ועוד פעם הדת הארורה הזאת. חתן פרס חידון התנ"ך..............

איציק3332

New member
כל אחד יפרש את התורה ויתנהג כפי שהוא חושב לנכון

היא הוציאה את עצמה מהיהדות,לכן מקומה לא איתנו

איציק3332

New member
סתוונית אל תעשי מעצמך תמימה,זה כמו שהוא היה כותב החילוני...

חילוני או חרדי או דתי שפשע לא מכתים את הקהילה שלו והקהילה שלו לא אשמה. אלא הוא אשם בלבד. וזבל ופושעים יש אצל כולם גם אצל חרדים וגם אצל חילונים

סוהי99

New member
אתה לוקה בראיית עולם צרה,שטחית ופרימיטיבית.

זו לא פעם ראשונה שאתה מפגין את הרדידות העלובה של כושר החשיבה המוגבל שלך.......איש דתי מבצע מעשה פשע - והראש הגאוני שלך פוסל את הדת כולה......וואלה!!!

חבורת קיבוצניקים צעירים מבצעים אונס קבוצתי משפיל בנערה........אז אתה בטח תפסול את כל הרעיון והתנועה הקיבוצית והחינוך שלה?

חילוני מכה את אישתו ומתעלל בילדיו - אז כך הם החילונים שהתרחקו מהדת?

אתה מודע לכך שאתה.....אה.......לא חכם?

סוהי, כנראה שהגיל עושה את שלו. לאיש דתי יש אלוהים.......

שבבוא היום הוא צריך לתת לו דין וחשבון ואם אותו אלוהים לא יהיה מרוצה הוא שולח אותו להשרף באש הגיהנום
חילוני שעושה מעשים כאלו הוא חרה של בן אדם ועובר על אמות המוסר של החברה
&nbsp
בעוד שדתי המציג את עצמו כבעל מוסר גבוה עקב יראת האלוהים יחתוך את מה שצריך ולא יעבור על מצוות האלוהים שקובע לו את כל חייו מאז שנולד עד מותו ואחרי זה. הרי כל משאת חייו של הדתי היא לעבור את הפרוזדור הזה שנקרא חיים עם מטרה אחת יחידה, לעשות את מצוות וחוקי האל על מנת שבבוא יומו נשמתו תזכה להידבק לנשמת האל - עבירה חמורה שכזו העוברת על אחת ממצוות האלוהים מונעת ממנו אוטומטית להידבק לנשמת האל - אני מקווה שאתה מבין אותי קצת יותר טוב בסה"כ אני מציג פעם אחרי פעם שבמהלך השנים אנחנו מגלים יותר ויותר עברייני דת ולא מדובר בכמות מבוטלת, תבדוק את ההסטוריה של השנים האחרונות ותגלה שמצב הפשיעה כנגד אושיות הדת הולך וגדל או יותר מדוייק הולך ונחשף.
ועוד דבר - הסגנון שלך "רדידות עלובה", "כושר חשיבה מוגבל" "לא חכם" מיותר ולא ממש תורם לאווירת הדו שיח בפורום - חבל, אתה כבר לא ילד שזקוק לניבול פה על מנת להשיג את מטרותיו

איציק3332

New member
הדת כולה?מזכיר משהו לא?מזכיר את הנאצים

אני בטוח שהוא כתב את זה בשעת כעס ולא התכוון אבל דבריו חמורים,אני מצפה שהוא התנצל,ואפשר לסלוח לו

marabo

Well-known member
לא הבנתי מה קשורה לכאן הדת שאתה מקלל אותה?

וכי הוא עשה את זה מתוקף ציווי דתי כלשהו?

tgranot

New member
המקרים הללו מוכיחים כי אמונה דתית לא בהכרח

הופכת אדם למוסרי יותר.

marabo

Well-known member
יש כאן שני היבטים

1. מי שבאמת ירא שמיים ומאמין בשכר ועונש לא יעשה חטאים, כך שהאמונה הדתית תהפוך אותו לאדם מוסרי יותר.
2. מצד שני לכל אדם יש יצר הרע ולעיתים היצר מצליח להפיל את האדם, וכל אדם יכול לפול בידי היצר כי ליצר יש את התחבולות שלו איך להפיל כל אדם ולא משנה כמה צדיק הוא יהיה.

סתוונית333

Well-known member
אתה מתאר את היצר כאילו הוא ישות נפרדת

שמטרתו לבלבל ולהעמיד בנסיון את האדם.
ואני אומרת שאתה חי בלה לה לנד .
כל דתי יודע ובמיוחד מי שזכה בחידון תנ"ך שקיים איסור חמור על גילוי עריות ולכן הזבל הזה עבר במודע על חוקי התורה .

marabo

Well-known member
וקיבוצניק חילוני לא יודע שאסור לאנוס ולהיות פדופיל?

לכל בן אדם יש את היצר, וחז"ל כבר אמרו ש"כל הגדול מחברו יצרו גדול הימנו".
ליצר יש הרבה תחבולות לשכנע אדם ואפילו הירא שמיים הגדול ביותר לחטוא.
לדוגמא:
הוא ישכנע אותו לנסות רק משהו קל מאוד ועם הזמן לאט לאט ימשוך אותו יותר ויותר להמשיך.
הוא ישכנע אותו שאם הוא עשה את זה פעם אחת ולא קרא כלום אז יוכל גם פעם שניה.
וכן הלאה שיטות ותחבולות

סתוונית333

Well-known member
כלומר, אתה מסכים עם הטענה שלי -

שאתה מתייחס ליצר כאל ישות נפרדת שמטרתו לבלבל ולהעמיד את האדם בנסיון .
חשיבה של בור פרימיטיבי .

marabo

Well-known member
ישות נפרדת או לא, הלכה למעשה אין לזה שום משמעות

בשורה התחתונה החוטא נענש לפי ההלכה.
זו רק הנחיה מוסרית לאדם כיצד להתמודד עם יצריו.

סתוונית333

Well-known member
בוודאי שיש לזה משמעות ,

כי מה שצריך ללמוד הוא שהאחריות למעשים מוטלת על בעל העבירה והיא לא בשליטתו של אף גורם אחר חיצוני .

marabo

Well-known member
וכי משהו טען אחרת?

לאדם יש יצר ועליו לשלוט בו. אין בהלכה שום הקלה בעניין הזה.
מדובר כאמור בהנחיה מוסרית לאדם שלא יתן ליצר לבלבל אותו ולהוליך אותו לביצוע עבירות, אבל בסופו של דבר האחריות כולה היא של האדם.

tgranot

New member
בדתות המונותאיסטיות "בונים על זה" שתמעד.

בנצרות הקתולית הדבר בולט במיוחד , אך לא רק.

ושני הטעונים שלך הם דבר והיפוכו.

marabo

Well-known member
גם משטרת ישראל בונה על זה שתמעד

ותעבור את המהירות המותרת ב 10 קמ"ש ותקבל דו"ח.
גם העיריה שצובעת את כל המדרכות בונה על זה שתמעד ותחנה בניגוד לתקנות ותקבל דו"ח.
גם הכנסת עם כל המיליון חוקים שמחוקקים כאן בלי גבול בונה על זה שתמעד ותעבור על מי מהם.
בקיצור, הבאת כאן טיעון מוזר.

tgranot

New member
משטרת ישראל עוקפת את חוק המהירות

עברת, נתפסת, שילמת. זה יכול לקרות לכל אחד בין אם הוא קיבוצניק, חרדי, ירא שמיים, ואף אחד המנסה לנהוג לפי חוקי המהירות המותרת.

ואם אתה שם אונס כחלק מגילוי ערייות באותה קטגוריה של עבירת מהירות אז כל שעלי להגיד לך שיש עבירות שהרבה יותר קל להיות מודע לחומרתן.

ואם כבר הזכרת עבירות תנועה, אל תיכנס בכלל לתופעה הנפוצה במגזר החרדי לא לתקן רכבים בזמן מחמת מחסור במזומנים ובציפיה שהכל מידי שמיים.

למעלה