התייעצות: חדר כושר או אימונים בבית...

reut1122

New member
התייעצות: חדר כושר או אימונים בבית...

הי,

אני כבר שנה וחצי עושה 3 פעמים בשבוע שיעורי זומבה ופילאטיס (לרוב 2 זומבה + 1 פילאטיס).
לפני חודש הסבו את תשומת ליבי שירדתי יותר מדי במשקל, מפה לשם אחרי בדיקות רפואיות ומפגשים עם תזונאית נראה שהמשקל שלי נמוך מדי (שוקלת 53.4ק"ג, גובה 1.75מ') מה שאומר שאני בפרוייקט השמנה.
לפי הדעות המקצועיות אני צריכה להפסיק עם הזומבה, ככל הנראה שרפתי יותר מדי קלוריות על אף שהתזונה שלי נראית טובה למשקלי (כיום, המשקל הנמוך).
נראה שאני צריכה לשנות את שיטת האימונים שלי ולוותר על פעילות אירובית, ובמקום לפי הבנתי להגדיל את מסת השריר, לבנות את הגוף ולעלות במשקל בצורה הדרגתית.
חשבתי על שתי חלופות: הראשונה, ללכת לחדר כושר, לקבל אימון אחד או שניים עם מאמן שיבנה לי תכנית אימונים ולהתמיד פעמיים בשבוע.
השנייה, לקחת מאמן אישי ל-2 מפגשים בבית, לרכוש כמה דברים בסיסיים (משקולות, רצועות...) ולהתאמן בבית. השאלה אם זה מספיק.
כמובן שיש כאן גם שיקול כלכלי, אבל הבראיות חשובה לכן אשמח לשמוע את דעות המקצועניים.

תודה :)

The Pinky P

New member
הייתי בערך במצבך, עניין לא כל כך פשוט...

אני לא אענה ספציפית על השאלה שלך תחילה אלא אתייחס לכל הסיפור משום
שיש כמה דברים שצריך להבין לפני שמחליטים אם להתאמן בבית או בחדר כושר
(מבחינתך)

אני יוצא מנקודת הנחה שבריאותך תקינה והיכולות הפיזיות שלך לא מוגבלות.
אני לא מסכים עם הקביעה הזו שאת צריכה להפסיק עם הזומבה, אם כיף לך וטוב לך לעשות את זה - תעשי, כמובן שבפרופורציות המתאימות, אם תחליטי להכניס אימוני כוח לתכנית שלך - עדיף שזה יהיה על חשבון כמות השיעורים של זומבה ולא בנוסף לכמות
שאת עושה עכשיו.
משמע - להפחית בשיעורי זומבה ולהכניס מעט אימוני כוח במקום. (אפשרות)

שיעורי הזומבה מגדילים לך את הגרעון הקלורי, זה בהחלט... שיעור זומבה כשלעצמו הוא לא הבעיה, הבעיה היא אם לא אוכלים נכון בהתאם למטרה.
את תאכלי כמו שצריך, תוכלי לעשות כל פעילות גופנית שתרצי.
במקרה הזה - לאכול בכמות כזו שתחפה על הגרעון הקלורי שגדל עקב השיעור זומבה ועוד אקסטרה (מידתית) בשביל לעלות במשקל ולשמר את מאסת השריר.

במצבך לא הייתי עושה שינויים פתאומיים, מנסיון - הגוף לא אוהב את זה ומגיב בצורה רעה.
השינוי צריך להיות הדרגתי.
אני הייתי ממליץ לך בשלב ראשון להפחית מעט בכמות השיעורים שאת עושה ולאכול מעט יותר,
לראות איך הגוף מגיב לכך ולהמשיך בהתאם.

על פי נתוני משקל - גובה את רזה ייתר על המידה (אני בזמנו שקלתי 47 על 1.70)
וגם אם המטרה היא להעלות משקל דרך מאסת שריר ולא דרך שומן - הייתי בכל זאת עולה קצת באחוזי שומן למצב קצת יותר סביר ורק אז הייתי מתחיל להכניס אימוני כוח.

אז כמו שהבנת ,בהתאם למטרה שלך - ההתלבטות אם להתאמן בבית או בחדר כושר היא פחות קריטית בשלב הראשוני (זה לא אומר שהיא לא חשובה,אתייחס אליה בהמשך)
והרבה יותר קריטי להתאזן ולהשתנות מבחינת הכנסת האנרגיה (קלוריות) לבין ההוצאה (מחייה ואימונים גופניים)
אם הייתי רגילה להוציא יותר מאשר הכנסת, עכשיו זה צריך להתהפך (במתינות)
ולהשתנות - תהליך שכשלעצמו לא פשוט בכלל.
אני בכלל הייתי ממליץ לך לפנות לדיאטן ספורט שמבין עניין, עושה רושם שהתזונאית שהיית אצלה לא תניב תוצאות טובות...

לגבי שיטת ומקום האימון -
באופן אישי לא הייתי מתחייב במצבך לחדרי כושר לפני שאת בטוחה ב - 100% שבאמת הקונספט מתאים ולך ותוכלי להתמיד לאורך זמן.
בשלב הראשוני, בשבילך - גם אימון שמתבסס על תרגילים פשוטים בעזרת משקל גוף/אביזרים שיש בבית יכול בהחלט להתאים ולכן - למרות שהחדר כושר מציע הרבה יותר מגוון ואפשרויות - לא הייתי מתחייב אליו ישר.

בכל מקרה הייתי מקבל ייעוץ לתכנית אימון מגורם מוסמך, גם אם תחליטי לעשות את הפעילות בבית או בחדר כושר.

נ.ב - כל מה שכתבתי לא בא להחליף ייעוץ או קביעה של גורם רפואי או מקצועי כזה או אחר.

למעלה