הרמטכ"ל: "חיילות חיוניות לצה"ל בדיוק כמו חיילים"

דינהמית

New member
כי אני לא עובדת אצלך,את צריכה לתמוך את הטיעונים המתחכמים שלך

את מנסה לקחת את הדיון ליקום דמיוני כאילו באמת יש למדינת ישראל אופציה לבחור צבא של גברים בלבד או נשים בלבד וממנו למשוך מסקנות לגבי נשים יקום האמיתי.
לא רואה סיבה לעזור לך בדיון מתחכם כזה.
הבאתי לך עובדות, ישנם תפקידים בצה"ל שבפקודה רק נשים מאיישות אותן ונתתי דוגמה, יב"א. מ.ש.ה.ל. אפילו ביקום הדמיוני שבראת לעצמך.
&nbsp

זה שאין לך תשובה לא צריך לגרום להיות לא מנומסת ולענות בגסות

רוח

בסך הכל שאלתי אותך שאלה מאוד ממוקדת שאת ממש משתדלת להתחמק מתשובה עליה.

דינהמית

New member
אני לא מתחמקת, אני אומרת במפורש שממני לא תקבלי את התשובה

למרות שאני יודעת אותה.
רוצה לדעת למה ביב"א ובעוד יחידות צה"ל מציב רק נשים? תבדקי לבד.

כמו שכתבתי קודם

תלוי באיזה תחום צבאי אנחנו בוחנים את החיוניות.
יש תחומים שבהם דווקא העדינות והסבלנות הנשית חיוניים ויעילים יותר מאשר הגברים. וכמובן שישנם תחומי הלוחמה הפיזית שבה לגברים יש עדיפות ברורה,
לכן אני חושבת שטוב עשה הרמטכ"ל שהבהיר את הנקודה הזאת לנוכח הקולות
של החרדים שכאילו הנשים לא צריכות להיות בצבא או שהן חיוניות פחות ואפשר לוותר עליהן.

את יודעת שמה שאת כותבת מתנגש בברור

אם מה שטוענות הפמיניסטיות הלוחמניות שאומרות שאין שום הבדל ואישה יכולה לעשות הכל בדיוק כמו גבר.

לעצם העניין
איזה תפקיד צבאי אישה יכולה לעשות וגבר לא?

גבר יכול לעשות הכל מלבד ללדת

אבל יש מטלות ומשימות שאישה עושה יותר טוב, יותר מהר או יותר יעיל. לכן זה לא הוויכוח. נשים הן חיוניות ויעילות. בכל צבאות העולם משרתות נשים. רק אצלנו הכל חייב לעורר בלאגן.

האם קמב"צ יכול להיות בלונדיני?

שיקול לא רלוונטי ליכולותיו כקצין מבצעים.
בדיוק אותו דבר לגבי יכולת של אישה/גבר לבצע את התפקיד .
בהנחה שעברו הכשרה זהה,כמובן.

אני לא חושבת שאין הבדלים פיזיולוגיים בין גבר לאישה (למזלנו יש)
אבל האם ההבדלים האלו רלוונטים לשירות הצבאי, להכשרות, לסרגל מאמצים, לאופי הפעילות, סוגי תפקידים וכו.
בחלק מהתפקידים זה רלוונטי, וחלק מהם לא נבדק (עדיין).

אבל הגישה שלי- צרכי הצבא.
אם הצבא צריך את האדם המתאים יותר לתפקיד (יכולת, מוטיבציה,כושר)-הוא צריך לבחור את האדם המתאים בין אם הוא זכר או נקבה.

דינהמית

New member
מבחינתי זו התגובה הנכונה, האדם (והחווה) הטוב ביותר לתפקיד

ואם התפקיד לא כולל יכולת להתרבות לשאלה אם לאדם יש שחלות או אשכים לא רלוונטית.
מדינת ישראל לא משופעת בכוח אדם שהיא יכולה להרשות לעצמה לסנן מועמדים לתפקידים צבאיים לפי פרמטרים של רבנים.
הבן שלי זכה לפגוש את מישל הווארד בביקור האחרון שלה בישראל ואני זכיתי לפגוש את עליזה מגן, שתיהן האדם המתאים ביותר בתפקיד בלי קשר לאם הן עושות פיפי בעמידה או בישיבה

וואו לא ידעתי שיש אדמירל אישה
כל הכבוד

דינהמית

New member
באג המחשב הראשון התגלה ע"י גרייס הופר, תת אדמירל

בצי האמריקאי. אין דרגה מקבילה בישראל אבל זו דרגה גבוהה מאוד.
למה לא לקחת את האדם הטוב ביותר לתפקיד?

ויכוחים ויכוחים אבל תכלס שורה תחתונה

צבא יכול להתקיים בלי נשים ולא יכול להתקיים(או לפחות להתקיים ולהצליח להגן על עלינו) בלי גברים, כי העובדות הפשוטות שנשים שמסוגלות פיזית להגיע לרמה הנדרשת היא פחותה מכמות הגברים המסוגלים
רוצה להתווכח עם הטבע סבבה

כל שאר הויכוחים הפילוסופים הם בהחלט מעניינים

תיראי יש כאן שינוי

מעמד הגבר והחברה על ידי כוחות שוק ואגנדות פמינסטיות!
בלי קשר לדתיים ,תשמעי יש בעיה שנמצאים ביחד ,האישה לא אשמה וגם הגבר לא אשם זה הטבע האנושי!
אני חושב שלכפות נורמות חברה חדשות שאולי מנוגדות לאמונה או למסורת או לזה שיש בעיה שאם אני נמצא עם אישה שלא בת זוגתי אני יוצא מאיזון אישי!
את זה אף אחד לא מזכיר וכו אני יודע על לא מעט שזה מפריע להם,לי זה קרה עם נשואות ותפושות שהסתיים בפנטזיות נעימות מקלחת וזהו.
הייתי בקבע כמה שנים זה יוצר חיכוך חברתי לא נכון ולא בריא...

Ron W

New member
אותו כנ"ל במקומות עבודה? יצרו מחלקות נשים/גברים?

לדעתי ההיפך, מדעית ביולוגית יש השפעה מרגיעה ונעימה לנוכחות
מינים מעורבת בכל תחום. גם בספורט גברי יש מעודדות על המגרש

מה שקורה כיום

פשוט מאוד אצל החרדים נזהרים בענייני נשים וואצל החילונים מפחדים מתונות על הטרדות שבעצם ברוב המקרים הגבר רק רוצה למצוא סקס מהיר ועלול להסתבך..
עבדתי כ7 שנים צמוד עם נשים והייתה לי קבוצה גדולה וכו ..
תשמעי אם לא הייתה לי אמונה ומסורת יהודית ומוסר הייתי מתענג עם לא מעט נשואות ולא פנויות !
המזל הוא שאצלי זה נגמר בפנטזיות ואוננות בשירותים גם בזמן העבודה לבד!
כנראה שאתן לא יודעות או מודעות לנוכחות שלכן גם כשאתן עם פיגמה ולא מרטתם שערות או הסתרקתם !
חקרתי את זה זה משהו מדהים הטבע האנושי ולכן לאורך הסטוריה שמרו היטב מי ששמר על הנשים ..
אי אפשר שלא יהיה חיכוך חברתי אם אתה אהוב ונאהב חברתית הרווחתי ואם לא צפה תוך זמן מה לשיחת שמוע על הטרדה בעבודה..
כשעבדתי עם גברים לבד היה לי שקט מסויים ,אבל שוב כל אחד לוקח את זה אחרת ,אני טיפוס אהוב כזה אז כשהייתי מגיע למשרדים וכו היה לי כיף !
כיום בגלל האופי הישראלי המורכב מאוד קשה להיות יחדיו אם זה לא אנשים נעימים לליבך..
ספורט מעודדות וכו זה אחרת זה מוסיף וגם במסיבות חיוכים וסלפי !
בשורה התחתונה ולא באשמתכם אתן מוציאות מאיזון כלשהוא שנמצאים צמוד ולא רק בן זוג..
יש בזה חיובי ויש בזה שלילי,אצלי מרוב התקרצצויות האישה לא שמה לב אך אחרים רואים אישה נשואה מתנהגת ואבוי לה אם בעלה היה רואה או שזההיה עושה לו פאדיחות אם יספרו לו..

Ron W

New member
תשמע

אני מהצד שלך לא משלהן..

אתמול נכנסתי לקחת מחומוסיה, המלצרית השחורדינית
יצאה מהמטבח ללא צלחות.
ליד הדלפק היה עמוס, אז היא תפסה שמנמן שעמד לידי במותניים
להזיז אותו כדי שתוכל לעבור.. אם זה היה הפוך, אפילו נגיעה
קלה.. לך תדע איזה מהומה היתה הבחורונת מעוררת

זה המצב - אין שוויון, יש כללים בינאישיים שנוצרים מעצמם.

דינהמית

New member
אדם דתי שלא מסוגל להיות מפקד מקצועי שלא יהיה מפקד

אתה בהחלט בא מנקודת מוצא דתית אחרת לא היה כל כך חשוב לך אם החיילת נשואה או לא נשואה.
&nbsp
אתה בא ממקום שסולם הערכים שלו גורס שמין מרצון של אישה נשואה עם מי שאיננה נשואה לו הוא עבירה חמורה הרבה יותר מאונס של ילדה בת 12.
מנקודת מבט חילונית אין משמעות באם החיילת נשואה או לא נשואה, המשמעות העיקרית היא אם יש הסכמה ואם יש יחסי מרות. ה
&nbsp
חייל שלא יכול לשלוט על יצריו יכול לשרת באחד מהגדודים בהם יש הפרדה בין גברים ונשים,
חייל שלא יכול לשלוט על יצריו לא יכול להיות מפקד ובטח לא יכול לכפוף את הנשים למגבלות שלו.
&nbsp

למעלה