חברים יקרים

חברים יקרים

האויב שגרם לי לבכות ערב יום שבת נמלא אדרנלין התרגשות ואפילו כעס לקחתי איתי את דגל מדינתי אותו הכנתי מבעוד מועד שכן כולנו רגילים לשלוף את הדגל רק ביום העצמאות מהארון או מהבוידעם ויצאתי מביתי, לא, לא מהתנחלות או יישוב מרוחק עלום שם מאחורי הקו הירוק, יצאתי מביתי המצוי על קווי ההצטלבות של אבן גבירול וארלוזרוב – למען גילוי נאות אני לא מתנחל, לא דתי, לא למדתי בכולל ואני גם אינני נמנה על אוהדי בית"ר ירושלים (אפילו לא צופה כדורגל). זהו אמרתי לעצמי לא עוד רוב דומם, מעתה לא אפקיר עוד את הבמה הפוליטית לידי אוייבי האידיאולוגיים, אותם אנשים המאמינים כי ישראל לא מתנהלת נכון, המאמינים כי ישראל מדכאת עם אחר, ישראל כובשת, אכזרית, לא אנושית ומנצלת. ארוז בכעס על העולם המתנכל לנו ובכעס רב יותר כלפי אחי היהודים הרואים את ההתנכלות מצד התקשורת העולמית, את צביעות העולם ואת המניפולציות והשקרים של הפלשתינאים ועדיין מעדיפים לעצום את עיניהם ולאטום את לבבותיהם. שמתי את פעמיי לכיוון הכללי של ההפגנה, רחבת מוזיאון ת"א. בעודי עושה את דרכי הסתבר כי משטרת ישראל החליטה לעצור את מפגיני הימין ולסגור אותם במעין מתקן כליאה מאולתר המוקף בשוטרים על שדרות דוד המלך והנה מצאתי את עצמי בתוך השטח התחום כאשר מפגיני השמאל צועדים בגאווה ובגאון מולנו, אוחזים את דגלי פלשתין טורקיה ושלטים בעד המשט. אין בליבי כעס על המשטרה – השוטרים שליבם היה איתנו רק ביצעו את עבודתם וכל כוונתם הייתה למנוע הדרדרות לעימות אלים בין הצדדים. קרוב לשעת סיום הפגנת השמאל, הואיל בטובו הקצין לתת את ההוראה וכולנו שוחררנו מן ה"מעצר המנהלתי". אך אני החלטתי לא לוותר ולהמשיך לצעוד לכיוון הרחבה חמוש בדגל ישראל, גאווה לאומית וחשוב מכל ב-אמת. מרחוק שמעתי את הקולות, את המיקרופונים הזועקים בליל של מילים לא מובנות ומנגד את התופים והצעקות של קומץ המתנגדים שהצליחו לעקוף את המשטרה והחשתי צעדיי לכיוון מקור ההמולה. כאשר כמעט והגעתי החלו להופיע מולי אותם האוייבים האידאולוגיים, אותם תומכי השמאל מהם כל כך חששתי, מעוצמתם, מספרם, מיכולת הארגון שלהם שכן בכל פיסת עיתונות, בכל כתבה בטלוויזיה או ברדיו קולם נשמע ומיד מציין הכתב כי הם מנו עשרות אלפי אנשים בהפגנה/עצרת. עשרות אלפים לא היו שם גם לא אלפים כמה מאות בודדות אך גם מספרם לא הטריד אותי כאשר בהיתי באותם אנשים חולפים לצידי, עוקפים אותי מכל הכיוונים עיניהם מושפלות לרצפה או בוהות בחלל הרגש היחיד שעטף אותי לא היה כעס, לא זעם, לא עוד הרצון להטיח בהם בצעקות את שעל ליבי, כל שחשתי היה חמלה ורחמים, לפתע ראיתי והבנתי – אנשים אלו היו אנשים אומללים. רובם היו בודדים אנשים גלמודים או קבוצות של אנשים שמעבר לחייהם בבועה התל אביבית אינם מסוגלים לראות מעבר, היו אלה אנשים שלא שונאים את המדינה בה הם חיים, אלא פשוט שונאים את עצמם, את חייהם ומוצאים נחמה וקירבה לאחרים רק בהפגנות מסוג זה רק כך הם מוצאים סיפוק ותשומת לב שכל כך חסרה להם. תנחומיי אמרתי להם בעיניי ובליבי, אני ממש מצטער על כך שאין לכם חברים, שמחה או אושר ושכך אתם מוצאים סיפוק. לפתע הבנתי, האויב האידאולגי המרושע, העצום והחזק אינו אלא חבורה של אנשים מסכנים שכל רצונם הוא בתשומת לב והכרה מצד הסביבה. קיפלתי את הדגל והלכתי הביתה. כעת ידעתי אין ממה לחשוש מדינת ישראל לא תחרב מהאויב מבית. כותרת העיתון של הבוקר למחרת כבר הצהירה על 15 אלף איש שלקחו חלק במפגן העוצמה של השמאל. 15 אלף איש... גיחכתי בעוד האישה במרכול לידי אומרת "אני לא מבינה איך כל כך הרבה אנשים לא רואים את האמת הברורה" – "גברתי" אמרתי לה "הקול הקובע הוא הפתק שלנו בקלפי אין לך מה לחשוש." - נתראה בבחירות. בברכה: אלון קאפילותו

udihecht

New member
לא, כי מה שהוא כתב זה כל כך חכם...

זה בדיוק בכיתות ז'-ט' (בערך~): כשילד אחד מקבל 100 במבחן ואחרים מקבלים ציון נמוך, אז הם אומרים "טוב נו זה בגלל שהוא חרשן ואין לו חיים" כדי לנחם את עצמם

mor18gan

New member
אותו שמאל שצעד שם צריך להתבייש הגייס חמישי

אני הייתי בהפגנת נגד כלומר בהפגנת "ימין"תומך במדינת ישראל ופעולת צה"ל.כשאני הסתכלתי וראיתי את כמות האנשים לא האמנתי,השמאל האנרכיסטי מראה בורות איומה בהיסטוריה כל הייפי נפש האלה בוגדים במדינת ישראל ולכן אין להם זכות קיום על אדמת המולדת,התנופפו דגלי פלסטין ואשף בלב ת"א צעקו קריאות כמו צה"ל יש לכם דם על הידיים ודיי לכיבוש וגם מדינה פלאסטינית לא יהודית.לשמאל אני רוצה להגיד לכם שאתם חלאות אדם,ברברים,רוצחים וזבל של אנשים.אני לא מדבר על השמאל שתומך במדינת ישראל אם יש כאלה אני מדבר על אלה שפשוט יוצאים נגד מדינת ישראל ומייחלים מוות למדינה וכן כן יש כאלה והרבה.אני מרחם עליכם אתם כל כך מסכנים את האויב של המדינה אתם החיידק שהורס תמדינה,כשפניתי לאחד מהם הוא אמר שהוא מתבייש בהמנון ובדגל הוא לא מאמין בזה הוא רוצה מדינה פלאסטינית פשוט ירקתי עליו ואמרתי לו תתבייש שלך,לך לעזה שם מקומך אין לך מה לעשות במדינת ישראל.ומה שאבסורד זה שלשמאל נתנו להפגין ולצעוד בלב ת"א עם קריאות מוות למדינה ונגד המדינה וצה"ל נתנו לאויב להנפיף את דגל פלסטין בלב ת"א במדינת ישראל ואותנו סגרו כמו חיות במין מכלאה כזו ועשו כמו מין טיהור.מה נשאר אם נותנים לאויב להנפיף את דגלי פלסטין,אשף וקוראים להשמדת המדינה?!?!שמאלנים תתעוררו!בזכות צה"ל אנחנו חיים בשקט אם לא היה את המעצור שאתם כל כך מדברים עליו היינו חיים היום בפחד ובחוסר ביטחון היינו חוסרים לשנות האלפיים מי שזוכר שכל יום היה מחבל מתאבד שעולה לאוטובוס,בתי קפה ומקומות בילוי ופשוט מפוצץ את עצמו בין כל האנשים,אני לא אשכח את הימים האלה חיינו בפחד,קחו למשל את הפיגוע בקו 37 בחיפה שם נהרגו 17 אזרחים מתוכם 13 נערים בגילאי 12-18 ושני חיילים ואבא של אחד הילדים ועוד תיירת.דיי לצביעות!

udihecht

New member
מדהים

"בוגדים במדינת ישראל ולכן אין להם זכות קיום על אדמת המולדת"? "חלאות אדם, ברברים, רוצחים וזבל של אנשים"?? "החיידק שהורס את המדינה"??? אני לא חושב שאני צריך להגיד לכם מה זה מזכיר... כדאי שתרגע ומהר, תסתכל טוב על מי אתה מפנה אצבע מאשימה ותחשוב שוב במה אתה מאשים אותו. ותזהר מאוד באיך שאתה מתנסח.

mor18gan

New member
זה השמאל האנרכיסטי.בוגדים,רוצחים הם אשמים בדם

שנפך.האדמה ספוגה בדם בגלל אותם אנשים שדורשים הקלות לפלסטינים,הסרת המצור וכל הבולשיט שלהם בטענה שזכויות אדם מופרות.ואני יודע למה אתה מתכוון להיטלר?!?אל תשווה בכלל.אני אומר שזה מה שהם בוגדים ורוצחים ולדעתי צריכים לשלול להם תאזרחות!שיעבירו חוק"אין נאמנות אין אזרחות"חוק מוסרי לחלוטין.מי שבוגד במדינה צריך להישלל לו האזרחות ולגרשו מיידית ממדינת ישראל,כי מי שלא נאמן למדינה אין לו זכות להיות על האדמה הזו שהיא מתנה.

Blackshift

New member
כן, אני פשוט חושב שהעולם כל כך אוהב את המנהיג

שלך ליברמן בגלל זה אני רואה אותו נפגש כל יום עם בן אדם אחר בשנה האחרונה, אה רגע.. בעצם לא, זה התפקיד שלו, אבל הוא לא עושה את זה כי בן אדם שאומר דברים כמו שלך רק מחמיר את הקשר שלנו עם העולם כדאי שתרגע בהתנסחות שלך. גם אני לא אוהב את השמאל הקיצוני, אבל אני גם מוצא דרך להביע את עצמי בלי קללות ובלי אידיאולוגיות של משטרים אפלים

mor18gan

New member
ליברמן הוא אחלה,רק פשוט הוא לא שוקל מילים ולא

צבוע חוץ מזה ליברמן צודק למה שאתה תצא נגד מדינת ישראל ונגד המדיניות של צה"ל ועוד תיהיה אזרח בארץ?לא מתאים לך לא מסכים עם המדיניות אז תעוף מצידי לעזה.ככה צריך להיות,כמו שלמשתמטים צריכים לשלול את הרשיון ולהתחיל במגבלות כי לא מגיע למשתמטים הטבות וחיים קלים.והקשר עם ארה"ב זה בלתי ניתן לפירוק,העולם הוא צבוע ואנטישמי זה ידוע מה שישראל לא תעשה זה יראה רעה. כל הכבוד לשייטת,אני מחזק אותם ומודה להם,מדינת ישראל לא צריכה לתת הטבות לעזתים.הם לא סובלים משום מחסור הומוניטרי כל יום מעוברות לשם כמה טונות טובות של מזון ותרופות.אז דיי לצביעות המשט הזה היו בו פעילי טרור רוצחים עלובים שרצו לפגוע בלוחמי השייטת,אותם חיילים שמגנים על ביטחונכם לא נשאו נשק רק רובה צבע,אקדח למקרה חירום. מדינת ישראל לא צריכה להסיר את המצור על עזה כי זה ישמש את החמאס להעברת נשק בקלות נכון שיש את המנהרות אבל לא מעבירים בהם כמויות כמו שיעברו בלי מצור. ואם הם כל כך הומוניטרים למה הם לא מסכימים לתת לגלעד שליט את הדבר הכי בסיס???מכתב מאמא שלו,שהצלב האדום יבקר אותו,שיתנו לו אוכל לאכול ולראות אור יום ולא ימנעו ממנו את הדברים הכי בסיסים. העולם תמיד ישנא את ישראל,ארה"ב שכחה את מה שהיא עשתה בוויאטנם???טורקיה שכחה מה היה בארמניה???רוסיה שכחה מה היה בגרוזיה???צבועים שכמותם שונאי ישראל אנטישמים,כל מדינה הייתה נוהגת בדיוק כמונו ואף פי 10 יותר נראה איזה מדינה תסכים שיכנסו לתוך השטח הימי שלה לתוך הגבולות הימאים שלה ותנסה להפר מצור. תתמכו בצה"ל ובמדינה שלכם כי המטרה של הערבים זה להשמיד אותנו וזה מוכיח אל תתלעמו מזה הם משתמשים בדמוקרטיה בצורה צינית על מנת להשיג את המטרה שלהם שהוא להשמיד את העם היהודי.

ואו ואו ואוו

take it easy my friend תראה. אנחנו חיים בחברה פלורליסטית ושיוויונית בה לכל אחד יש זכות יסוד להגיד את דעתו בגבולות החוק... זה שלא תמיד כולנו מסכימים זה היתרון של החיים כאן (תחשוב חלילה מה היה קורה עם הינו חיים באיזשהו משטר חשוך שבו אסור להגיד דעה . לא כיף נכון)... אנחנו האנשים בפורום הזה ברובנו אזרחי המדינה . אנחנו תורמים למדינה. אנחנו מקשיבים לחוקיה. ואנחנו מתגיסים לצבא כפי שנדרש בחוק. נכון שלא תמיד כולנו כאן מסכים על הכל . אבל הי זו הדמוקרטיה במיטבה. כמו שאת/אתה יודע. התנועה שלנו חרטה על סמלה " לעבודה , להגנה ולשלום". אני מאמין שלא יכול להיות נוע"לניק שלא יודע את המשפט הזה (במיוחד לאור העובדה שהוא כתוב לכולנו על החולצות)... לכל אחד מאיתנו דעה שונה בעניין המשט וזו זכותו... אם יש אנשים שאתה חושב שדעתם שגויה. נסה לשכנע אותם בדרך שלום. אנחנו רוצים לחיות בארץ הזו (אחרת מזמן כבר לא היינו כאן) . אבל כחלק מזכותנו לחיות בדמוקרטיה אנו לעיתים לא מסכימים עם מה שהממשל שלנו עושה... ואני אתן לך דוגמה קלאסית . הממשל שלנו חתם על הסכם עם ההנהגה של הפלסטינאים בעיר אוסלו שבנורבגיה. טוב או רע ההסכם יהיה. הוא עדיין החלטה שקיבלה ההנהגה הנבחרת שלנו. כן אנשים יצאו להפגין בעד או נגד ההסכם כי זו דמוקרטיה. ההנהגה יכלה להגיד שאם "לא מתאים לך אל תחיה בארץ הזו" . אבל לא .היא הרשתה קיום הפגנות גם עם קיצוניות מאוד. עד שלצערנו קרה מה שקרה אנחנו רוצים לחיות בארץ הזו . כי אין לנו איפה אחר לחיות... לחלקנו דעות שונות בעניין המצור על עזה (לא רוצה לפרט את עמדתי האישית)... היופי הוא. שאנחנו לא משתמשים בדמוקרטיה "בצורה צינית על מנת להשמיד את העם היהיודי". היהדות לדעתי (ואני משוחד כי אני יהודי בעצמי) היא הדת הכי יפה בעולם. זאת בגלל שרובה מבוסס על דיון. הידברות והקשבה . תסתכל בעצמך כל התלמוד מלא בוויכוחים- ויכוחים שלפעמים משתרעים ע"פ עמודים שלמים (וכן אני יודע את ההבדל בין דף לעמוד) וכל זאת רק על מת להגיע להסכמה בנושאים הקטנים ביותר.... אז איך אתה רוצה שכולנו כיהודים נגיע להסכמה על הנושאים הענקיים שכרגע אנחנו מתלבטים בהם? אחי היקר (כי כל ישראל אחים) זכותך לדעה משלך. כמו שזכותך לדעה גם זכותי לדעה. כמו שאני מכבד את דעתך. כל רצוני הוא שאתה תכבד את דעתי עלה והגשם!

mor18gan

New member
אחי אני מסכים איתך,אך יש גבול לניצול דמוקרטיה

זכותנו להביע את דעתנו,כל אחד בדעתו ובעמדתו אין לי צל של ספק בזה אנחנו לא אירן ולא טורקיה אך כל עוד זה לא פוגע בביטחון המדינה.מה שהשמאל עושה זה פגיעה בביטחון המדינה זה פשוט ניצול ציני של הדמוקרטיה אפילו בצורה מבישה הייתי אומר אחי.אני מכבד אותך ואת דעתך אבל תחשוב רגע בוא רגע נשים הכל בצד ותחשוב כמה זה פוגע בביטחון המדינה שקמים גורמים כה קיצוניים ומערערים את הביטחון של המדינה.באשר למצור אין על זה ויכוח בכלל המצור נועד למטרה אחת למנוע הברחות נשק למנוע מארגון טרור כמו החמאס להתעצם ולהתחמש באמצעי לחימה. רבין חתם הסכם עם מחבלים עם ארגון טרור. ואני לא אומר שאי אפשר להיות עם דעה האחרת אני אומר שכל הדעות כאחד שמאל וימין ושוב כל הדעות כאחד יתמכו במדינת ישראל ובצה"ל. יש לי חברים בצבא,הם מספרים לי סיפורי זוועה על מעשי השמאל,איך ייתכן שחייל ששומר על מדינת ישראל ועל ביטחון האזרחים יחטוף יריקה מאיזה שמאלני חסר מוח!?!?שיפכו עליו ספל נס קפה חם?שיתעמת עם החיילים!?!?איך זה יתכן?בסדר אתם לא מסכימים עם המלחמות זה בסדר אף אחד לא רוצה מלחמה גם אני לא אבל אין ברירה זה המצב פה בארץ,הערבים רוצים שלא נחייה פה ואי דרך אחרת אלא להילחם בהם,וכל גורם אשר ינסה לתקוף את מדינת ישראל.שדרות חטפו במשך 8 שנים קסאמים עד שזהו דיי נגמרה הסבלנות ומדינת ישראל עשתה צעד מאוד מבורך ונכנסה למבצע עופרת יצוקה מבצע יוצא מן הכלל הן בפעולות שלו הן בטיפול הן במהלכים באמת אשריהם. כולם רוצים שלום,מי לא רוצה שלום???אך הערבים לא מעוניניים בשלום איתנו,מטרתם היא להשמיד את העם היהודי ואני שוב אומר שהם עושים בדמוקרטיה בהשגת המטרה לא נותרו ברירות אלא רק להילחם בהם כי איתם לא ניתן לעשות שלום אלא אם כן ניתן להם את גבולות 67 וגם אז לא!!!ולא נחזיר להם שום שטחים לא נשבר למול הלחץ ולא נתקפל!!!!

Blackshift

New member
אתה קצת מצחיק

אני לא מבין איך ההפגנה של השמאל פגעה במדינה? זו הייתה הפגנה נורמאלית לחלוטין, הובעה בה גם תמיכה בעזה וגם אני קצת מתנגד לדברים שהגיעו אליהם שם, אבל זו זכותם להגיד מה שהם רוצים, להניף כל דגל שהם רוצים וכו' (כמובן עד גבול מסוים של הטעם הטוב) הפגיעה האמיתית שהייתה שם היה מצד המפגינים כנגד ההפגנה שזרקו רימון והיו אלימים. אני גם רק רוצה שתדע שלא מכניסים טונות של מוצרים לעזה (וגם אם כן, זה פשוט לא מספיק), יש המון המון אוכל במחסנים של צה"ל ובנמלים בישראל, רובו כבר הרוס או פג תוקף אך בשום פנים ואפן הוא לא נכנס לעזה, ולמה? אני מבין ותומך במצור שמונע הכנסת נשק לרצועת עזה, אבל מה הבעיה להכניס ריבה? להכניס חלווה? להכניס פרות וירקות, מזון לתינוקות וכו'? מזה לא מכינים פצצות ולא רובים ולא בונקרים. המצור הוא גם לא בדיוק הומניטרי (לא שהמשט כן היה, אבל אני לא אכנס לזה.) בעניין האנשים אשר מקללים יורקים וכו' על חיילים. אני מסכים איתך, זה מרתיח גם אותי, בתור אחד שתומך בצה"ל, עומד להתגייס לצה"ל וכו' זה מעצבן ומרגיז. מצד שני, אני לא מסכים איתך שהם צריכים ללכת לעזה לאירן או לסוריה כמו שאתה אוהב להגזים ולהגיד, לפי חוק הם פושעים ומקומם בכלא או עונש כלשהו אחר, על פשע כזה החוק לא קובע גירוש מהמדינה. ובנוגע למשתמטים - יש המון אנשים ש"משתמטים" מסיבות שהן סבירות וקצת הגיוניות, אחרי הכל להרבה אנשים זה קשה להחזיק נשק, זה קשה להצטרף לגוף שמבחינתך לא פועל כראוי בכלל וכו', אבל רוב האנשים האלה עושים שירות אחר למדינה שלנו, שלא כולל שירות צבאי. לעומת זאת יש לך פלג אחר באוכלוסיה שלא עושה צבא ולא משרת את המדינה בכלל, גם אותם צריך לגרש? ועוד דבר אחד- ממתי ליברמן הוא סבבה? ליברמן הוא גזען הוא לא שונא את החמאס בגלל מה שהם עושים הוא שונא אותם בגלל שהם ערבים, הוא אומר בבירור שהוא רוצה להוציא את כל הערבים מישראל ולא נמנע גם מלזרוק אותם לים. "בלי נאמנות אין אזרחות" זוהי רק סיסמא ע"מ לכסות את הגזענות שלו, אני בספק אם הוא התכוון בדיוק והמכוון לאנשים שלא תומכים במדינה, אך באופן מובהק הוא התכוון לערבים.

אחי היקר

אמרת בעצמך "רבין חתם על הסכם עם מחבלים עם ארגון טרור". באותו זמן רבין היה ראש הממשלה שלנו בדיוק כמו שביבי היום. רבין החליט על מהלך שנראה לחלק מהעם נכון (ולחלק לא) מהנימוקים שלך - היה צריך לתמוך בממשלה ובצבא כי זו ההחלטה שלהם... אבל לא ..אתה בוחר לאמץ את הצד שנוח לך. גם לי יש חברים בצבא. והם מספרים לי סיפורי זוועה אחרים. על מתנחלים שיורקים אליהם מתעלמים מהוראותיהם באזורים שבשליטה צבאית. מתעללים באוכלוסיות אזרחיות. אבל לא נראה לי שיצאת נגד זה... ושוב אני חוזר למילותיך שלך: "אבל תחשוב רגע בוא רגע נשים הכל בצד ותחשוב כמה זה פוגע בביטחון המדינה שקמים גורמים כה קיצוניים ומערערים את הביטחון של המדינה"

udihecht

New member
עוד דבר מעניין

מאיפה אתה כל כך בטוח ש"כל הערבים לא מעוניניים בשלום איתנו, מטרתם היא להשמיד את העם היהודי"? דיברת איתם? פגשת אותם? אי פעם טרחת לחשוב איך נראה הסכסוך מהצד שלהם, ואיך הם חושבים? תתפלא או לא, אבל שליש מהחניכים בתנועה שלנו הם ערבים, דרוזים ובדואים. ועוד יותר תתפלא לשמוע שהתנועה שלנו היא תנועת הנוער הגדולה ביותר במגזר הערבי, הרבה יותר מהתנועות האיסלאמיות השונות (מתונות וקיצוניות). ואני יכול לומר לך, מתוך מפגש אמיתי (אם כי קצר) איתם ועם הפעילות התנועתית במגזר שאתה טועה, טועה קשות ועמוקות. כי תאמין או לא, לא רק פה הרוב רוצים שקט ושלום, גם בצד שלהם.

למעלה