השנה הרזה של ההייטק: "המעסיקים כבר לא מוכנים לתת הזדמנות"

max256

New member
2023 סומנה כשנת התייעלות בהייטק עוד לפני המלחמה — ונתוני חברת ההשמה גוטפרנדס חושפים עד כמה ■ לפי מנכ"לית החברה שירי וקס, חברות מגלות כיום הרבה פחות גמישות בתהליך גיוס העובדים: "פעם אמרו 'הוא תוכניתן טוב, הוא כבר ילמד'. אבל ב–2023 הכל השתנה"

https://www.themarker.com/technatio...ighlight/0000018c-acb2-d22c-a98c-fcf617670000

ai27

Well-known member
אחרי חברה גדולהשדדה לנו סטודנט
ניסינו לגייס
הגיעו מעטים וכאלו בררה שפשוט ויתרנו. אין טעם.
ברור ששתו לנו מועמדים בדרך
וזה אומר שכן מגייסים באינטנסיביות.

גם היקף הפניות מחברות כ"א לא באמת ירד.

Be1n

Member
אחרי חברה גדולהשדדה לנו סטודנט
ניסינו לגייס
הגיעו מעטים וכאלו בררה שפשוט ויתרנו. אין טעם.
ברור ששתו לנו מועמדים בדרך
וזה אומר שכן מגייסים באינטנסיביות.

גם היקף הפניות מחברות כ"א לא באמת ירד.

"בררה" ?.

נערך לאחרונה ב:

Be1n

Member
תחושה שהם מעולם לא כתבו קוד בעצמם

יכול להיות בגלל לחץ?.

האמת שהרושם שלי הוא שהכתבה נכונה.
שלחתי לא פעם קו"ח למשרה שאני קולע לכל דרישות המשרה - וקיבלתי סירוב אוטומטי ולא ברור. (עוד לפני שיחת הHR)
היה לי ראיון לא מזמן, שהמראיינים פשוט לא הכינו את השאלות מראש וזה די הכשיל את הריאיון עבודה עצמו. (וזה היה בחברה רצינית, שאני עדיין מכבד)
בעוד מקומות נתקלתי במטלות טכניות שעד עכשיו לא ברור לי מה מטרתן (תדמיין את שאלת הDP הכי קשה שראית, מנוסחת גרוע ויש לך 25 דקות..)
או בראיון שפשוט מרגיש שהמראיין מזלזל מראש ולא באמת מחפש..

אני מגיש גם לתפקידים שקרובים למה שעשיתי, אבל שם זה כבר אבוד מראש, כי מחפשים מישהו עם ניסיון בתפקיד הספציפי. (כלומר, אין מוביליות בין התפקידים)
(עשית אוטומציה בjava, לא תוכל להגיש לאוטומציה בnode. היית בקאנד בפייתון, לא תוכל להגיש לאוטומציה בפייתון)
ברמת ההרגשה שלי, זה כאילו לא מחפשים באמת עובדים. (או שהם מוצפים בקורות חיים ומתקשים לעמוד בעומס)

נערך לאחרונה ב:

ai27

Well-known member
יכול להיות בגלל לחץ?.
או בגלל שהם העבירו את התואר כ"שותפים" של מי שכתב את הקוד
היו כאלו שלמדו איתי בתואר ועשו את זה.
בראיון נותנים למישהו לכתוב קוד - או אפילו איפיון - ומקבלים משהו לא קשור.
האמת שהרושם שלי הוא שהכתבה נכונה.
שלחתי לא פעם קו"ח למשרה שאני קולע לכל דרישות המשרה - וקיבלתי סירוב אוטומטי ולא ברור. (עוד לפני שיחת הHR)
כן - כשמצאו כבר מועמד שקלע להם לדרישות.
היה לי ראיון לא מזמן, שהמראיינים פשוט לא הכינו את השאלות מראש וזה די הכשיל את הריאיון עבודה עצמו. (וזה היה בחברה רצינית, שאני עדיין מכבד)
בעוד מקומות נתקלתי במטלות טכניות שעד עכשיו לא ברור לי מה מטרתן (תדמיין את שאלת הDP הכי קשה שראית, מנוסחת גרוע ויש לך 25 דקות..)
מראיינים שואלים שאלות בדרגות קושי שונות, בתחומים שונים
לפעמים זה משחק פסיכולוגי מלוכלך - יש מקומות שמנסים לראות איך אתה מתמודד עם מצבים כאלה. איך אתה מחלץ פרטים ומסתדר לבד עם תנאי התחלה גרועים
איך אתה מתמודד עם תסכול, מתבטא באופן רהוט, ובכל זאת מגיע למסקנות עם רמזים מינימלים
או איך אתה עונה לסתם שאלות מטופשות
תזכור שאתה לא חייב להיות אצן אולימפי - אלא להראות שליטה בחומר הרלוונטי, ושאתה פחות גרוע ממועמדים אחרים בשאלות הכלליות
ולפעמים זה סתם דעות קדומות
או בראיון שפשוט מרגיש שהמראיין מזלזל מראש ולא באמת מחפש..
אני מגיש גם לתפקידים שקרובים למה שעשיתי, אבל שם זה כבר אבוד מראש, כי מחפשים מישהו עם ניסיון בתפקיד הספציפי. (כלומר, אין מוביליות בין התפקידים)
ברמת ההרגשה שלי, זה כאילו לא מחפשים באמת עובדים. (או שהם מוצפים בקורות חיים ומתקשים לעמוד בעומס)
בתקופת קורונה יצא לי להתראיין פעם לדבר כזה. בסוף הראיון הם הודו שהתפקיד לא ממש מתאים לי,
חודש אחרי זה הם התקשרו ואמרו לי שבעצם הם ממש רוצים אותי, כי אני מתאים בול לתפקיד (כנראה היחיד שהתאים, או שכל השאר סרבו), אבל בנתיים נחטפתי למשרה שבאמת התאימה לי.
חצי שנה אחרי זה - הם התקשרו שוב ואמרו שההצעה עדיין על השולחן.
אבל אני כבר המשכתי הלאה

Be1n

Member
או בגלל שהם העבירו את התואר כ"שותפים" של מי שכתב את הקוד
היו כאלו שלמדו איתי בתואר ועשו את זה.
בראיון נותנים למישהו לכתוב קוד - או אפילו איפיון - ומקבלים משהו לא קשור.
האמת שזה קרה לי פעם, בגלל לחץ.
כן - כשמצאו כבר מועמד שקלע להם לדרישות.
יכול להיות. יש הרבה משרות רפאים.
מראיינים שואלים שאלות בדרגות קושי שונות, בתחומים שונים
לפעמים זה משחק פסיכולוגי מלוכלך - יש מקומות שמנסים לראות איך אתה מתמודד עם מצבים כאלה. איך אתה מחלץ פרטים ומסתדר לבד עם תנאי התחלה גרועים
איך אתה מתמודד עם תסכול, מתבטא באופן רהוט, ובכל זאת מגיע למסקנות עם רמזים מינימלים
או איך אתה עונה לסתם שאלות מטופשות
תזכור שאתה לא חייב להיות אצן אולימפי - אלא להראות שליטה בחומר הרלוונטי, ושאתה פחות גרוע ממועמדים אחרים בשאלות הכלליות
ולפעמים זה סתם דעות קדומות

בתקופת קורונה יצא לי להתראיין פעם לדבר כזה. בסוף הראיון הם הודו שהתפקיד לא ממש מתאים לי,
חודש אחרי זה הם התקשרו ואמרו לי שבעצם הם ממש רוצים אותי, כי אני מתאים בול לתפקיד (כנראה היחיד שהתאים, או שכל השאר סרבו), אבל בנתיים נחטפתי למשרה שבאמת התאימה לי.
חצי שנה אחרי זה - הם התקשרו שוב ואמרו שההצעה עדיין על השולחן.
אבל אני כבר המשכתי הלאה

לבעלי ניסיון של 5 שנים ומעלה או לראשי-צוותים, אני מניח שקל יותר בתקופת משבר.

ai27

Well-known member
האמת שזה קרה לי פעם, בגלל לחץ.
תלך למספיק ראיונות וזה יעבור
יכול להיות. יש הרבה משרות רפאים.
משרות מוזרות כאלו - שאתה לא מבין אם זה זוטר או ראש צוות, וכנראה גם הם לא סגורים על זה.
לבעלי ניסיון של 5 שנים ומעלה או לראשי-צוותים, אני מניח שקל יותר בתקופת משבר.
עזוב נסיון - ואם הגיע למראיין אחד "נפול" שראש הצוות צריך כל הזמן לשבת לו על הראש?
או ששיקר על הנסיון?
הוא לא יכול לדעת
מי שמשתפשף על קורסים בקורסרה, אוכל את הראיון בלי מלח, ועונה על שאלה טכנית לא פחות טוב ממי שהנסיון שלו "בשטח".
הבעיה שצריך להיות ממוקד - אי אפשר ללמוד הכל. צריך להחליט מה תהיה המשרה הבאה שלך - ולהתמקד בה

למעלה