ועכשיו אני אמליץ

galahead

New member
ועכשיו אני אמליץ

ואנסה לתת דוגמה...:) "הנמלים" ו"יומם של הנמלים" מאת ברנר ורבר. 2 ספרים נהדרים. בספר סיפור כפול: האחד על ממלכת נמלים ששוכנת בקן ביער ליד טולוז, מאבקי היום-יום שלה כנגד אוייביה וסיפור מסעה של נמלה סקרנית אחת (ממעמד הלוחמים) בקן ובסביבת היער. הסיפור השני הוא על אדם שירש ירושה מוזרה למדי מדודו, הנחשב למטורף, וכאשר הוא מנסה לברר מהי הוא שוקע יותר יותר לתוך האובססיה של דודו לנמלים וסוחב יחד איתו את משפחתו ואנשים נוספים. הספר השני הוא המשכו של הראשון ובו סיפור מלחמתה של ממלכת הנמלים על האדם וסיפור על חייה המשותפים של ממלכת הנמלים עם קבוצת אנשים מיוחדת. אני מתנצל אם זה נשמע קצת מיסתורי ולא ברור, אבל אני חייב להתאפק מלגלות כל מיני פרטים בעלילה, כדי לא להרוס את ההנאה למי שירצה לקרוא. הספר כתוב היטב (אם כי ההגהה של הוצאת כתר היא למטה מכל ביקורת) והוא משעשע ביותר ורצוף בכל מיני הברקות אינציקלופדיות המצוטטות, בכיכול, מהאינציקלופדיה המטורפת שכתב דודו של הגיבור מהספר הראשון. בכל אופן - מומלץ ויאללה ביי, גל

Josephin

New member
שאלה לי אליך

שממש לא קשורה. למה galahead? על שם המלך ארתור ואבירי השולחן העגול?

galahead

New member
ובכן, ג´ו

שאלה קצת אינטימית לפורום הזה, לא? סתם..:) האחריות על השם היא של ידידה שלי וזה כבר מאז כיתה י´, בעקבות מיתוס שנבנה ברצף של שיעורים משעממים במיוחד... זה הניק והיוזר שלי כבר בכל שך הרבה מקומות... ודרך אגב, גלאהד האביר נכתב באנגלית כך: galahad. וחוצמזה, קוראים לי גל :)

למעלה