הריון מולארי חלקי בIVF (אחרי החזרת בלסטו), יש דבר כזה?

פאשון

New member
זה לא אומר הריון מולארי

השליה גודלת מאוד והיא זו שמפרישה את הבטא המטורפת. זה ממש לא נכון לומר שאסור להרות שנה אחכ. זה שיש לך בטא גבוהה עם שק ריק לא אומר הריון מולארי.
זה עלול להיות הריון לא תקין אבל מפה להריון מולארי...

פאשון

New member
אף לא רופא אחד אמר לי שאסור לי להרות

היה לי משהו דומה לשלך - בטא בטורפת בעשרות אלפים ושק ריק. עברתי גרידה. הרופא בכרמל, בקופה ועוד כמה שראו אותי מאוחר יותר ולא אמרו לי שאסור להרות שנה.
ואגב, אני הריתי תוך שנה מההפלה ההיא עם הבת שלי...
ממה שאני יודעת הריון מולארי זה כמו גידול וצריך לאבחן את זה בצורה מסוימת. שימי לב לקישור הבא:
http://www.infomed.co.il/definition-4323/
אני מבינה את החששות שלך. אבל יש לי תחושה שאת נכנסת לפינות שעלולות להגביר את החרדה ולעשות לעצמך אבחנה עצמית של משהו שרוב הסיכויים אין לך.
פשוט תתייעצי עם הרופא לגבי ההמשך. הוא גם חושב שזה הריון מולארי?
אני מודה שזה לא מבשר טובות לגבי תקינות ההריון אבל אני מקווה שהפעם יהיה סוף טוב

בכל מקום שקראתי אחרי מולארי נדרש להמתין

כדי לוודא שהבטא לא עולה שוב בשל שאריות חלילה.
&nbsp
מאוד מקווה שזה לא מולארי..
&nbsp
אצלך היה שק ריק והוא שגרם לבטא הגבוהה? איך הרופא הסביר זאת?
&nbsp
המון תודה

מיכל336

New member
חכי... אל תקפצי למסקנות

ואל תלחיצי את עצמך.
בהתחלה חשבת שזה הריון מחוץ לרחם, ועכשיו כשראית שק את מכניסה לעצמך לראש שזה מולארי... או שיש משהו לא תקין...
ברור שאחרי כל מה שעברת יהיה לך קשה להבין ש... את בהריון!!!
בעזרת השם תדווחי לנו בקרוב על דופק, ובעוד 8 חודשים על לידה.
לגבי המספר 22000 נשמע לי תקין לשבוע 5.5. להשוואה לי היה 44,000 בשבוע 6 (בהריון תקין).

עכשיו השאלה כמובן מה הרופאים אמרו? האם ראו חלמון? האם אמרו לך שמשהו לא תקין?

44 אלף והיה הריון תקין? בהחלט מרגיע אותי קצת (-:

אם אפשר לשאול.. באיזה שלב ראו אצלך דופק? את בדקת מה היה הבטא כשראו?
&nbsp
כשבדקו לי עדיין לא ראו שק חלמון.. אך זה היה לפני שידענו שהבטא כה גבוהה.. כך שזה לא היה נראה חריג.. שבוע חמש בלסטו מוקפא.. לפעמים עצלנים יותר..
&nbsp
אגב, הסיבה שזה היה נראה לי מראש חריג זה שהפרוגרסטרון היה ממש נמוך, והבטא עלתה ממש מהר.. והיא כעת ממשיכה לעלות מהר.. לפני שבוע בדיוק בטא 1700 וכעת מעל 22 אלף.. כל כך מתפללת להמשך תקין.. או לפחות שאם זה לא אמור להמשיך להריון תקין, אז לפחות שלא אצא עם נזקים בלתי הפיכים מזה...
&nbsp
הרופא שלי עדיין לא הגיב לי.. מחכה לתשובה ממנו..

מיכל336

New member
בגלל

שהיה לי גירוי יתר שחלתי, הייתי במעקב אולטראסאוונד כל יומיים בערך לראות את מצב השחלות ועל הדרך הציצו בעובר. דופק ראו בסביבות שבוע 6 +.
כשהייתי מאושפזת בבית חולים בשבוע 5, בגלל הגירוי יתר הרופא בכלל לא ראה שק הריןן, ושלחו אותי בבוקר לבדיקה במכון בבית חולים ששם האולטראסאוונד הרבה יותר חדיש. שם ראו שק + חלמון. אז יש גם חשיבות למכשיר.
למען האמת הפרוגסטרון גם היה מאוד גבוה בסביבות 1500, אז אני לא יודעת לגבי זה... מה זה נמוך?

בבטא הראשונה הפרוגרסטרון היה 20nmol/l עכשיו 170 הודות לגסטון

המכשיר אולטרסאונד שבדקו לי בו נחשב למתקדם, מנסיון רואים בו יותר טוב מהמכשירים שבקופה.. בהריון קודם (שגם היה אחרי גירוי יתר, אך אצלי לצערי לא המשיך) לא ראו שק באוךטרסאונד של הקופה, ולמחרת נבדקתי באולטרסאונד הזה וראו שק ושק חלמון.
&nbsp

תודה על התגובה!

את זוכרת באיזה שלב ראו דופק? כמה הייתה הבטא?
(אצלנו ראו רק שק אחד, למרות שהחזירו שניים)

היא321

New member
שש פלוס ארבע ראו דופק

יום למחרת בטא 75,000
היה לי דימום לכן בדקו לי הורמונים.

באופן כללי... יש כמה גורמים שיכולים לגרום לכך

הכי נפוץ זה:
או שהביצית הייתה ללא גרעין ואז יש יותר כרומוזמים זכריים - ממה שמבינה לא רלוונטי במקרה של IVF כי אז היו מבחינים בכך.
או ששני זרעים מפרים אותה ביצית- גם לא יתכן באיקסי
&nbsp
אופציה נוספת, שתועדה מספר פעמים במקרה של איקסי- היא בעיה כרומוזלית בזרע שגרמה לכך שיהיה יותר מטען זכרי. במקרה כזה העובר הוא ללא שלייה או עם שלייה חלקית, ולכן התוכן הגנטי מתפזר באזור הרחם. החל משבוע 6 אמורים להתחיל להיות מוקדים רבים של גושים באולטרסאונד שנראה כמו שלג.
הריון מולארי חלקי- יש גם את התופעה הזו וגם עדיין יש שק עם עובר.. יכול להיות בשל שלייה חלקית, ויכול להיות הריון עם תאומים שאחד תקין והשני מולארי.
&nbsp
הבעיה העיקרית עם הריון מולארי, שקשה לאסוף מהרחם את כל החלקים, וזה יכול לגרום לסרטן חלילה
&nbsp

מתקנת

יש 2 סוגים-
מולרי שלם: זה נובע בכל מקרה מביצית ריקה, שאו שהופרתה ע"י 2 תאי זרע, או תא זרע אחד שהכפיל את עצמו. בכל מקרה הביצית ריקה וכך אין עובר, יש רק תוכן גנטי אבהי.
מולרי חלקי- אותו דבר רק שהביצית לא ריקה ולכן נוצרת רקמה טריפלואידית- כלומר עם סטים של כרומוזומים במקו 2 שאמורים להיות. במקרה כזה יש רקמה עוברית.
חלקי לא יכול להתפשט אבל יכול להיות פרסיסטנטי ברחם, חלקי יכול להתפשט ולשלוח גרורות.

מקווה מאוד שהעניין יסתדר על הצד הטוב ביותר בקרוב....

מעניין מה שלומדים פה

לפני כמה חודשים התאפרתי אצל מישהי לאירוע. היא סיפרה לי (לא ידעה שהייתי אז בהריון ובטח לא סיפרתי לה שעברתי טיפולים) שהיו לה שתי הפלות.
אחת מהן בדיוק השלג הזה שמתואר פה.
היא אמרה שהיה עובר ולידו כל מיני פתיתים לבנים שנראו באולטראסאונד.. לא ידעו להסביר לה מה זה אבל ש"לדבר הזה היה דופק" בסופו של דבר הפסיק.

מעניין לדעת.
ושלא נדע מצרות!

בלונד23

New member
אני מחזיקה לך אצבעות שזה לא המצב

מה בר חווה אומר? בטוח הוא יודע...

חזרה אלי

חלי, אומרת שבכל מקרה אין מה לעשות בינתיים ולחכות לשבוע 7 לבדיקה אצל בר חוה.
&nbsp
הבנתי שניתן להבחין לפעמים בהריון מולארי באולטרסאונד כבר בשבוע 6. שוקלת ללכת לבדוק לפני שבוע 7.
&nbsp
פשוט תשושה מהכל..

למעלה