ולמי איכפת שהעיר אילת תיסגר בשבת?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
הייתי מציע משאל עם ואם הצדק אינו עמך, מה תעשה?

E טי

New member
פתאום "שלטון החוק" לא חשוב לכם? התחלתם לעודד עבריינות?

העסקים באילת ייסגרו בשבת כי זה החוק במדינת ישראל.
זה אפילו לא חוק חדש. חוק שקיים כבר עשרות שנים.
&nbsp
אנשים חשבו שהם יכולים לצפצף על החוק ואחר כך מתלוננים.
חוצפה שלא תיאמן

dory141

New member
צריך לשנות את החוק, אי טי

החוק לא הוגן, פוגע בפרנסה והופך את אילת לבני ברק. בקצב הזה, כל מדינת ישראל תהפוך לגטו חרדי שחור אחד גדול, וזה לא לטובתה. אם הייתי מפקד על ההפגנה של יום שישי, הייתי מפזר אותם עם זרנוקי מים, בושה וחרפה. החרדים (בדגש על קיצוניים ומנהיגיהם בכנסת), הם העבריינים הכי גדולים כיום. וביבי הרופס הזה עוד מלקק להם. יש פה אשכרה שלטון אייתולות, נוסח איראן.

E טי

New member
בשביל זה יש כנסת

החוק הוגן ביותר.
לא מתאים לך? תצביע למפלגה שתצביע על שינוי החוק.
ככה עובדת דמוקרטיה

dory141

New member
ברור, כמובן

גם בעד כל מפלגה שתעלה את אחוז החסימה, שיהיו כמה שפחות מפלגות אנטי דמוקרטיות ואנטי ציוניות בכנסת.

חחחחחחח כי החרדים אכן שומרים על החוק

אתם תורידו את המדינה הזאת ביגון שאולה ורק כך תירגעו ותחזרו לגולה כמו שאתם אוהבים.

E טי

New member
זאת תחרות? טיעון ילדותי ומגוחך

כל יום אתם עסוקים בלהטיף עד כמה חשוב לחקור את נתניהו כי "שלטון החוק" הקדוש.
ופתאום אתם מעודדים עבריינות?
צביעות

איטי זאת לא תחרות וזה לא טיעון בכלל

אתם החרדים מהווים את הסכנה הקיומית הראשונה במעלה של המדינה הזאת.
אתם עושים הכל כדי להרוס את המדינה מן היסוד. אתם שואפים לזה כי מבחינת החרדים לא יכולה להיות ציונות כי המשיח עדיין לא הגיע. מבחינת החרדים המדינה הזאת נולדה בחטא ולכן יעשו הכל כדי להרוס אותה. אתה לא יכול לסתור שום מילה
ממה שאמרתי.
החרדים נעזרים בחוק כדי למוטט את המדינה מבפנים
וכשהחוק לא מתאים להם הם יודעים יפה מאוד להפר אותו ולשים פס על המשטרה ועל הצבא ועל כל מה שזז. אז אל תדבר איתי על החוק כי אתם הראשונים שמפרים אותו בכל דרך אפשרית.

E טי

New member
אני יכול לסתור כל מילה שאמרת

והפרשנות המגוחכת הזאת לא מעלה ולא מורידה.
את בעצמך נעזרת בחוק כשהוא מתאים לך ומקפידה להפר אותו ולשים פס על המדינה בכל רגע שלא מתאים לך.
והטיעון שלך הוא - אתם התחלתם?
את רוצה להגיד לי שזה לא טיעון ילדותי?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
יחפוש.. כעת הוכרז שנולדה פרה אדומה. איטי יגיע בתור המשיח
בן דוד וישחט אותה. הוא יעלה אותה לעולה ויטהר בעזרת אפרה את כל עם ישראל.
חלאס. היי רגועה. זה כבר קרוב@

כן, קראתי על הפרה האדומה ואכן מאשרים שהיא באמת אדומה

וזה סימן שהמשיח בפתח.
לפני כמה דקות שמעתי שעומדת להיות סופה דמויית הוריקן בחופי יוון וכרתים
וזה די נדיר, כלומר אפילו האקלים משתגע, סופות טייפון והוריקאנים משתוללים
ויש לי הרגשה שבני האדם הרגיזו את האלים.
ברגע שבני האדם התחילו לקחת את מלאכתו של אלוהים על עצמם ולייחס לעצמם
תכונות אלוהיות כמו כל הרבנים למיניהם שמביאים לנו חוקי הלכה חדשים ומפרשים את התורה לפי ראות עיניהם, אז אולי באמת ריבונו של עולם מחליט להראות להם
מהיכן משתין הדג.
שום רב ושום רבנן ושום פוסק הלכה גדול ככל שיהיה, אין לו מושג ולא יהיה לו
לעולם, מה באמת אלוהים רוצה.

בני אדם הרגיזו את האלים? לא מאמינה בחברים דמיוניים

תשמעי,
בחיי שלא מפריע לי שיש אנשים שחושבים שפרה אדומה תביא /לא תביא את המשיח עם/בלי חמור לבן.
לא מפריע לי שיש אנשים שחשוב להם לנהל את החיים שלהם על פי קודקס חוקים ומנהגים מהמאה ה-12.
מצידי שיתפללו שלש פעמים ביום, לכוון מכה , לכוון ירושלים עם שטיח, בלי שטיח.
יצומו חודש שלם בשעות אור, יום שלם מלילה עד לילה, ינענעו לולבים או יגזרו נייר טואלט לפיסות.
כל עוד זה נעשה בדלת אמותיהם
בדיוק שלא מפריע לי מי שהוא טבעוני, חסיד הארי קרישנה או כל אורח חיים ואמונה.
מתי זה מטריד אותי? כשציבור זה חושב שיש לו זכות כלשהי לכפות על כלל הציבור את הרגליו ואורח חייו.

כן, אני מקווה שהבנת שזה נכתב בסרקסטיות מסויימת.

כמובן שאני מסכימה עם כל מילה שלך.
בקטע הזה ובנושא הזה אנחנו רואות עין בעין. באמת לא איכפת לי מה אדם עושה בדלת אמותיו. לפעמים אני אפילו מוכנה לקחת חלק בכל הטקסים המשונים והמנהגים המוזרים. אין לי בעיה עם זה. כשאני מתארחת אצל אדם חרדי אני נוהגת בביתו כפי שהוא מצפה מאורח שיתנהג בביתו. אם הוא יברך אותי או יסביר לי על המזוזה אני אהנהן בהסכמה. לעולם לא אגיד מילה של ביקורת בביתו של אדם.
אבל במרחב הציבורי איני מוכנה שיכפו עליי מנהגים שאינם מקובלים עליי.
הבוקר למשל, שמעתי על תיירת שסולקה מהלובי של בית מלון בטבריה כי היא לבשה גופיה. מסתבר שהמלון כולו נקנה לכמה חודשים והושכר אך ורק לחרדים,
והתיירת שרק נכנסה לשאול משהו לגבי הזמנה עתידית, סולקה משם בבושת פנים כי הייתה עם גופיה.
וכן, גם באשדוד תלו מודעה באיזה בית מלון ובה הייתה בקשה מהאורחות ללבוש צנוע כדי לא לפגוע ברגשות האורחים החרדים. אז כן, לאט לאט ובצעדים בטוחים
אנחנו הולכים לקראת מדינת הלכה. זה לא יקרה היום ולא מחר ולא מחרתיים, אבל זה יקרה כל זמן שהליכוד יישאר בשלטון.

dory141

New member
אני סתם אומר טליבאן כל הזמן?

קיבלתי עוד כמה הוכחות, ע"ס מה שכתבת? נשים חילוניות שתומכות בצעדים האלה (והייתה פה אחת, בלי לציין את שמה) ילמדו בדרך הקשה, כשהחוק יחייב אותן בלבישת שביס.

נשים תתמוכנה בכך והעיקר שביבי יישאר ראש ממשלה

יש לא מעט נשים גרופיות של ביבי,
יש לאיש שלי איזו חברה בפייסבוק (עוד מימי בית הספר) שהיא גרופית של ביבי
וכל פעם שהאיש כותב משהו נגד ביבי היא קופצת כמו נשוכת נחש ומתנפלת עליו כאילו רצח או בגד במדינה. היא הייתה גם חברה שלי אבל אני העפתי אותה וחסמתי אותה. לי אין סבלנות לאנשים כאלו שאי אפשר לנהל דיון נורמאלי בחברתם. הם קופצים כמו אחרוני התגרנים בשוק ומנסים להגן בציפורניהם על כבודו של השליט ירום הודו. האיש שלי סובל ממנה וכל פוסט שלו זוכה ממנה
לגידופים. אני לא מבינה למה הוא לא מעיף אותה.
אז בוא נגיד שאני לא הייתי בונה על הנשים בארץ שתבאנה את השינוי המיוחל.

dory141

New member
לא נראה לי שאצא או אתחתן עם תומכת נתניהו

זה סימפטומטי למחלת נפש, כמעט.

אין לי בעיה שאנשים תומכים בנתניהו, זוהי הפוליטיקה וזה בסדר

גם אצלי במשפחתו של אחי הגדול הם כולם תומכים בנתניהו
וכשאנחנו יושבים ביחד אני שומעת בשקט את ההתפעלות וגרגורי ההנאה שלהם
מהגאון ומהקוסם ומשתדלת לא להיכנס בכלל לוויכוח או לדיסקוס בנושא.
פעם גם אני תמכתי בנתניהו וזה היה לפני המון שנים ואני יכולה להבין על מה מניע אותם לתמוך בו. אצלי כרגע יש סדרי עדיפויות שונים בחיים. בעיות הפנים במדינה ויחסי דתיים וחילוניים חשובים לי יותר ומדאיגים אותי יותר מאשר האיום האיראני.

dory141

New member
את ואני לא קובעים את הסדר היום הישראלי והעולמי

שתי הבעיות מטרידות וצריך לטפל בהן "ברגישות ובנחישות".

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
בתקופה בה ביבי נאם באו"ם, הוא היה גדול. ככל שנקף הזמן והוא
אחז במושכות השילטון, הוא הוכיח עצמו כסכסכן שמפלג את העם, וכנהנתן שחוץ הנאה ממנעמי החיים, נסיעות אינספור לחו"ל עם צרתו מאום לא עניין אותו.

למעלה