המלצה.

חביף

New member
התואיל להרחיב מדוע חשוב לנו, ישראלים

לצפות בסדרה על ויטנאם, בה יש גם פורנו של הרג ורצח?

tgranot

New member
סדרת דוקומנטציה מעולה ומקיפה שסיימתי לראות את כולה

וכיאה לדוקומנטציה מכסה את הנושא ממגוון רחב של נרטיבים כולל מרואיינים צפון וייטנאמים, דרום, וייטקונג, ומיקוד בדרך קבלת ההחלטות של הנשאים והגנרלים.

המון לקחים שניתן להפיק גם לגבי המיקרוקוסמוס בו אנו חיים פה בחברה המתפוררת לנגד עיננו.

tgranot

New member
סתם דוגמה קטנה ופיקנטית למי שעסוק לגמרי בעצמו ותרבותו

לולכן לא ניסה אפילו להבין תרבות ודרך חשיבה שזרה לו לגמרי.
באחת הפגישות בא נשיא ארה"ב לדרום וייאטנאמים ובקש מהם
“Bring the coon-skin home and hang it on the wall”

כמובן שלדרום וייטנאמים , אפילו מי שרהוטים באנגלית תקנית לא היה מושג ירוק מה רצה מחייהם כשדיבר אליהם באמריקנית הילבילית .

הרבה מאוד טעויות שגרמו לאמריקנים לקרא את כל המצב בוייטאנאם בצורה מאוד לא נכונה דבר שאף גרם להם לתמוך בצד הלא נכון .

חביף

New member
זו הואלה? זה נימוק והסבר?

מתברר שבלקלל אתה אולי מוצלח יותר.

superman1234

New member
חשבתי שאתה מספיק אינטלגנטי, שזה אמור להספיק.

תראה לי בבקשה מקום אחד שבו מצאת אותי מקלל.
יש לך בעיה נוראית של רגשי נחיתות.

Faria

New member
עניין וידע

אם מעניין אותך לדעת מה היה שם, הן מבחינת גורמים פוליטיים של המלחמה והן מבחינת החיילים בשטח, תראה. אם לא מעניין אותך, אל תראה.
אני ראיתי את הגירסה בלי הקללות והתמונות הקשות מדי, מאד נהניתי, כנראה שהייתי נהנה יותר אפילו מהגרסה הלא מצונזרת (מצאתי אותה, לא אראה שוב בשביל עוד כמה סצנות), כי זה חלק מהעניין, מלחמה זה לא דבר סטרילי.
בכל מקרה, לא הבנתי את השאלה, ומה הקשר לישראלים. אם אתה כישראלי מתעניין רק במה שקשור לישראל וליהודים, שיבושם לך. חלקנו מתעניינים במה שקורה / בהסטוריה של העולם גם בלי קשר ישיר לפיל ולבעיה היהודית.

אתה צודק

ההיסטוריה של העולם מעניינת לא פחות, אם לא יותר, מאשר ההיסטוריה של ארץ ישראל והיהודים.

superman1234

New member
יתרה מזו....

כשמשה דיין סיים את תפקידו כרמטכ"ל, באמצע שנות השישים (לפני מלחמת ששת הימים) הוא נסע לוויטנאם והצטרף לכוחות האמריקאים בכדי ללמוד/לראות איך מתנהלת לוחמת גרילה בג'ונגלים. הוא פרסם מספר כתבות בשבועון "דבר השבוע" שהיה מוסף של עיתון "דבר". נדמה לי שהוא גם הוציא ספר על חוויותיו מוויטנאם.

חביף

New member
מעניין אותך לצרוך פורנו-מלחמות?

לא נורא שלא הבנת, ענייני פנים שאינך חלק מהם.

למעלה