התייעצות לפני קנייה. אפשרויות

sagiKor

New member
יש גם מתאם ל 28

ככה שזה כמו להסתובב עם עוד שתי עדשות קטנות.

AviL30

New member
אם אני נשאר ב 4/3 ומוותר על ה 17mm, ושומר על התקציב

אז יוצא שאם אוותר על על ה- pen-f וה 17m, אוכל לקבל במחיר דומה את ה- EM5 II עם ה 12-40mm :

1.EM-5 II: 2283
3. 25mm f1.2 = 1397
4. 12-40mm = 2100
-----
5780

1. pen-f + 17mm f1.8 = 4300
2. 25mm f1.4 = 1397
----------------
5597

עוד ראיתי את הדיל הזה לפוג'י:
----------------------
1. fuji x-e2 + 18-55mm f2.8-4 = 2688
2. fujinon 23 f1.4 : 2500
3: Fujifilm XF 50mm f/2 R WR : 1700
----------------------------
6888 ש"ח

faloou

New member
קודם כל, אתה מצלם עם זום?

אם כן, ה-12-40 נחשבת עדשה טובה.
אממה, לא כזו קטנה וקלה...
&nbsp
&nbsp
לגבי ה-XE2, אני אומר, אם כבר אתה עובר מערכת - לך על XT1, אפילו אם בינתיים תוותר על פריים אחת (למה אתה מתעקש על ה-50מ"מ, בכלל?).
&nbsp

AviL30

New member
מה שחשוב לי זאת אופטיקה טובה

לגבי הגודל, זה חסרון, אבל נראה לי שאוכל להסתדר.
הבנתי שה 12-40 נחשבת על סף השלמות.
השאלה איך העדשה הזאת יחסית ל 17mm שכולם מתלוננים עליה.

כמובן שבתוך כל זה ה- 20mm f1.7 של פנסוניק, שחוץ מפוקוס מעט איטי, נחשבת בעני כעדשה מעולה מבחינת אופטיקה, לא הולכת לשום מקום.

חובב1

New member
גם אני לא התעלפתי מה- 17 1.8

אולי זו בעיית התאמה לציפיות, אבל העדשה לא מאוד חדה (לפחות העותק שהיה אצלי) ותחושה כללית לא וואוו. עם ה- 12-40 אין בעיה עם חדות (לפחות בשתי העדשות שעברו דרכי).

slarti

New member
השמועות מדברות על 17/1.2 PRO בדרך....

מצד שני היא כנראה לא תהיה קטנה במיוחד :(
&nbsp

slarti

New member
לא הבנתי מה רע ב-15ממ? היא עדשה מופלאה וקטנה לאללה

prizman

New member
איזו 15 מ"מ, זו עם הצמצם 8, המכסה הזותי?

לא ממש עושה רושם של עדשה.
או שיש משהו אחר שלא ראיתי.

slarti

New member
על מה אתה מדבר?!

Panasonic Leica 15mm f/1.7
עדשת פריים מופלאה
&nbsp

prizman

New member
דיברתי על העדשה של אולימפוס.

היא משהו מצחיק למדי.
את מה שכתבת עליו אני לא מכיר, כבר מריץ חיפוש למרות שהזמנתי כבר את ה 14 מ"מ

prizman

New member
מצאתי עכשיו את העדשה שהתכוונת אליה,

לא ידעתי על קיומה קודם.
זו בעיה ברשת, אתה יודע.
אי אפשר לכתוב במנוע החיפוש " עדשה סביב ה 30 מ"מ אקוויוולנט ל 35 מ"מ עם ביונט 4/3" ולצפות לתוצאה.
לכן קיימים גם הפורומים, בהם הדברים פשוטים ונוחים יותר לפעמים.
את ההזמנה כבר ביצעתי לפני שקראתי על זו, אבל טוב לדעת. תודה.

slarti

New member
אני משער שאתה יכול להחזיר, אבל....

ה-15ממ יותר טובה מה-14ממ וגם יותר מהירה ממנה, אבל היא משמעותית יותר גדולה. עכשיו זה קצת מצחיק להגיד "משמעותית" כי זו עדשה מאוד מאוד קטנה. אבל ביחס לעדשת פנקייק, זה הבדל מורגש. יש לי למשל את ה-12-32 פנקייק - היא לדעתי בערך חצי מהגובה של ה-15ממ. זה הבדל די משמעותי בכיס של המעיל או בפאוצ' קטן. ה-EPL7 עם ה-12-32 היא כמעט מצלמה קומפקטית, בעוד שברגע ששמים את ה-15ממ, אפילו שהיא קטנה, זה כבר "בולט".
&nbsp
אם אתה מחפש משהו בסדרי גודל של ה-20ממ רק רחב יותר, ה-14ממ זה התשובה. אם אתה מוכן לשלם קצת ב"עומק" של העדשה - אז ה-15ממ איכותית יותר ומהירה יותר מה-14 (ויקרה יותר...)
&nbsp

AviL30

New member
בחנויות לפי אתר השוואת מחירים:

המחירים שרשמתי מחנויות יבוא licensed ב- HK
http://www.price.com.hk/
זה לא ebay או amazon, רלוונטי יותר למי שנמצא שם.
אני מכיר את רוב החנויות שמופיעות באתר הזה, כייף לקנות שם כי נותנים גם לנסות לפני ולצלם.

slarti

New member
ממש לא מבאעסת

אי אפשר להשתמש בטבעת הצמצם - אבל למי שרגיל לממשק של אולימפוס, אין שום חשק להשתמש בטבעת הצמצם. היא ממש לא מבאעסת כי היא עדשה נהדרת, קטנה, קלה ואיכותית להפליא. מכל עדשות הפריים שלי, היא העדשה שאני משתמש בה *ביי פאר* הכי הרבה.

sagiKor

New member
אותי זה היה מבאס

זה פיצ'ר שאת משלם עליו ולא יכול להשתמש בו.
אפשר היה לעשות את העדשה הזאת ללא הטבעת הזאת ולהוזיל אותה.

slarti

New member
אתה לא משלם על הפיצ'ר....

אתה משלם על כמה שהיצרן חושב שהוא יכול לגבות על המוצר בכלליות.
האולימפוס 17ממ (בלי הפיצ'ר הזה) עולה 500$.
הפנלייקה 15ממ עולה 600$. אני חושב ש-100$ בשביל האיכות הלגמרי מועדפת של הפנלייקה זה הגיוני לגמרי, עם או בלי הפיצ'ר הזה.
&nbsp
ואותי ממש לא מבאעסה לשתמש בפנלייקה (מה גם ששילמתי עליה פחות מ-600$) - מהסיבה שהעדשה הזאת היא פשוט JOY לצלם איתה. העובדה שיש לה גימיק של צמצם בעדשה (ובעיני זה גימיק כי לי לא נח להשתמש בפיצ'ר הזה גם כשהוא קיים....) לא ממש משנה לי. גם אם זה היה עובד עם אולימפוס, הייתי מחפש איפה בהגדרות אני משנה את הצמצם במקום ה*רגיל* שלו כי לא בא לי לעבוד בחוויית ממשק שונה בכל עדשה.
&nbsp
אני למשל, גם לא משתמש בכפתור הקונפיגורבילי הנוסף שיש בעדשות ה-PRO של אולימפוס (ב-12-40 ו-7-14 שלי). ישבתי המון זמן וחשבתי למה להגדיר אותו ובסוף המסקנה שלי היתה כזאת:
1. אם אני מגדיר אותו למשהו חשוב - אז כשאני עובד עם עדשה אחרת אין לי את זה וזה מעצבן.
2. אם אני מגדיר אותו למשהו לא חשוב - אז ממילא אני אשכח להשתמש בזה ואכנס דרך ה-SCP.
&nbsp
ואגב - אתה יכול להגיד על כל בן אדם שמשתמש בעדשת FF על מצלמת קרופ כמי ש"משלם על פיצ'ר שהוא לא משתמש בו" כי העדשה שלו מסוגלת לייצר עיגול יותר גדול ממה שהוא צריך.... :)
&nbsp

sagiKor

New member
שוב...

אני מדבר על עצמי ואותי זה יהיה מבאס. אתה לא יכול לשנות את דעתי כי זאת רק דעתי לא עובדה.
באולימפוס 17מ"מ אתה משלם על טבעת פוקוס עם קלטץ' וסקאלת מרחקים, משום אתה מתעלם מכך... שאגב גם לדעתי בעדשה הספציפית הנ"ל זה לא ממש יעיל אז גם היה עדיף שזה לא היה קיים ולהוזיל את העדשה.

אגב, הטענה של חוסר שימוש כל הזכוכית של עדשות FF על קרופ קמה כצעקה בקרב משתמשי לייקה כשה M8 יצאה (קרופ 1.3) מה שדחף את לייקה לעשות מה שכוווולם אמרו שלא ניתן ולדחוף חיישן FF למרחק פלאנג' קצר ויצאה עם ה M9, כל השאר היסטוריה (מתוייג תחת "מירורלס"....)

אבל הטענה הזאת לא ממש נכונה ולא מקבילה לטענה שלי, כי בתחלס שימוש בעדשות FF על קרופ חותך את השוליים שלרוב שם נמצאות הבעיות ובעצם מתקבלת תוצאה אופטית טובה יותר.

אתה בהחלט משלם אקסטרה על כל כפתור שנכנס לגוף או לעדשה ואם אתה לא משתמש אז זה בזבוז כסף... ואם שוב נזכיר את לייקה, אז רק הם יכולים לתת מוצר מופשט יותר ולגבות על כך יותר כסף... חחחח

slarti

New member
לייקה היא *בדיוק* הדוגמא שאתה לא משלם על עלות הייצור

של המרכיבים במצלמה :)
&nbsp
אני ממש לא מסכים שאתה משלם "על כל כפתור שנכנס אקסטרא". התמחור לא קשור לעלות הייצור. אתה משלם על מה שהספק מצליח למתג ולמצב בתור שווי המוצר. לכן אתה משלם על מק יותר מאשר על פיסי, ועל לייקה יותר מאשר על פנסוניק שזהה לה.
&nbsp
טבעת הצמצם בפנלייקה הזו, לכל היותר, מאפשרת לפנסוניק לתמחר אותה יקר יותר. זה נכון לכאורה, אבל בפועל התמחור שלה סביר ביחס לאיכות שלה, וזה בעיקר כי היא יצאה פעם. עדשה כזו, *היום*, היתה מתומחרת יקר יותר....
&nbsp
&nbsp

למעלה