זוגיות והורות אצל בני זוג מאובחנים באספרגר

צלליתי

New member
סתם תגובה

לעולם לא אבין למה להכנס לזה מראש...

למה שיכניסו עצמם לצרות ?

האם אנשים פשוט מעוניינים בקשיים?

arana1

New member
יש אנשים שחושבים שאהבה זה המוצא היחיד

לא בטוח שהם טועים,
ולמרות שברור שאנשים לא יודעים ולא מסוגלים לאהוב זה די טיפשי לנסות למנוע מהם את האפשרות לנסות מלכתחילה.

גם אי אפשר למנוע מאנשים לחפש אהבה,
גם כשאין להם סיכוי,
ולדעתי,
דווקא לאוטיסטים יש סיכוי טוב מהממוצע לגעת באהבה,
אבל כמובן שזה לא נכון למי שמכחישים שהם אוטיסטים או תופשים אוטיזם כדבר רע

צלליתי

New member
...

אני מתסייגת מהבאת ילדים לעולם כזה.

וזה נראה לי עוד הרבה יותר קשה - כשמדובר בהורים אוטיסטים עם ילדים אוטיסטים (אומנם זה תלוי בסוג/סגנון האוטיזם)

כנראה שמי שחלא חווה חיים נוראיים כמו שלי - הוא בעל אנרגיה לקשיים מסוג זה.

אז הוא לא יבין אותי ואני לא אבין אותו. אחלה.

arana1

New member
זה שאדם סבל מהוריו ומשפחתו לא אומר שאינו מסוגל להורות

הרבה פעמים בדיוק ההפך הוא הנכון
שדווקא אדם עם רגישות המתאימה לקיום כהורה יסבול הרבה יותר מהממוצע ממצב של הורות נורמטיבית, סמכותית, וקשוחה.

ולכן חישובי אנרגיה שמתאימים לפיזיקה לא תמיד מתאימים בדיוק למציאות האנושית

אני מאוד סבלתי ממשפחתי
זה לא הפך או הופך אותי להורה גרוע יותר או לכזה שלא מסוגל בכלל לאהוב ילדים
להפך
סבלתי כי משפחתי התנהלה לפי קווים נורמטיבים שלכן זעזעו וקרעו אותי פיזית ונפשית כי הם הכי לא תאמו למהותי וזהותי ואישיותי
ויש לא מעט סיפורים כאלה
שצפים גם כאן
אז כדאי קצת לנסות להרגיע עם הסקת מסקנות פשטניות מדי
המצב האנושי אף פעם לא היה פשוט

דווקא מי שחווה את המשפחה כגהנום יכול ליצור משפחה טובה יותר

arana1

New member
למשל

כמובן שאין שום התייחסות רצינית לסיבות מאחורי הרתיעה המוכרת של אוטיסטים מסמכות וסמכותנות,
רתיעה שגם מסבירה את חוסר ההשתלבות בקוד החברתי שהוא עדיין מאוד מאוד נורא היררכי,
וגם משתלבת עם מה שאני חווה ומתאר כנטיה וצורך מאוד חזק בהדדיות,
ומה לעשות שלפחות בינתיים רוב המשפחות עדיין מתנהלות מאוד היררכית וסמכותית,
גם אלה שמשחקות אותה כאילו שלא,
ואני זוכר בבירור עד כמה קראתי כילד את הזיוף והצביעות והדרך המחורבנת שבה המבנה הסמכותי היררכי פועל לרעתי והופך את חיי לסיוט שמקשה עלי מאוד לקבל תמיכה אמיתית בהתפתחות אמיתית לעצמאות.

והיום, כהורה, אני בטח לא ההורה הכי טוב בעולם, אבל רשת ההתניות הכל כך מובנת מאליה לאנשים היררכים, ורוב האנשים הנורמטיבים הם היררכים בטירוף, לא מוקרנת ממני, היא לא באוויר, היא לא מתנה את המרחב שבו ילדתי שכמובן אולי עדיין נמצאת בשלב ההזדהותי איתי, חיה ומתפתחת.

כמובן שגם על זה אני חוטף, וכולם מסבירים לי כמה ילד צריך סמכות,
שטויות, זה נכון לילד נורמטיבי, (ואני לא הולך להתנצל כאן על ההכללה) אבל כל מי שראה ושמע והרגיש וחווה אוטיסט או אוטיזם יודע כמה מה שחיוני לנורמטיבי הוא בדיוק מה שדופק לאוטיסט את הצורה,
בין אם במשפחה ובין אם בחברה
ויש זהות מאוד גדולה בין המשפחה לחברה

היא צודקת נראה לי..

גם אני מאוד חושש מלהיות בקשר עם אישה או בכלל עם בני אדם, אני נורא פוחד לפוגע בהם, ויד בי די טבע הרסני ודפוק, ואני מפחד להרוס את מי שאני יאהב, ואני מסכים איתך אף אחד לא ודע מזו אהבה, איש לא התקרב עליה ולו מעט, היה לי וויכוח על זה עם בחור אח,ג אמרתי לו שהוא לא אוהב את חברה שלו ,אז הוא כעס עלי ומחק לי את הודעה, דיקטטורה או לא? כן. כי הוא לא מסוגל לקבל את האמת בפינים...

dina199

New member
ילדים זה תמיד קשה.

לכן מי שלא רוצה להביא אותם כי זה קשה זכותו המלאה. וזה לא חשוב אם המחליט הוא א"ס , נ"ט או איש אמצע.

תגידי את זה להורים שלי.

אני מת על דודה שלי היא אמרה לי כך " יש הורים שלא מגיע להם ילדים" ויותר חריף " לפעמים עדיף שילד ימוות ולא יסבול טת נחת זרוע הוריו " ( שהיא מתכוונת לאחותי) חח היא אמרה לי את זה, זה נורא אבל אני מסכים איתה וכתבתי גם על זה..

ננאא

New member
החשש העיקרי שהילדים יהיו בתפקוד נמוך יותר

ואז גם הטיפול ייעשה הרבה יותר קשה

מכירה כבר כמה זוגות שמישהו מההורים מאובחן או שניהם
ואז הילדים בתפוד בינוני ואף נמוך

ילדים בתפקוד הנמוך הם נפלאים.

אני הכרתי כמה כאלו מרשמים בטירוף, תמיד יש סיכוי שהם יולדו אוטיסט בתפקוד נמוך, אבל אם הילד אוטיסט זה כבר טוב - אפילו שסיוט לגמרי להיות אוטיסט...

למעלה