היום אני זקוק לתשומת לב מאת אוהדי פוג'י... (ולא רק, כמובן)

nat992

New member
היום אני זקוק לתשומת לב מאת אוהדי פוג'י... (ולא רק, כמובן)

שלום שלום לכל גולשי הפורום.
היום אני זקוק לתשומת לב מאת אוהדי פוג'י...(ולא רק, כמובן)
לאחר תקופה ארוכה של שימוש במצלמת X-T20 הצטברו לי מס' שאלות, אשמח לעזרה.

1 -
יש בתפריטים אופציה לטון הצבע, ולצבעים. Highlights and Shadows.
שיחקתי עם האופציות, הן נחמדות. מישהו יכול להסביר להדיוט כמוני, בעברית צחה וצלולה, מה הן בעצם?

2- יש בתפריטים סימולציות שונות של פילמים. מאוד נחמד. טבעי, עשיר, ניטרלי, וכו'.
בגווני שחור לבן שיניתי קצת את הטונים הנ"ל, ומאוד אהבתי את הגוון.
יש דרך קלה לשמור את ההגדרות האלו, כך שבכל עת שארצה אוכל לצלם בדיוק בשחור לבן שהגדרתי?

3- מהי הדרך הנכונה ללכוד אובייקט בתנועה?
האם הדרך היא לבצע פוקוס עוקב ורציף, ולתפוס את הבחור ברגע הנכון, או אולי פשוט לצלם רצף מהיר של תמונות ואחר כך לבחור מביניהן את הטובה ביותר?

4-
יש ברשותי 2 עדשות. 18-55 ו 35/2 (שעליה אתן ביקורת מייד).
בצילומי וידאו שמתי לב שאם אני אני משתמש בעדשה 35/2 אזיי הוידאו יוצא קופצני ולא נעים בעין, אבוי.
האם ישנם מצבים שכן כדאי להשתמש בעדשה 35/2 לצילומי וידאו?
תודה רבה!

וכעת, ביקורת קצרה על עדשת 35/2 הנהדרת של פוג'י.
נסעתי לאירופה לכמה ימים, איש עצל שכמוני. היה שווה, האמת.

קניתי יום לפני הטיסה את עדשה 35/2 של פוג'י. ע"פ ההמלצות פה בפורום. תודה לכולם על ההסברים והסבלנות. אתם תותחים, כולכם.

שורה תחתונה:
העדשה התגלתה כ...מדהימה.
היא חדה בצורה בלתי אפשרית, ומהירה מאוד. מאוד. מפתח הצמצם הנמוך מאפשר לקבל כמעט ב כל תמונה טשטוש נהדר, 'בוקה'.

המהירות שלה מצויינת, המשקל מעולה וקל.
מאוד נהניתי מהטבעת הידנית לשליטה על הצמצם, נחמד!

מה שכן- אורך המוקד קצת הגביל אותי, במיוחד שלאורך כל הטיול ניסיתי לצלם ארכיטקטורה, ו.. לא ממש הצלחתי.
צלם חובב, אתם יודעים. ככה זה.
מה שכן, הפורטרטים יצאו ממש טוב, אחד אחרי השני. כולל חברי המזוקן, ודודי המקריח. אח, הם יצאו ממש ממש טוב.

אה, וגם גיליתי שסתם עובר אורח, סיני נחמד- יכול להיות צלם ענק.
רוב האנשים שביקשתי מהם תמונה- פשוט לא יודעים להחזיק מצלמה, מבאס. אבל סיני אחד - ידע גם ידע. יש כבוד!

תכלס' בטיול הבא אקח את העדשה הזו, ועוד אחת רחבה בהרבה:)

sagiKor

New member
למה לא לקרוא את חוברת המצלמה?

זה לפחות יענה על שתי השאלות הראשונות שלך...
highlights ו shadows בעצם מספקים לך שליטה על ה curve, זה מאפשר לך לחזק או להחליש קונטרסט אבל בצורה מעודנת עם יכולת שליטה נפרדת על הבהירים והכהים.
ככל שהערך גבוה יותר, הכהה כהה יותר והבהיר בהיר יותר, ככל שהערך נמוך יותר, יהיו יותר פרטים באזורים הנ"ל בהתאמה.

2. יש אפשרות לכמה מצבי custom ולשמור הגדרות שונות לכל מצב - קרא את חוברת המצלמה

3. יש הרבה שיטות, צריך לנסות ולראות מה הכי מתאים לך או לסיטואציה הספציפית. פוקוס עוקב זה דרך אחת, שילוב של פוקוס עוקב עם צילום ברצף זאת דרך שניה, פוקוס מראש על האזור שהאובייקט יגיע אליו מראש זאת דרך שלישית, שמירה על עומק שדה גדול תעזור להתגבר על פיקשושים קלים (אם כל מה שכתוב כאן זה סינית אז ראשית קרא את חוברת המצלמה ושנית קח קורס צילום)

4. עדשת ה 35 לא מיוצבת ולכן הקפיצות, היא פחות מתאימה לוידאו. אם בכל זאת אז צריך למתקן את המצלמה על חצובה או אביזר ייצוב סטייל גימבל.

steiff

New member
להרחיב מעט על תשובתו של שגיא לשאלה 3

פוג׳י לא מצטיינות בעקיבה אחר אובייקט נע.
הנסיון הצנוע שלי עם המצלמה מראה שצילום ברצף וסינון התמונה החדה מבין אלו שצולמו הוא השיטה העדיפה. התמונה הראשונה כמעט תמיד מתפספסת.

למעלה