הינה משהו בשביל שובובסקי וזבלי הסמאל בפורום על הקולגות

katomish

New member
התייחסות

ב 72 גולדה הגיבה בחיוב להצעת הפגישה של סאדאת, סאדאת חזר בו לאחר שהציע.
הביוגרף של סאדאת ציין שהצעות השלום ב 72 נועדו לזרות חול בעיני העולם, בזמן ששקד על הכנת צבאו למלחמה.
אחרי שהפסיד בכיפור מכר למצריים את נצחון מלחמת אוקטובר, מה שאפשר לו לחתום על הסכם שלום שיציל את מדינתו מפשיטת רגל בזכות תמיה אמריקאית, בכל זאת איבד את חייו לפעילי האחים של חמאס.
מצרים ניהלה את המערכה מולנו באמצעות צבא מסודר, הסכם שלום חל על הצבא של המדינה והסכנה היחידה היא הפיכה שלטונית וצבאית כוללת, כפי שכמעט חווינו לפני שנים בודדות, לפני ההפיכה החוזרת של אסיסי.
אין התקיימות של מצב כזה מול הפלגים והחמולתיות הפלסטינית, המנהיג הפלסטיני הוא לא במעמד של מנהיג מצרי וכוחו קטן הרבה יותר.
גם מעבר לחלוקה הברורה של פתח חמאס יש עשרות אירגונים נוספים שמרגע שיסתלק אבו מאזן הם עלולים לצוף אל פני השטח גם בגדה.

אבו מאזן מעוניין לשלוט בעזה, המו"מ עם חמאס כשל והוא משתמש בכספים כמנוף, יש כאן גם עניין כלכלי פנימי אך הוא שולי.

בחירות לא התקיימו כי מעולם שום שליט ערבי שישב על כיסא לא הסכים לוותר עליו, עניין החמולות הוא נושא סבוך שקשור לחלוקת משאבים אבל לא קשור לאי קיום בחירות.

לשאלה האחרונה לא ענית, שאלתי אם יש לו מנדט, כי אבו מאזן לא בעמדת מנהיג שיכול לקבל החלטות ולכפותם על הציבור שלו.

tgranot

New member
אם אבו מאזן היה צעיר יותר הייתי אומר שבוודאות כן

אבל הוא לא. והמטרה שלי כישראלי ששלום שכזה יהיה יציב. זאת בדיוק הסיבה שאמרתי אבו מאזן או זה שיחליף אותו. אני יכול לקוות ולצפות שהפלסטנאים יתנהלו כדמוקרטיה, אבל קודם חשוב לי שהמשטרים שם יהיו יציבים מספיק על מנת לכבד הסכמים. לשם כך יש דברים שהם צריכים לעשות , ויש דברים שישראל צריכה להמנע מהם כמו גזילת עוד ועוד שטחים למטרת התנחלויות שכתוצאה ממנה עוד ועוד פלסטנאים יצתופפו בשטחים מצומצמים עד כדי בעיה עזאתית נוספת בגדה.

ולהזכירך, גם כשהשילטון במצרים התהפך האחים המוסלמים שעלו לשילטון לא הפרו את הסכם השלום. מוסלמים דתיים או לא, גם הם הבינו הייטב כמו סאדאת שיש להם צורך בבסיס כלכלי להשען עליו. ולא רק תמיכה אמריקנית, גם דמי הגביה מאוניות העוברות בתעלת סואץ מניבה להם הכנסה נכבדת למדי שיאלצו לסכן במידה ויפתחו במלחמה מול ישראל. אז קל וחומר פלסטינאים. חמאס, לא חמאס, הם צריכם לאכול וליצרוך ומשם גם הנכונות הראשונית להתפשר גם אם ימשיכו לשנוא אותנו כמו המצרים.

katomish

New member
המצב במצרים היה רגיש לאחר עליית האחים המוסלמים

שלטונו של מורסי עדיין לא היה יציב, והצבא לא היה איתו, ולא לקח הרבה זמן לצבא להדיחו.
אני דיברתי על מצב של הפיכה צבאית, שלטונית משולבת.
מנהיג ערבי שאין לו אנשים בדמות קצינים בכירים בצבא, זמנו קצוב.
אם הייתה הפיכה צבאית שלטונית שלמה של האחים המוסלמים, בלי שום ספק מצרים הייתה הופכת להיות לבנון של חיזבאללה רק עם מימד סוני דאע"שי, או בהקבלה נכונה יותר כמו החמאס בעזה.
ואז בשמאל היו מאיימים עלינו מה תעשו אם 20 מליון אזרחים מצרים יבואו אל הגדרות בדרום בהפגנה שקטה ולא אלימה איך תגיבו ?
ואנחנו נאמר, נירה בהם.
&nbsp

לא יכול להתאפק......

עד כמה אידיוט יכול אידיוט להיות אידיוט??????.....

"....האחים המוסלמים שעלו לשילטון לא הפרו את הסכם השלום....גם הם
הבינו הייטב כמו סאדאת....."
וכו', וגו', ואצטרה אצטרה, וכן הלאה....

אכן - גם האחים המוסלמים וגם אתה "מבינים" היטב את המצב.....

יא אהבל שכמוך!!!!
האחים המוסלמים הם אלה שרצחו את סאדאת בגלל ה"שלום" שהוא העיז
לעשות עם ישראל.....

אני משוכנע שישנם כאן עוד רבים שהיו מעוניינים שתספר להם איזה חומר
אתה לוקח, שמאפשר לך ככה לפורפר ולסובב ו"להבין" את המצב על היפוכו.....

אני לא מצליח להפסיק להיות נדהם מגודש האהבליות שמופגנת כאן, ובמקומות
אחרים בארצנו.

כשלנו סופנית בחינוך "דור ההמשך" לפחות בתחום צידקת קיומנו בארצנו,
אם לא מעבר לכך!!!!

זהו זה. ברגע זה סיפקת אישור לכל אלה

שטענו, וטוענים, שאתה בעצם ערפי מתחזה.....!!!

בין "בוגרים"??????

הפנטזיות שלך הסגירו אותך, צוציק!!!

tgranot

New member
זהו זה ולא אחרת, מים סוף, עד ימם כינרת.

גיל אינו רק מצב כרונולוגי כי אם מנטלי. ואתה נהיה צעיר מיום ליום.
צעיר מדי , זאת אומרת.

אתם מתחלים לבלבל אותי כאן.
אתה מכנה אותי ערבי, אחד אחר החליט שאני סוס טרויאני לשמאל בגלל שהתעקשתי מולו על כמה עניינים יהודיים והגדרה מעשית של הציונות, רחמנא ליצלן.
אז כנראה שאני בסדר. לפחות באספקט הזה.

אוי הטימטום, הטימטום הדבילי.......

זה מתחיל ישר מהפרגראף הראשון: "נער קטון הייתי בשנת 72 בערך ורק
התחלתי לקרוא את מעריב אז. הייתה לי תחושה שסאדאת רוצה ללכת לשלום...."

מאיזה ספר מד"ב "למדת" היסטוריה???.....

חלק מהתשובה קיבלת מזה שמעלי.
אבל ספר המד"ב שלך החסיר מהשכלתך את העובדה שבכדי שיוכל לעשות
"שלום" עם ישראל, היה סאדת זקוק לניצחון עליה.
אף ערבי לא מסוגל לעשות שלום עם אוייביו, מבלי שלפחות יוכל להמציא את
הפנטזיה ש"ניצח" אותם.....

בגלל זה עד היום מדברים במצרים על הניצחון הגדול שלהם על ישראל - מה
שכמעט היה נכון, אבל הם מתעלמים מאיך שכל זה נגמר.....

וגם זה לא הציל את סאדת מפני ההתנקשות בו.

תגיד לאלה ששלחו ומממנים אותך שישלחו מישהו אחר

האנשים פה מתעבים אותך בתור שקרן ומניפולטור, ואתה עושה לשולחיך רק בושות.

tgranot

New member
דווקא הכפילו לי את שכר על מה שעשיתי לך ביומיים האחרונים

tgranot

New member
שמוליק הוסיף כאן ג'קי עוד כמה מקורות. הרבה יותר משתיים

גיא בכור טען שכל הממומנים פוליטיקלי קורקט כנגד ישראל התעלמו , אז גם בזירת הזרים מדובר באי דיוק. גם שם היו כמה FREE PALESTINES , שנוהגים לעסוק בנפלאות הכיבוש הישראלי , ובכל זאת התלבשו על הסיפור.

מה זאת אומרת לצאת ידי חובה , גיא בכור השתחצן ,קפץ מעל השתן של עצמו ואמר אף גורם, אף לא אחד, אף צדיק. כל כך קשה להגיד להבדיל מעט גורמי תיקשורת התייחסו לעניין ברצינות?

ועל מנת שאם יש סיכוי שאולי תבין את ז'רגון הטיטמטום בניגוד לחברתך לדעה ים שהיא בחזקת טוטאל לוס, להלן לינק של עוד גאון , מהצד השמאלי שלי כביכול, שחזר על אותו טימטום בדיוק כמו גיא בכור והגלובליסט שנפנף בכך. גם שם היה לי הרבה מאוד מה להגיד .

כשזה נוגע להכללות גורפות אינני מביט לא ימינה, וגם לא שמאלה. רק ישר!!!!!!

tgranot

New member
גם הגלובוש ושאר המקהלה התבכיינו על זה.

למרות שגיא בכור כבר הרג את עצמו באי דיוקים בשאר הנקודות שהעלה.

אז הבאתי את זה
והתבכיינתם כשקרנים אובססיבים ששתיים לא מספק..

וג'קי הוסיף את אילו.

תתחיל עכשיו לקלל כמו שאר מקהלת הכלבים.

Yam7M

New member
שמוליק דגן כתב עליך את זה

"עד כמה אידיוט יכול אידיוט להיות אידיוט"
והוא צודק

tgranot

New member
קיבלת את הדבר האחרון שרצית

שזה גם לינקים למאמרים בתקשורת שהוכיחו סופית שגיא בכור וגלובוש שגו, ואז חוזר על השטות שכתבת למעלה. אז אחד מהשתיים: או שאתה סתום ואין טעם בכלל להתייחס אליך, או שמשיקולי אגו בלבד כי ברגע שכתב את מה שאתה רוצה לשמוע אתה מוכן להתעלם משקרים כל כך בולטים במקום להגיב עניינית שכן הם אינם מזיזים לך.

tgranot

New member
מתגובתך אני מבין שאתה מחרטט עכשיו.

ולכן מיותר להייחס אלייך מכאן והלאה.

שלום!!!!!

למעלה