"התכלבב"

שַׁי

New member
"התכלבב" ../images/Emo107.gif

שלומשלום בשירו של המשורר אלכסנדר פן, "מולדת חדשה", נתקלתי במשפט: "אוֹ לֶאֱסֹף זָנָב, כְּמִי שֶׁהִתְכַּלְבֵּב" תהיתי ועודני תוהה - האם המשורר אלכסנדר פן המציא את המלה, כאשר חבר שיר זה, בשנת 1929? תודה לעוזרים, שַׁי.

AndreaCorr ©

New member
כפי הנראה כן.

האקדמיה לא מכירה במילה הזו. יש את המילה הִכְלִיב, אבל אין לה שום קשר לכלבים
.

שַׁי

New member
תודה רבה. ו- אפרופו תשובתך -

האם יש דרך מסודרת, בה יכול האזרח הקטן להציע מלים חדשות בעברית, לאקדמיה ללשון העברית? אשמח לשמוע.

../images/Emo6.gif

נראה אם תצליח. האקדמיה ללשון מאוד דקדקנית בתחום הזה ורוב המילים היא לא מאשרת. סיקרנת אותי לגבי המילים. אילו מילים תכננת להציע?

Drorrrrrr

New member
צלצל אליהם, או שלח מכתב,

צור קשר- ותנסה
, מי יודע, אולי תהיה שי בן יהודה.

שַׁי

New member
תודה, אני מכיר את האתר. לא מצאתי שם

, לכן שאלתי כאן. האם ה'פסימיסטים' הנ"ל דוברים מתוך נסיון? הלוא ידוע כי עובדי האקדמיה מחפשים מלים חדשות, בין השאר גם בספרות העברית ובשירה העברית - האין זה טבעי שיהיו קשובים לאזרחים חובבי-בלשנות?

שי היקר

מרצה שלי מנסיון נלחמת איתם על הגהייה \(כפי שמקובל בציבור) של מילים מסויימות וגם על ניתוח חלקחי דיבר מסויימים, ותאמין לי שהיא עדיין ממשיכה להלחם בהם. אם תצליח, מה טוב. הרבה בהצלחה חומד!! מחזיקה לך אצבעות!!

שַׁי

New member
../images/Emo140.gif תודה תודה

בכל אופן- השאלה הייתה כללית. הגושפנקה לכך שפֶּן, כנראה, המציא המלה "התכלבב" הלהיבה אותי ואולי גם תדרבן אותי להעביר מלה זו אל האקדמיה, ולחלוק לפן כבוד. בכל מקרה - שווה לנסות.

למעלה