היתרים ואישורים לבניית מדרגות פנימיות ?

מצב
הנושא נעול.

shagy2dup

New member

מעוניין לבצע שיפוץ בדירה שמוצמד אליה גג (שרשום בטאבו ומשוייך לדירה).
הגישה לגג מבוצעת על ידי מדרגות חיצוניות עם דלת חיצונית שכבר קיימת שם.

השינוי/תוספת שאני מעוניין הוא להוסיף מדרגות פנימיות מתוך הבית אל הגג, כאשר אני לא נוגע ולא משנה את מה שקיים היום (עדיין יהיה אפשר להכנס מהכניסה החיצונית).

מה התהליך לצורך שיפוץ/תוספת כזאת? ואם הוא מצריך אישורים מיוחדים שצריך לקבל?
האם יש סיכוי שלא יאשרו את הבקשה?
מה פרק הזמן שלוקח כדי לאשר בקשה כזאת?

תודה!

תסביר לי משהו

מעוניין לבצע שיפוץ בדירה שמוצמד אליה גג (שרשום בטאבו ומשוייך לדירה).
הגישה לגג מבוצעת על ידי מדרגות חיצוניות עם דלת חיצונית שכבר קיימת שם.

השינוי/תוספת שאני מעוניין הוא להוסיף מדרגות פנימיות מתוך הבית אל הגג, כאשר אני לא נוגע ולא משנה את מה שקיים היום (עדיין יהיה אפשר להכנס מהכניסה החיצונית).

מה התהליך לצורך שיפוץ/תוספת כזאת? ואם הוא מצריך אישורים מיוחדים שצריך לקבל?
האם יש סיכוי שלא יאשרו את הבקשה?
מה פרק הזמן שלוקח כדי לאשר בקשה כזאת?

תודה!
תסביר לי משהו
אתה כותב שאתה רוצה להוסיף מדרגות פנימיות שיגיעו מהדירה את הגג, ללא כל שינוי במה שקיים כיום. האם במפלס הגג יש מעין חדר יציאה שממנו אתה תעבור לגג? במידה ויש כזה הרי ששטח החדר הזה יהפוך להיות חלק משטח דירתך ולכן עליך להוציא היתר לצורך עבודה זו.
עליך להעזר בשרותיו של מהנדס/אדריכל או הנדסאי אדריכלות שהם רשאים לערוך, לחתום ולהגיש את הבקשה להיתר לעירייה או למועצה. אישור בקשה כזו אורך מספר חודשים ותלוי מאוד בזריזות מגיש הבקשה ובאופן בו פועלת מחלקת ההנדסה שאמורה לאשר את הבקשה.
אם אתה כבר מתכוון להקים מדרגות לגג ולהגיש היתר לשם כך, זה יהיה רק חכם מצידך לנצל את זכויות הבניה על הגג, במידה וישנן, ולבנות חדר נוסף על הגג (שיכול להבנות בשיטת הבניה הקלה).

shagy2dup

New member
יש היתר לבנייה על הגג, אני עדיין לא יודע לגבי חדר יציאה

תסביר לי משהו
אתה כותב שאתה רוצה להוסיף מדרגות פנימיות שיגיעו מהדירה את הגג, ללא כל שינוי במה שקיים כיום. האם במפלס הגג יש מעין חדר יציאה שממנו אתה תעבור לגג? במידה ויש כזה הרי ששטח החדר הזה יהפוך להיות חלק משטח דירתך ולכן עליך להוציא היתר לצורך עבודה זו.
עליך להעזר בשרותיו של מהנדס/אדריכל או הנדסאי אדריכלות שהם רשאים לערוך, לחתום ולהגיש את הבקשה להיתר לעירייה או למועצה. אישור בקשה כזו אורך מספר חודשים ותלוי מאוד בזריזות מגיש הבקשה ובאופן בו פועלת מחלקת ההנדסה שאמורה לאשר את הבקשה.
אם אתה כבר מתכוון להקים מדרגות לגג ולהגיש היתר לשם כך, זה יהיה רק חכם מצידך לנצל את זכויות הבניה על הגג, במידה וישנן, ולבנות חדר נוסף על הגג (שיכול להבנות בשיטת הבניה הקלה).
מדוע אתה שואל לגבי החדר יציאה?

לא ידוע לי אם אני אעשה את היצאה ישר לתוך האיזור עם ההיתר בנייה על הגג או פשוט גישה ישירה לגג.
זה פשוט רעיון שאני מגלגל בראש כדי לבדוק את כל האפשרויות העומדות בפני.

אם יש היתר בניה על הגג מדוע אינך מממש אותו?

מדוע אתה שואל לגבי החדר יציאה?

לא ידוע לי אם אני אעשה את היצאה ישר לתוך האיזור עם ההיתר בנייה על הגג או פשוט גישה ישירה לגג.
זה פשוט רעיון שאני מגלגל בראש כדי לבדוק את כל האפשרויות העומדות בפני.
אם יש היתר בניה על הגג מדוע אינך מממש אותו?
נראה לי שאתה מבלבל מושגים או משהו כזה, כי מי שיש לו היתר בניה ולא מממש אותו תוך פרק זמן של שנה ההיתר מתבטל.
האם אתה מתכוון לכך שיש לך אפשרות לבנות על הגג? האם הגשת תכניות למועצה?
מכיוון שאתה מתלבט מה לעשות, הדבר הנכון ביותר עבורך הוא לגשת לאדריכל או מהנדס שיבדוק עבורך מה האפשרויות הטובות ביותר העומדות בפניך.

מצב
הנושא נעול.
למעלה