעון שאנשים לא צריכים את 501 מהתמח"ת, אבל באופן לא מפליא הוא לא ריק ותמיד עולים עליו נוסעים בתמח"ת וברחוב המסגר.
&nbsp
אבל הדבר העיקרי שלא נתת עליו את הדעת הוא איך מחליפים בין רכבת לאוטובוס. בהנחה שמבטלים 50% מהקווים לתמח"ת, איך נוסע שמגיע מהדרום, יורד ברכבת ההגנה ומחליף למגוון הקווים שהיו לו בתמח"ת ליעדים שונים בגוש דן? אולי לחולון יהיה קל להגיע אבל לבת ים? ליפו? האם תידרש הסטה של חלק מקווי בת ים/יפו דרך רכבת ההגנה? או שטבעי עבורך שנוסע שמגיע מהדרום, ירד בתחנת השלום, יעבור דרך עזריאלי, גשר הקריה ושם ימתין לאוטובוס ביער התחנות העמוס ביותר במדינה?
&nbsp
אבל התכל'ס הוא שאין מספיק מקום ברכבות יותר, בכמעט כל קווי הרכבת. כך שלהכריח אנשים להשתמש ברכבת, לא ייטיב עם המערכת כולה.

matrix200200

Active member

אפשר לבטל 50% מהקווים לתל אביב
מכל הארץ כבר אפשר לנסוע ברכבת לתל אביב
זה שיש מפונקים שצריכים אוטובוס לאזור מסוים בדרום תל אביב
או עובדים זרים שחוששים לעלות על רכבת שלא יתקעו בהם מבטים
זה סיפור אחר

oshlick1

New member
העיקר את המסתננים מוציאים משם בשביל מה.

חוזה שכירות חדש לתמח"ת ל־24 שנים
נצבא, בעלת התחנה המרכזית, בדרך לעסקה נוחה עם משרד התחבורה: חתימה על חוזה שכירות חדש לתחנה ל־24 שנים, בניגוד לתוכנית המתאר של תל אביב שקובעת כי יש לפנותה ולבנות על שטחה מגדלי מגורים.
https://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,7340,L-3731106,00.html?ref=ynet
העיקר את המסתננים מוציאים משם בשביל מה.
כל עוד התחנה המרכזית הכושלת הזאת שם
יגיעו אחרים

YuMi2017

Member
אל תגנוב דעת ידידי

מבקשי מקלט,פליטים לא מסתננים
די לשטיפת המוח
אל תגנוב דעת ידידי
רובם המוחלט אינם פליטים אלא מסתננים ומהגרי עבודה.
גם בג"צ אישר את העניין הזה כבר.
אחוז ניכר מהם כבר הועבר למדינה שלישית באישור בג"צ ועל פי החוק הבינלאומי.
גם באירופה אגב, כבר הכריזו רשמית שהם אינם מוגדרים פליטים.

trilliane

Well-known member
מנהל
באירופה אחוז המוכרים כמבקשי מקלט גבוה בהרבה מבישראל

אל תגנוב דעת ידידי
רובם המוחלט אינם פליטים אלא מסתננים ומהגרי עבודה.
גם בג"צ אישר את העניין הזה כבר.
אחוז ניכר מהם כבר הועבר למדינה שלישית באישור בג"צ ועל פי החוק הבינלאומי.
גם באירופה אגב, כבר הכריזו רשמית שהם אינם מוגדרים פליטים.
מפתיע איך כל הפליטים ה"אמיתיים" מגיעים דווקא לשם, ורק לישראל, גן עדן לעובדים
מגיעים כל אלה שהם דווקא מהגרי עבודה...
&nbsp
אבל נניח שזה נכון, מכיוון שהמדינה משוועת לידיים עובדות במקצועות שהאזרחים לא מעוניינים לעבוד בהם, מה ההיגיון לגרש אותם רק כדי להביא במקומם עובדים זרים ממדינות אחרות? רק כי הם בצבע כהה יותר?

גרשו גם אזרחים של גאורגיה ואוקראינה

מפתיע איך כל הפליטים ה"אמיתיים" מגיעים דווקא לשם, ורק לישראל, גן עדן לעובדים
מגיעים כל אלה שהם דווקא מהגרי עבודה...
&nbsp
אבל נניח שזה נכון, מכיוון שהמדינה משוועת לידיים עובדות במקצועות שהאזרחים לא מעוניינים לעבוד בהם, מה ההיגיון לגרש אותם רק כדי להביא במקומם עובדים זרים ממדינות אחרות? רק כי הם בצבע כהה יותר?
גרשו גם אזרחים של גאורגיה ואוקראינה

matrix200200

Active member
כי חוק זה חוק.

וגם בישראל... זה לא סותר דבר ממה שאמרתי.
כי חוק זה חוק.
עובדים זרים אחרים (מצידי שיהיו מנמיביה) יקבלו אישור רשמי וויזות עבודה כמקובל, ואלה עברו את הגבול בצורה לא חוקית ועל כך צריכים להיענש.

trilliane

Well-known member
מנהל
או (גם) כי יש (ויש) מי שגוזר קופון מהבאתם של עובדים זרים

כי חוק זה חוק.
עובדים זרים אחרים (מצידי שיהיו מנמיביה) יקבלו אישור רשמי וויזות עבודה כמקובל, ואלה עברו את הגבול בצורה לא חוקית ועל כך צריכים להיענש.
המטרה של חוק היא לשמור על הסדר הציבורי ולאו דווקא לנקום או "להעניש". יש מצב נתון שצריך להתמודד איתו, ובמקרים רבים עדיף להיות חכם ולא רק צודק. תם אהרון סיכם זאת יפה.

matrix200200

Active member
המטרה של חוק (ללא קשר לחוק מסוים) היא קיומו.

המטרה של חוק היא לשמור על הסדר הציבורי ולאו דווקא לנקום או "להעניש". יש מצב נתון שצריך להתמודד איתו, ובמקרים רבים עדיף להיות חכם ולא רק צודק. תם אהרון סיכם זאת יפה.
כולנו מעדיפים לחיות במדינת חוק שבה החוקים זה לא בגדר המלצה.
אם חוק מסוים לא מוצא חן בעיניך, תפעלי לביטולו, אבל לא "ניתן להיות חכם ולא צודק" צריך להיות תמיד צודק כי זו היא מהות החוק, כי אחרת כל אחד יבחר את החוקים שלא באים לא בטוב ולא יקיים איתם.
בדיוק כפי שלקחו אנשים לפני עשור ופינו אותם מביתיהם כי חוק הוא חוק, כך גם כאן.
מה יקרה איתם זה הדבר האחרון שמטריד אותי כי זה לא ענייני.
אני רוצה לחיות במדינה שבה כולם נשמעים לחוק (כל עוד הדבר ניתן לביצוע ואם לא יש לבטל את החוק), מי שעובר על החוק צריך להיענש וזה לא עניין של נקמה, זה עניין של הרתעה כך שאחרים לא יראו שבעצם ניתן לצפצף על החוק.
לא מוצא חן בעיניך מה שעושים עם מסתננים?
תפעלי לשינוי החוק.
יש בשביל זה את הכנסת.
בינתיים כולם (כולל גם מסתננים) חייבים להישמע לחוק.
אגב הם לא חייבים לעזוב אם הם לא רוצים, הם יכולים גם לבחור ללכת לכלא ולהישאר שם כמה שירצו (עד שירצו להתפנות).
ככה זה החוק.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא. זו סתם טאוטולוגיה שלא אומרת דבר.

כולנו מעדיפים לחיות במדינת חוק שבה החוקים זה לא בגדר המלצה.
אם חוק מסוים לא מוצא חן בעיניך, תפעלי לביטולו, אבל לא "ניתן להיות חכם ולא צודק" צריך להיות תמיד צודק כי זו היא מהות החוק, כי אחרת כל אחד יבחר את החוקים שלא באים לא בטוב ולא יקיים איתם.
בדיוק כפי שלקחו אנשים לפני עשור ופינו אותם מביתיהם כי חוק הוא חוק, כך גם כאן.
מה יקרה איתם זה הדבר האחרון שמטריד אותי כי זה לא ענייני.
אני רוצה לחיות במדינה שבה כולם נשמעים לחוק (כל עוד הדבר ניתן לביצוע ואם לא יש לבטל את החוק), מי שעובר על החוק צריך להיענש וזה לא עניין של נקמה, זה עניין של הרתעה כך שאחרים לא יראו שבעצם ניתן לצפצף על החוק.
לא מוצא חן בעיניך מה שעושים עם מסתננים?
תפעלי לשינוי החוק.
יש בשביל זה את הכנסת.
בינתיים כולם (כולל גם מסתננים) חייבים להישמע לחוק.
אגב הם לא חייבים לעזוב אם הם לא רוצים, הם יכולים גם לבחור ללכת לכלא ולהישאר שם כמה שירצו (עד שירצו להתפנות).
ככה זה החוק.
המטרה של חוקים היא לאפשר חיים חברתיים משותפים לקבוצה בעלת אינטרסים משותפים להגדיר ולעגן חובות וזכויות במסגרת ההתארגנות הזאת.
&nbsp
בכל רשימת חוקים יש חוקים שמקפידים עליהם יותר וכאלה שפחות, ולא בכל פעם שמתקיימת עבירה על החוק יש מי שמתלונן גם אם הוא יכול. לדוגמה, בוס יכול לתפוס עובד שלו עושה דבר אסור ובכל זאת להסתפק באזהרה ולא בהכרח לפטר אותו או להגיש נגדו תלונה במשטרה.
&nbsp
הרתעה היא ללא ספק דבר חשוב, אבל במקרה הזה היא לא ממש עזרה, מה שעזר בסופו של דבר הייתה החומה. כלומר מהבחינה הזאת המטרה (מניעת כניסת מסתננים מאפריקה) כבר הושגה.
&nbsp
עכשיו השאלה היא מה עושים עם המסתננים, ושוב, אפשר ללכת עם הראש בקיר או לראות את העולם בשחור ולבן רדוד ופשטני שמתחיל ונגמר ב"יש חוק וזהו". אבל המציאות צבעונית ואינה רק שחור ולבן, וגם בחוק יש מונח שנקרא "לפנים משורת הדין" ומידת חסד ורחמים ועוד מיני שיקולים כאלה ואחרים.
&nbsp
ואם הזכרת את המחוקק, הרי שההחלטה בידיהם, בידי הממשלה, ליתר דיוק (ששולטת גם ברשות המחוקקת, כי זו השיטה שירשנו מהבריטים). לכן אם ירצו ישנו את החוק או יקבלו החלטה כפי שהם רוצים, ועל ההחלטה הזאת יש אנשים שמנסים להשפיע, כי ככה זה בדמוקרטיה, וזה לגיטימי.

matrix200200

Active member
זאת לא טאוטולוגיה, זאת מציאות.

המטרה של חוקים היא לאפשר חיים חברתיים משותפים לקבוצה בעלת אינטרסים משותפים להגדיר ולעגן חובות וזכויות במסגרת ההתארגנות הזאת.
&nbsp
בכל רשימת חוקים יש חוקים שמקפידים עליהם יותר וכאלה שפחות, ולא בכל פעם שמתקיימת עבירה על החוק יש מי שמתלונן גם אם הוא יכול. לדוגמה, בוס יכול לתפוס עובד שלו עושה דבר אסור ובכל זאת להסתפק באזהרה ולא בהכרח לפטר אותו או להגיש נגדו תלונה במשטרה.
&nbsp
הרתעה היא ללא ספק דבר חשוב, אבל במקרה הזה היא לא ממש עזרה, מה שעזר בסופו של דבר הייתה החומה. כלומר מהבחינה הזאת המטרה (מניעת כניסת מסתננים מאפריקה) כבר הושגה.
&nbsp
עכשיו השאלה היא מה עושים עם המסתננים, ושוב, אפשר ללכת עם הראש בקיר או לראות את העולם בשחור ולבן רדוד ופשטני שמתחיל ונגמר ב"יש חוק וזהו". אבל המציאות צבעונית ואינה רק שחור ולבן, וגם בחוק יש מונח שנקרא "לפנים משורת הדין" ומידת חסד ורחמים ועוד מיני שיקולים כאלה ואחרים.
&nbsp
ואם הזכרת את המחוקק, הרי שההחלטה בידיהם, בידי הממשלה, ליתר דיוק (ששולטת גם ברשות המחוקקת, כי זו השיטה שירשנו מהבריטים). לכן אם ירצו ישנו את החוק או יקבלו החלטה כפי שהם רוצים, ועל ההחלטה הזאת יש אנשים שמנסים להשפיע, כי ככה זה בדמוקרטיה, וזה לגיטימי.
המטרה של חוקים היא ממש אבל ממש לא תמיד לאפשר חיים חברתיים (או בכלל חיים יותר טובים).
הרבה מאוד חוקים פוגעים בנו כאישים או כחברים בקבוצה כל שהיא.
אבל אנחנו בכל זאת מעדיפים לשמור על החוקים, כי עדיין יש לנו אינטרס לשמור עליהם (ויש הרבה אינטרסים).
זה חלק מאותו חוזה חברתי שאנחנו כורתים עם המדינה ויש לחוזה הזה עריך עליון גם כאשר המדינה פוגעת בנו (עד גבול מסוים כמובן).
ההחלטה איך האדם אמור להיענש לא נקבעת על ידי הרצון שלי, או שלך, היא גם נקבעת בחוק.
כניסה למדינה באופן לא חוקי, היא לא עבירה שניתן כדבריך" להסתפק באזהרה".
זאת עבירה עם עונשים די רציניים (כולל מאסר לתקופות ממושכות וכן גירוש ושלילת כניסה למדינה בעתיד (מה שנקרה הכנסה לרשימה השחורה).
זה דבר מקובל בעולם ויש סיבה לכך שהוא קיים.

אז נכון, זה לגיטימי להתנגד לחוק, אבל זה לא לגיטימי לעבור על החוק.
יש אמצעים לגיטימיים להתנגדות (תעמולה, פניה לבית משפט ודברים אחרים).
כל האמצעיםם האלה כבר נוסו ולא נשאו פרי כפי שאת יודעת.
כל ערכאות משפתטיות דנו בסוגיה והחליטו.
עכשיו הגיע הזמן לציית (כמו שקרה בהרבה מקרים אחרים בעבר).
אלה אם כן את כמובן חושבת שגם היום זה סבבה עם כל 15000 או שכמה שהיו מתנחלים מרצועת עזה יכולים לחר*ן על כל ההחלטות ולהחליט שעדיין מגיע להם לחזור לבית ופשוט לפרוץ את הגבול, וללכת לקחת בחזרה את מה שפעם היה הרכוש שלהם.
או שאולי תרצי שיתאספו כל מי שמאמינים בחופש הדת (ערך עליו ללא ספק), יעלו להר הבית, ירצחו את כל עובדי הוואקף שינסו להתנגד (וגם את השוטרים) ויצהירו שמעכשיו מותר להם להתפלל שם כמה שהם רוצים כי לא ניתן להגביל חופש הדת שלהם.
הרי זאת תהיה המרדה, אנרכיה וכאוס מוחלט אם הדברים האלה יקרו ויש למנוע דברים כאלה (למרות שאני אולי גם מאמין שחופש פולחן זה ערך עליון ושזה לא היה מקובל שמדינה עקרה ממקום מושבם אלפי תושבים חפים מפשע (פגיעה אנושה בהגנה על רכוש הפרטי).
הסיבה לכך שאלה לא יקרו, כי לרוב המוחלט של אנשים ציות לחוק הוא עדיין ערך עליון שברוב המוחלט של מקרים גובר על שאר הדברים.
וכך צריך להיות גם כאן.

trilliane

Well-known member
מנהל
יותר מדי בולשיט, צר לי. זה גם ככה לא לפורום הזה, פרשתי.

המטרה של חוקים היא ממש אבל ממש לא תמיד לאפשר חיים חברתיים (או בכלל חיים יותר טובים).
הרבה מאוד חוקים פוגעים בנו כאישים או כחברים בקבוצה כל שהיא.
אבל אנחנו בכל זאת מעדיפים לשמור על החוקים, כי עדיין יש לנו אינטרס לשמור עליהם (ויש הרבה אינטרסים).
זה חלק מאותו חוזה חברתי שאנחנו כורתים עם המדינה ויש לחוזה הזה עריך עליון גם כאשר המדינה פוגעת בנו (עד גבול מסוים כמובן).
ההחלטה איך האדם אמור להיענש לא נקבעת על ידי הרצון שלי, או שלך, היא גם נקבעת בחוק.
כניסה למדינה באופן לא חוקי, היא לא עבירה שניתן כדבריך" להסתפק באזהרה".
זאת עבירה עם עונשים די רציניים (כולל מאסר לתקופות ממושכות וכן גירוש ושלילת כניסה למדינה בעתיד (מה שנקרה הכנסה לרשימה השחורה).
זה דבר מקובל בעולם ויש סיבה לכך שהוא קיים.

אז נכון, זה לגיטימי להתנגד לחוק, אבל זה לא לגיטימי לעבור על החוק.
יש אמצעים לגיטימיים להתנגדות (תעמולה, פניה לבית משפט ודברים אחרים).
כל האמצעיםם האלה כבר נוסו ולא נשאו פרי כפי שאת יודעת.
כל ערכאות משפתטיות דנו בסוגיה והחליטו.
עכשיו הגיע הזמן לציית (כמו שקרה בהרבה מקרים אחרים בעבר).
אלה אם כן את כמובן חושבת שגם היום זה סבבה עם כל 15000 או שכמה שהיו מתנחלים מרצועת עזה יכולים לחר*ן על כל ההחלטות ולהחליט שעדיין מגיע להם לחזור לבית ופשוט לפרוץ את הגבול, וללכת לקחת בחזרה את מה שפעם היה הרכוש שלהם.
או שאולי תרצי שיתאספו כל מי שמאמינים בחופש הדת (ערך עליו ללא ספק), יעלו להר הבית, ירצחו את כל עובדי הוואקף שינסו להתנגד (וגם את השוטרים) ויצהירו שמעכשיו מותר להם להתפלל שם כמה שהם רוצים כי לא ניתן להגביל חופש הדת שלהם.
הרי זאת תהיה המרדה, אנרכיה וכאוס מוחלט אם הדברים האלה יקרו ויש למנוע דברים כאלה (למרות שאני אולי גם מאמין שחופש פולחן זה ערך עליון ושזה לא היה מקובל שמדינה עקרה ממקום מושבם אלפי תושבים חפים מפשע (פגיעה אנושה בהגנה על רכוש הפרטי).
הסיבה לכך שאלה לא יקרו, כי לרוב המוחלט של אנשים ציות לחוק הוא עדיין ערך עליון שברוב המוחלט של מקרים גובר על שאר הדברים.
וכך צריך להיות גם כאן.
יותר מדי בולשיט, צר לי. זה גם ככה לא לפורום הזה, פרשתי.

alantan

New member
אם אזרחי גאורגיה ואוקראינה כהי עור, אז זה באמת לא סותר דבר

וגם בישראל... זה לא סותר דבר ממה שאמרתי.
ממה שכתבת.
&nbsp
אגב, יתכן שאחוז מבקשי המקלט גבוה הרבה יותר באירופה כי מוצאם של רבים מהם מסוריה. יש לך סימוכין ל־"אחוז המוכרים"?

trilliane

Well-known member
מנהל
לא, גם אז לא. זה לא קשור לנקודה. רובם אכן לא פליטים

ממה שכתבת.
&nbsp
אגב, יתכן שאחוז מבקשי המקלט גבוה הרבה יותר באירופה כי מוצאם של רבים מהם מסוריה. יש לך סימוכין ל־"אחוז המוכרים"?
אלא מהגרי עבודה שהגיעו לישראל ונשארו בה באופן לא חוקי (כפי שישראלים רבים עשו בארה"ב...
) ורק בשלוש השנים האחרונות הם באמת נזכרו להגיש בקשות למקלט מדיני בישראל. הם גם לא נשלחו למתקן חולות...
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001197809
&nbsp
וכן, ודאי שיש לי סימוכין. אני לא מדברת באוויר. כבר צירפתי את התחקיר של תם אהרון באחת מתגובותיי הקודמות. הוא אומר [8:20] "הממוצע בעולם עומד על 84% הכרה באריתראים כפליטים -69% הכרה בסודנים" (כך שהסורים לא קשורים לעניין). בישראל לסודנים ואריתראים ביחד המספר הזה פחות מאחוז. עד היום הוכרו בישראל עשרה פליטים (לא 10%. עשרה) מתוך 36,000.

השאלה האם זה לאריתראים וסודנים שהגיעו באופן לא חוקי

אלא מהגרי עבודה שהגיעו לישראל ונשארו בה באופן לא חוקי (כפי שישראלים רבים עשו בארה"ב...
) ורק בשלוש השנים האחרונות הם באמת נזכרו להגיש בקשות למקלט מדיני בישראל. הם גם לא נשלחו למתקן חולות...
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001197809
&nbsp
וכן, ודאי שיש לי סימוכין. אני לא מדברת באוויר. כבר צירפתי את התחקיר של תם אהרון באחת מתגובותיי הקודמות. הוא אומר [8:20] "הממוצע בעולם עומד על 84% הכרה באריתראים כפליטים -69% הכרה בסודנים" (כך שהסורים לא קשורים לעניין). בישראל לסודנים ואריתראים ביחד המספר הזה פחות מאחוז. עד היום הוכרו בישראל עשרה פליטים (לא 10%. עשרה) מתוך 36,000.
השאלה האם זה לאריתראים וסודנים שהגיעו באופן לא חוקי
או כאלו שהגישו בקשה במדינה אחרת ואז היא התקבלה, השערה שלי שההכרה בפליטים הגיעה ואז הם עברו לא להפך.
בנוסף לגבי המוסלמים שבינהם קיים סיכוי שהם יתחתנו עם פלסטינים ובניהם ילחמו בנו
מה שפחות רלבנטי לאירופה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה