השבדים מבינים מה זה חופש מדת!

trilliane

Well-known member
מנהל
כן, באמת. אתה משווה חובה חוקית לאמונה דתית?

אתה חייב לגור במדינה מסוימת (אלא אם אתה אלוהים
) ולהתנהג בהתאם לחוק באותו מקום. במאה ה-21 אתה לא חייב להיות אדם מאמין או לקבל עליך את חוקי הכנסייה או ווטאבר (עובדה). גם אם יש לוותיקן צבא (לא ידעתי, לא רלוונטי) לא ידוע לי שהם שולחים חיילים לאנשים שלא היו נוצרים טובים או פורצים לבתים ועוקרים מהם כדים עם אפר של קרובי משפחה. כשזה יקרה, ננהל את הדיון מחדש.

BravoMan

Active member
זו נאיביות טיפשית ומסוכנת!

מה הקשר ל-"לא חייב להאמין"?
&nbsp
מדובר בארגון שצובר כוח ע"י ניצול אמונה של אנשים.
עצם זה שהם לא חייבים להאמין, לא קשור כלל לניצול המדובר.
&nbsp
תארי לעצמך שיום אחד אדם שאת לא מכירה דופק על דלת ביתך ומאיים שהוא יצית את הדירה שלך, או יחטוף את ילדייך בדרכם מבית הספר אם לא תשלמי לו סכום מסוים כל חודש.
מין "פרוטקשן" כזה. והוא גם רומז שהוא שייך למשפחת פשע מוכרת.
&nbsp
עכשיו, בפועל האדם הזה לא שייך לשום ארגון פשע, ואין לו באמת יכולת או כלים לחטוף את ילדיך, או להצית לך את הדירה.
את חופשית להאמין או לא להאמין לאיומים שלו, ואת חופשית להתקשר למשטרה ולהאמין או לא להאמין שהם יגנו עליך.
&nbsp
האם אדם כזה אינו כוחני? אם נכנעת לאיום שלו מתוך פחד, האם זו אשמתך שאת מאמינה לו? האם תרצי לבדוק אם הוא אכן יכול לממש את איומיו?

trilliane

Well-known member
מנהל
וזו קונספירציה מופרכת. דופקים בדלת ומאיימים? על מה אתה מדבר?

נראה לי שאנחנו מנהלים שני דיונים שונים... בד"כ אני דווקא מחשיבה את דבריך לנכוחים והגיוניים, עכשיו הם פשוט הזויים.

BravoMan

Active member
מה הזוי כאן?

זו דוגמה פשוטה: אני משווה את הוותיקן שמנצל אמונה של אנשים כדי להשליט את רצונו, לפושע שכונתי קטן שמנצל שם של פושעים גדולים ואת הפחד מהם כדי לסחוט כסף מאנשים.
&nbsp
הטענה ההזויה היחידה כאן היא שלך "הם יכולים לא להאמין".
העובדה היא שכרגע הם מאמינים, ויש מי שמנצל את האמונה הזו. מה יכול לקרות, לא רלוונטי.
&nbsp
שוב: האם זה שאת יכולה לא לפחד מפושעים, איכשהו מצדיק פושע שמנצל את הפחד שלך כדי לגנוב ממך כסף?

trilliane

Well-known member
מנהל
ההשוואה שלך

לא הבנתי באיזה "ניצול" מדובר. לבני אדם יש רצון חופשי. מי שבוחר להשתייך (מבחירה!) לכת / דת / קבוצה חברתית / מועדון מקבל על עצמו סט ערכים, אמונות והתנהגויות כאלה ואחרות. אם הוותיקן כרגע אומר לנוצרים קתולים שצריך לנהוג כך וכך במתים, מה חדש תחת השמש? במה זה שונה מכל רב או מנהיג דתי אחר שמכתיב כללים למאמיניו? זה חלק מהאמונה, זה מה שאנשים עושים ורוצים. מה הביג דיל במנהגי קבורה? ליהדות יש שפע כאלה. שוב, זה חלק מהדת שאנשים מסוימים מקבלים על עצמם. מה החידוש, על מה ולמה הזעזוע ואיך מזה אתה מגיע לפשיעה ולדמי חסות, לא ברור לי.

BravoMan

Active member
אויקיי.

1. אין חידוש.
אם כי ההוראה הספציפית כנראה חדשה (אחרת למה שמו אותה עכשיו בחדשות?) אכן מרבית "נציגי" סבא על ענן למיניהם עשו דברים כאלה משחר הימים.
&nbsp
2. אין זעזוע, לא ביג דיל.
רק גועל וצער שלא מכניסים אנשים אלה לכלא.
&nbsp
3. רוב אם לא כל הדתות, ו-3 האברהמיות בפרט, הן מזימת "פרוטקשן" אחת גדולה:
תן לנו כסף ותציית להוראותינו או שסבא על ענן יכנס באם אמא שלך, עם דגש על הקשר המשפחתי.
&nbsp
4. האם מי שמאמין מרצונו החופשי למכתב של הנסיך הניגרי בעצם מצדיק את מי שכתב אותו ואין סיבה שנקרא לזה רמאות וגנבה?

trilliane

Well-known member
מנהל
4. שוב השוואה לא רלוונטית... אבל עייפתי ומיציתי.

BravoMan

Active member
נ.ב.:

לגבי הצבא, קראי כאן:
https://en.wikipedia.org/wiki/Swiss_Guard#Pontifical_Swiss_Guard
&nbsp
אם תגיעי לסוף העמוד, תראי שבניגוד לתמונה שבראשו, לא מדובר בסתם "קישוט" והחיילים האלה היום חמושים באקדחי זיג ותת מקלה סטייר (דומה קצת לאוזי הישראלי), ולא בחניתות וחרבות עתיקים.
&nbsp
זה גם די מובן - בזמנו התפרסמו תחקירים שמראים כי מדינת הוותיקן אוגרת כספים וחפצי ערך בשווי מיליארדי דולרים, שרובם מגיעים מעושק מאמינים שבטוחים שהם תורמים לצדקה.
מישהו צריך לשמור על כל העושר והשחיטות הזו...

למעלה