זמן והספקטרום

יש אוטסטים גאונים

כמו קים פיק ואחרים שיכולים לחשב לך מה היה התאריך לפני עשרות אלפי שנים זה מדהים לזה אני לא הגעתי גאוני חישוב אדירים , אני למשל הייתי רואה פארק והייתי יודע מה הגודל שלו בשבריר שניה מחשב ורואה תמונה או לוח כפל באלפים בשניות וכאלו אינפי בעל פה ודברים מהסוג הזה , אמרו לי שאני גאון בזה המורה למתמטיקה שלי בתיכון ,והכל היה חושני לגמרי ובלי מאמץ כמו להבריש שער או לאכל , בסוף כמובן לא עשיתי עם זה כלום ואין לי תואר ולא כלום בקושי 12 שנות לימוד.

arana1

New member
כי זה לא "גאוני"

בקטע הזה אלה לגמרי צודקת שמזהה עד כמה התפישה של גאונות היא חלק כל כך מכוער באלימות הנורמטיבית

גאונות היא אהבה

לשלט או להבין את מרחב הזמן ולחשבו הוא סוג של אהבה ואלה אגב הסכימה עם הגדרה שלי לגאונות ואמרה שזה יפה אני חושב , גאונות כרגש כחום כאהבה ואונשיות , לא כהתלהבות ריקה מפעלולי מוח קודח תבטוח יכול להבין זאת ..ואתה כזה בעצמך לפי מה שאתה מספר תכנות ותמונה בראש ישר וזה

XFeralChild

New member
אני מדבר רק בשם עצמי

אני תמיד מודע לכמה שעות עברו, האם זה ארוחת בוקר עכשיו או צהוריים, כמובן מבלי להסתכל בשעון, אבל ימים יכולים להראות לי כשבועות, עם זאת אני מודע לכך שלא עברו שבועות, אני לא טועה ביותר מיום אחד, אבל אני מבין שלאנשים אחרים הזמן מרגיש לינארי.

יום אחד עובר ממש מהר ויום אחר מרגיש כמו שבוע או אפילו חודש, לפעמים אני מתקשה להאמין שהבוקר היה רק לפני כמה שעות ולא לפני שבוע.

כיוון והיום שלי ארוך משל נ״ט (אנשים ״רגילים״ או פשוט לא אוטיסטים) אני מספיק הרבה יותר, זמן הוא רלטיבי למסתכל, ביום שלי אני יכול להספיק בין פי 3 לפי 1000 מהאדם הממוצע; עשיתי חישוב ואני מעריך שיום אחד שלי שווה ערך לכ-10 ימים.

לסיכום:
אני רק יכול לנסות לאבחן את מה שאני מרגיש ולנסות להבין האם זה דומה לזה של אחרים או לא, ממה שכתבתי ומהשאלה שלך אני מגיע למסקנה שאני חווה זמן בצורה שונה מנ״ט, עם זאת אני מודע לתאריך והשעה.

במידה ואתה מתעניין לדעת יותר על החיים עם אוטיזם, אני כותב בלוג על החיים שלי ושל בן זוגי, שנינו אוטיסטים בתפקוד גבוה - ג׳אנגל לייף

חייםאבג

New member
אשמח לעוד תשובות מחברים, ו
גם ממטפלים ובני משפחות.

למעלה