המלצה על בדיקת NIPT (במקום דיקור מי שפיר)

עצוב שהפכנו להיות כאלה חשדנים

אתחיל ואומר שעם כל כך הרבה אי דיוקים שמתברר שיש כנראה בהודעה שלי, נראה לי שאפשר להניח לנושא הפרסומת. (-:

ישבתי מול אישה מיוחדת. גניקולוגית ומומחית לגנטיקה בארץ ובארה"ב. התרשמתי מכך שהיא קמה לכבודנו שנכנסנו, הסבירה בגובה העיניים (כעת מסתבר שכנראה שמענו מה שרצינו לשמוע...). השירות אחרי הבדיקה היה אדיב ונעים והמחיר, זול משמעותית ממקומות אחרים. כשהיא הבינה שיש נסיבות מיוחדות לבדיקה, היא הוסיפה בדיקה נוספת, ולא גבתה על כך תשלום.
אז אחרי כל זה החלטתי לפרסם המלצה. אולי לא מדוייקת. אולי לא מסוגננת. ובכל זאת, במקום לקרוא אותה בתמימות, מחפשים מניעים נסתרים /פסולים.
כדאי לנו לשחרר קצת. לנסות להאמין יותר ולחשוד פחות.

אני מכירה מישהי ששילמה 4500 ש"ח על בדיקת הדם

קיבלה תוצאה חיובית לטריפל X. לא ישנה שבועות עד שעשתה מי שפיר והגיעה תשובה - אין תסמונת. בואי נראה - לשלם 4500 ש"ח (או "רק" 2700) - לקבל תשובה שגויה, לאכול סרטים איומים, לעבור מי שפיר (שבשביל להימנע מזה מראש נבחרה בדיקת הדם) ולגלות ש"טעויות קורות" - זה סרט שאני לא קונה לו כרטיס.

Bluewave3

New member
גם אני עשיתי NIPT דרך פרופ' גייפמן

וגם יצא לי לפגוש אותה אישית.

במקרה שלי, עשיתי את הבדיקה פעמיים ושניהם חזרו עם תוצאה inconclusive. לא הצליחו להוציא מספיק דנ"א עוברי מהדגימה שלי בפעם הראשונה ולכן עשיתי אותה שוב. גם בפעם השניה זה לא עבד. בסוף קיבלתי את הכסף בחזרה והוסבר לי שזה יכול לקרות וזה לאו דווקא אומר שיש בעיה עם העובר.
כמובן שזה ממש לא הרגיע אותי ורופאת מעקב ההריון שלי המליצה לי בכל זאת לעשות מי שפיר. בגלל שלקח הרבה זמן עד שעשיתי את הבדיקה הזאת פעמיים, בסוף עשיתי מי שפיר וצ'יפ רק בשבוע 22. לקח עוד שלושה שבועות לקבל תשובות ותודה לאל שהכל יצא תקין. לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם התוצאה לא היתה תקינה, בשבוע כזה מתקדם. הפואנטה שלי היא שבדיקות הNIPT יקרות, לא מחליפות בשום צורה מי שפיר וצ'יפ ואני אישית לא ממליצה לעשות אותן. עדיף מראש לעשות מי שפיר וצ'יפ ולקבל מידע אמיתי ולא סטיסטי וגם לא לבזבז זמן וכסף.

המלצה על בדיקת NIPT (במקום דיקור מי שפיר)

הריון שלישי, (אחרי טיפולים). בהריונות הקודמים עשינו (בחשש) בדיקת מי שפיר.
הפעם נודע לנו שיש בדיקת דם שיכולה להחליף את דיקור מי השפיר.
אחרי בירורים הבנו שאם הבדיקה תקינה, אפשר לוותר על דיקור מי שפיר. אם היא לא תקינה, אז אין ברירה אלא לעשות את הדיקור.
היתרון שלה הוא שאפשר לעשות אותה בשבוע מוקדם (שבוע 10).ואת התוצאה לקבל בתוך עשרה ימים. כך שאם יש בעיה, אין צורך 'לסחוב' את ההריון עד שלב מאוחר. (יתרון נחמד נוסף זה שאפשר לדעת את מין העובר)
הופננו על ידי הרופא שלנו למעבדה מסויימת והמחיר של הבדיקה דרכה עלה 4,500 ש"ח. (שולחים את הבדיקה לחו"ל).
שיטוטים ברשת הביאו אותנו אל פרופ' גייפמן. הבנו ממנה שכדי להנגיש את הבדיקה, היא גובה רק 750$ (שהיום הם 2,700 ש"ח).
נטילת הדם מתבצעת ברמת אפעל.
עשינו את הבדיקה ביום חמישי שעבר והבוקר קיבלנו כבר את התוצאות. (הכל תקין...)
לילך, שעובדת איתה, ענתה לנו על כל שאלה שהתעוררה.
הן נמצאות בארה"ב. וגייפמן מגיעה מידי לארץ. לנו יצא לפגוש אותה.
ההתקשרות איתן היא דרך הווטס אפ ובדוא"ל. ואם צריך היא מנהלת שיחה בסקייפ.
שימו לב שיש בדיקה מורחבת ובדיקה מצומצמת (שבודקת 3 תסמונות +מין העובר). מומלץ, לדעתי, לעשות את המורחבת.
זה הטלפון של לילך (להתכתבות בווטס אפ): 052-8083327

בדיקת דם אינה חלופיתכלל וכלל לבדיקת מי שפיר

אגב, הפרסום בפורום אסור. בדיקת הדם היא בדיקה סטטיסטית. מה זה עוזר לי שאצל 99% מהעוברים הכל בסדר אם אני ה-1% ? מי השפיר היא בדיקה אבחנתית, היא בודקת את כל הכרומוזומים (הרבה יותר רחבה) ובשילוב עם הצ'יפ הגנטי (שבודק שינויים - עודפים או חוסרים - במקטעי דיאנאיי) היא הבדיקה הטובה ביותר למי שמעוניינת במידע מקיף ככל הניתן על בריאות העובר שלה. שלא לדבר על חיובי כוזב שמתרחש לא מעט. וחמור מכך - על שלילי כוזב. אישית בצעתי מי שפיר בכל ארבעת הריונותיי. אצל רופאים במערך הציבורי. לילדיי שלום.

אכן. זאת בדיקת סקר. ומי שפיר היא בדיקה אבחנתית

סטטיסטית, אותנו הרתיע שבבדיקת מי שפיר יש סיכוי של 1 ל- 1,000 להפלה.
למרות שאין תחליף לרוגע שמתלווה לתוצאה חיובית במי שפיר.

ובכל זאת, כל אחד עושה את בחירותיו.

אגב, זה לא פירסום. זאת המלצה.
אין לי שום אינטרס כלכלי או אחר.

למעלה