הכסף כערך

ButtercupA

New member
ערכית, הוא לא יתרום יותר

ועל זה מדובר כאן.
לא מדובר על חישובים כלכליים. (בעיני)

שירות בכל מחיר?!

קראתי את הפוסט שכתבת על הילד הנ"ל ואני חולק עלייך.
אני נער מחונן (טוב, לא בדיוק-רק חמש נקודות ארורות מפרידות ביני לבין הרף של המנזאים). אני כותב די טוב ומתכנת לא רע. יש לי לא מעט תוכניות מעניינות לעתית
אני גם נער בספקטרום האוטיסטי. יש לי בעיות רגשיות, תקשורתיות וחושיות.
בעקרון אני צריך לבחור בין שירות רגיל בפרופיל 45 (מה שאומר שלא אוכל להיות בתפקיד טוב), התנדבות, שירות לאומי או פטור. אני חושב יותר בכיוון של שירות לאומי.
העניין הוא, שאם אני אלך לצבא, כנראה אני אחזור משם עם כדור בראש, ולא מכוחות אויבנו. הצבא לא יכול לקלוט אנשים עם צרכים מיוחדים בלי הרבה מאוד מאמצים (מצד הורי החייל והמומחים שהם ישכרו כמובן).
העומס הרגשי, מפקד שלא מבין מה יש לך...
אני לא חושב ששירות בכל מחיר זה הערך העליון אצלי.
גילוי נאות: אני די תומך ברעיון הצבא המקצועי (כמו יתר חברי בתנועה הליברלית החדשה).

נומלה

New member
מאיפה בדיוק מגיעה הבחירה?

אם יש לך פרופיל 45 אתה צריך לשרת לפי חוק. הספקטרום האוטיסטי הוא רחב מאוד ורק בחלק מסויים שלו הפרופיל צונח.
אתה מניח הנחה (פרופיל 45 = שירות בתפקיד לא טוב) וממשיך ממנה. ההנחה שלך לא מדוייקת בלשון המעטה.

פיטנגו4

New member
אתה יכול להיות תוכניתן בצבא

כל הבנים שהיו איתי בקורס תכנון בממר"מ היו בעלי פרופיל נמוך מאד ואפילו מתנדבים. היחיד שהיה עם פרופיל קרבי היה בן שכול...
שירות כזה גם יתרום לך אישית, המון !!! וגם יתרום לצבא.

אנשים על הספקטרום האוטיסטי בעלי תפקוד גבוה מאד (אספרגר וכו') - מניסיוני, ניתן למצוא כאלה המון בכל חברת הייטק . בעיקר בצוותי פיתוח, וחלקם גם בתפקידי ניהול.
אני מכירה אישית מנכ"ל של חברת הייטק בתחום הפיתוח הרפואי, שהוא גבולי מאד.

כפי שכתבתי כאן - שכנה שלי, עיוורת, השתחחרה משנתיים שירות בצבא. אם היא הצליחה, למרות הקשיים העצומים, אז גם אתה תצליח.
כל מה שצריך זה רק רצון.

גם אני תומכת ברעיון הצבא המקצועי. כמו באמריקה. אבל לפני זה צריך שלום עם כל אויבנו, ואז יהיה אפשר לפטר חלק ניכר מהחיילים. בינתיים צריך כל אחד מהם.

לפיטנגו,אני לא יודעת בת כמה את ןמאיפה את

מכירה אספרגרים
אבל כשאספרגרית אני יכולה להגיד לה שיש הבדל בין עבודה בשוק החופשי לבין שירות צבאי בשביל אספרגרים

פיטנגו4

New member
אז למדי אותי, בבקשה

מה ההבדל בין עבודה ביחידת מחשבים בצבא
לבין עבודה בחברת מחשבים ?
(פרט לשכר ולמדים?)

בצבא יש יותר לחץ של זמן ושעות עבודה

בשוק הפרטי צריך בד"כ לתת תפוקה כלשהי ולא ממש משנה אם עובדים 7עד 19 או 10 עד 22,
ולעיתים לא רחוקות ניתן לעבוד גם מהמחשב הבייתי
ולחץ זה דבר שמאוד משפיע על אספרגרים ורובנו בכלל מתפקדים הכי טוב כ"פרילסרים"

פיטנגו4

New member
ממש ממש לא נכון !!! בדיוק הפוך!

מהניסיון האישי שלי, בצבא היה חופש אדיר יחסית לעבודה בחברה אזרחית, ואם עוד משווים לעבודה הלחוצה והשעות האינסופיות בחברות סטארט אפ - זה כמו להשתזף בחוף הים ...
והכי מצחיק - שמה שעשיתי בצבא זה בעצם סטארט אפ... רק לא קראו לזה כך.
בצבא יש מגבלה לשעות, אין סכנת פיטורין, לא שולחים אותך לחו"ל בהתראה של יום, מותר לאמר "לא", לא עובדים בשבת וחג, לא יטרטרו אותך בטלפונים לחו"ל ב3 בבוקר...

ופרופיל קרבי זה ערובה לתפקיד טוב?

לטחון מחסומים ביום ובלילה בכל מזג אויר? לסגור 21 יום בטיזנאבי, לא לראות את החברים/חברה/הורים/המיטה החמה והנעימה שלך בבית במשך שלושה שבועות? לישון באוהל בשיא החום עם נעליים ובגדים ארוכים, כשהחול הארור נכנס לך לכל מקום אפשרי? לבלות 24/7 עם אנשים שואללה לא תמיד בא לך עליהם? ותוך כל זה יש מצב שאתה יוצא משם בחד סטרי לחלקה הצבאית בבית העלמין באיפשהו או סתם משותק ארבע גפיים כי באת לבצע מעצר והופ! קיבלת כדור בגב? אז מה כל מי שיש לו פרופיל קרבי צריך להרהר לו אם זה נראה לו תפקיד טוב או לא ולפי זה להחליט?
אני ממש לא ממעריצי צה"ל, צבא של יהירים ואדישים שאחראי לעוולות איומות שמתרחשות כל הזמן א-ב-ל אתה חי כל חייך בתוך קהילה, יש לך תוחלת חיים של X שנים, אז 3 שנים מתוך הX הזה תתכבד ותתרום לקהילה ובשאר השנים שאתה חי, אתה נהנה מזה שעכשיו אנשים אחרים תורמים את ה-3 מתוך X השנים שלהם. שנה טובה.

oneofus

New member
הבן שלי ויתר על 6 שנים מה 120 שלו

כדי לשרת בצבא!
הייתה לו אפשרות ללמוד באוניברסיטה יוקרתית בארה"ב עם מסלול ישיר לדוקטוראו והוא ויתר על זה ולמד בטכניון כדי לשרת את המדינה שלו.
אה- ו 100K$ הוא עשה לפני גיל 17 שאז הפסקתי אותו כדי שילמד לבגרות.
החינוך - זה מהבית!

למעלה