הכלב חושף שיניים

DAHUJI

New member
מבטיח שאקרא ואתעמק...

תודה גם על התשובה הראויה והמוסברת היטב כולל קישור למאמרים ומידע.
מעריך את זה את התגובה ומבטיח שאלמד.

דודו.

אז הנה עוד חומר עיון בנושא ה"דומיננטיות"...

http://www.dr-doggy.com/מאמרים_בנושא_אילוף_כלבים/71-הכלב_שלי_דומיננטי-_האמנם?.html

מוסבר בצורה רצינית ובהירה... ושם החוקר שטבע את מונח הדומיננטיות אצל הזאבים וחזר בו בעקבות מחקרים מאוחרים שערך הוא ואחרים לגבי זאבים בטבע, שאינם בשבי - הוא - דיוויד מיש...

גם אני ממליצה מאוד...

שלא לנקוט בגישה אלימה שהוצעה לך (או גישות אלימות אחרותׂ...
מעבר לכך שהשיטה לא נעימה לכלב בלשון המעטה,
היא גם מסלימה את המצב, לא רק שלא פותרת - הכלב
הופך לכלב מפוחד ומכאן גם תוקפני עוד יותר, ואז
אי אפשר לדעת מתי יתפרץ וינשוך כתגובה להתנהגות
הכוחנית...
יש שפע של מאלפים בגישה חיובית שמגיעים לתוצאות נהדרות,
אבל כן - לגשת דחוף ולטפל בבעיה לפני שתסלים.
בהצלחה...

KallaGLP

New member
חייבים כאן איש מקצוע, ודחוף.

חשוב שאדם מקצועי ומנוסה יבדוק את הדינמיקה ביניכם לבין הכלב. לא ניתן לפתור בעיה כזו באינטרנט.

marx04

New member
העצות שלי

שלום לך,

ראשית, אני מצטרף לעצה המצויינת לפנות לבעל מקצוע כדי שיאבחן את הכלב ויחווה את דעתו אם מדובר בבעיה התנהגותית משמעותית, או בבעיה קלה, ואולי גם יפתור את הבעיה.

באשר לעמדה שהציע DAHUJI חשוב לי להדגיש, כי בין אם מסכימים עם גישתו ובין אם לאו, אין מדובר בפתרון "אלים" או בהתנהגות "אלימה".
לעניות דעתי, להגיד "לא" לכלב בצורה חדה וקולנית, ולרתק אותו לרצפה כאשר הוא מגלה תוקפנות כלפי הבעלים - אינן פעולות אלימות. אפשר להסכים ואפשר להתנגד לכך נחרצות, אבל זו אינה אלימות.

מבחינתי כל מה שעובד - מבורך.
גישה חיובית ורכה עובדת ? - מצויין, אשתמש בה.
גישה "קלאסית" חדה ותוקפנית עובדת ? מצויין, אשתמש בה.

מבחינתי, הבעלים הוא שצריך לקבוע איזו התנהגות של הכלב מקובלת עליו ונוחה לו, ואלו התנהגויות הוא מעוניין "להכחיד". הבעלים הוא גם זה שצריך לבחור את האמצעים הנוחים והמתאימים לו ביותר שבאמצעותם הוא יאלף את הכלב. תפקידו של בעל מקצוע איכותי ומנוסה הוא להתאים הן לבעלים והן לכלב שיטת עבודה שמתאימה לשניהם ותוביל לתוצאות המתאימות ביותר.

כך למשל, הגישה החדה והתוקפנית עבדה מצויין עם הכלבה שלי נמש, ומתאימה גם לי. כאשר היה צריך ריתקתי אותה לרצפה. כאשר צריך אני נוזף בה בקול חד וברור, ואת האילוף שלה לפקודות עשיתי באמצעות קולר חנק וחטיפים.
השיטה הזו מתאימה לי כי אני חזק יחסית, ומתאימה גם לנמש, משום שהיא כלבה גדולה (כ-32 ק"ג) רגועה, לא לחוצה ולא תוקפנית. היא קיבלה את המרות שלי מהרגע הראשון, גם כאשר היתה כלבה נמרצת ושובבה מאד, והיא מקבלת את המרות שלי גם היום כשהיא בת 9.5 שנים.
לעומת זאת, השיטה הזו בוודאי שלא מתאימה לבת זוגי, שהיא פחות חזקה ממני והרבה יותר עדינה, וקשה לה מאד לגרום לאי-נעימות כלשהי לכלבות שלנו.
השיטה הזו גם פחות מתאימה לכלבה השניה שלנו, ויקה, שהיא כלבה קטנה יותר (כ-18 ק"ג), עדינה מאד, וסופר נוירוטית. כמובן שאני אצליח להכניע ולרתק אותה, אך זה יגרום לה מאד לחשוש ממני, וילחיץ אותה מאד. לכן הדרך לאילוף של ויקה חייבת להיות עדינה הרבה יותר. יחד עם זאת, גם ויקה מקבלת לחלוטין את המרות שלי.

בברכה,

אורי.

סימני תוקפנות

סימני תוקפנות מצד הכלב הם אכן לא משחק ילדים, הייתי מציעה לפנות לאיש מקצוע על מנת לקבל עזרה מקצועית בנושא זה.
מוזמנת להכנס לאתרי [URL]http://yasmin-dogs.com[/URL] תוכלי למצוא שם חומר נוסף על סימנים אלה שמראה הכלב.
מוזמנת להתקשר להתייעץ או לקבל טלפון של איש מקצוע מומלץ באזור מגורייך.
יסמין קאופמן - 0543162031

למעלה