הפרדת ילדות

ראוי להפריד. לא ראוי שאיש ציבור ידבר כך

יש להפריד בין הדברים.
אני ילדתי בעין כרם. יש שם הרבה ערבים.
אחרי הלידה הראשונה הייתי חצי יום בחדר לבד. בלילה נכנסה אחות ואמרה לי שיש ערביה שילדה בקיסרי וכיוון שזוהי המיטה היחידה שפנוייה בתוך חדר, היא תכנס לכאן. אציין שמאוד כיבד אותי שהיא הבינה והסבירה, וכמובן- לא הבעתי התנגדות.
בפועל- עברתי לילה מסייט. בעלי השתיק את הפלאפון אחרי 3 ימים מטורפים (הלידה היתה יום וחצי בבי"ח!) ולא ענה לי. הבעל היה עם אישתו אחרי הקיסרי, ואני פחדתי.... בנוסף לזה שלא ישנתי כי היא גנחה והוא דיבר איתה. כשהכניסו לי את התינוקת ב5:30, (ביות כל היום) לא הלכתי אפילו לשירותים.
לא מתעלמת מהעובדה שיתכן והקושי היה קיים גם עם יולדת יהודיה, כי בכל מקרה- מאוד לא נעים לי לישון בחדר שמסתובב שם גבר זר, גם עם וילון, ולא לישון בכלל בגלל רעש...

מנגד, בלידה השנייה הגעתי למחלקה באמצע היום, אחרי לידה 18 שעות של צירים, בלי אפידורל(!!!), אצל היולדת השנייה- אישה מסורתית- התישבו הבעל, הילדים, הורים ואחים. כשנגמר זמן הביקור הם נכנסו כולם לשירותים של היולדות- התחבאו- וכך לא ראו אותם כשהוציאו את המבקרים החוצה. הם חזרו אחרי כמה דקות לחדר והמשיכו לפטפט וללהג זמן רב......

אז ככה- יש יולדות לא מתחשבות, ויש יולדות שבאמת קשה להן וממילא השנייה בחדר מופרעת. אבל יש פחד שלא אני גרמתי לו!
שירה, להגיד שכולם מקצינים וכולם מפחדים מכולם- בעיני זו ראיה מעוותת של המציאות. תסבירי לי איך בדיוק הערבים מפחדים מאיתנו? איך זה מתבטא? הם לא הולכים ברחובות שלנו? לא נכנסים לקניונים? לא לומדים באוניברסיטאות??? הם עושים אצלנו הכל ולא מתביישים להראות שמחה כשפוגעים בנו וטובחים ילדים ואנשים חפים מפשע ולא מסתירים את שנאתם. ואני מדברת מתוך התנסות אישית באחת המכללות בירושלים.

את צודקת לצערי

בואו נודה, אחרי לידה להיות במחלקת יולדות זה באסה. מגעיל מדכא ולבד. אני מבחינתי הייתי מעדיפה כבר ללדת בבית או ללדת ולעוף הביתה. כל שותפה לחדר זה מעיק. צריך להתחשב מאוד במי שאיתך.
אם היו עושים לי את זה שנמצאים בחדר בלילה או שלא בשעות הביקור הייתי הולכת להתלונן.
וזה באמת מפחיד להיות עם ערבי בלילה בחדר ודי עם ההתחסדות.
אבל איש ציבור לא צריך לדבר ככה

שירהד1

Member
מנהל
יש המון חשדנות ופחד- של כולם מכולם, וזו מציאות נוראית-

זה שכל אחד רק רואה את הצד שלו, ומאשים את השני, זה קשה ועצוב.
איך ערבי ישראלי פוחד מאיתנו? נורא פשוט- לדוגמא- רופא ערבי מפחד שלא יקבלו אותו לעבודה, או מפחד שנשים יהודיות לא ירצו להיות מטופלות שלו. סתם דוגמא פיצקית שעלתה פה בפורום.

המנהיגים משני הצדדים רק מתסיסים ותורמים לאווירה קשה פה בארץ האהובה שלנו. ואין. אין לי מדינה אחרת. פה אחיה ופה אמות. אבא שלי כמעט נתן את חייו למדינה (נפצע קשה במלחמת ששת הימים). זה נושא מאוד כאוב כל מה שקורה פה. כי אחרים אולי יכולים לעזוב. אני לא.

המרקם החברתי בארץ כל כך עדין ושביר, והדברים רק הולכים ומדרדרים.

פחות שנאה. יותר הבנה כל צד לצד השני. יותר נשים מנהיגות מדינות.
אני יודעת שאני נשמעת מפגרת. זה בחיים לא יקרה. אבל מותר לי לפנטז מדי פעם.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

למעלה