החללית ג'ונו הגיע לכוכב הלכת צדק

טלמון, איפה גיבשת דעה שלהיות בקיא במיתולוגיה היוונית והרומית

זה דבר בסיסי שכל אחד צריך לדעת, בצעירותך בישראל או כבר אחרי שעברת לרוסיה?

פעם אחת,

בתיכון בישראל, המורה לגאוגרפיה ביקש מתלמידה אחת להראות במפה את אלבניה, והיא חיפשה אותה באפריקה.

[היה לנו באֹהל שם בר"ג מורה לגאוגרפיה אדיר, ד"ר ראוכברגר. הוא היה רוסופובי לא פחות משאול רזניק, אבל השתמש משום מה במפות גאוגרפיות סובייטיות

(מהן למדתי חלק מהאותיות הקיריליות)]

זה לא אמור להיות ידע בסיסי? אתה חושב שמיהו מגולשי פורום זה (אולי למעט קסניה) לא ימצא ב"מפה אילמת" את אלבניה?

הכרתי בחיים אנשים שלא רק שלא ימצאו את אלבניה

במפה אילמת, הם לא בקיאים גיאוגרפיה של ישראל ואין להם מושג מה מיקומו של היישוב שלהם ביחס לשאר המדינה. אני כמובן אמצא את אלבניה בעיניים עצומות, אבל אתקשה לעשות זאת לגבי כמה מדינות במרכז אפריקה. אני כמובן יכול לפתוח מפה של אפריקה ולשנן אותה, אבל לא מרגיש צורך בזה.

beatman

Member
כנ"ל

את אירופה ואמריקה אני מכיר די טוב, אבל כל מיני מדינות קטנות באסיה ואפריקה לא ממש.

lEchoesl

New member
אתה כבר מתחיל להידמות לאיזה יתוש שרק מחפש לעקוץ אותי

קסניה דווקא כן יודעת איפה זה אלבניה, תתפלא.

lEchoesl

New member
החלטת להיות הגירסא הנשית של טלמון עם הערה

הקטנונית שלך?

הזכרים מזמזמים

וזה מעצבן לאללה!
אבל ניתן לומר לזכותם, שהם הוגנים: הם מזמזמים בגלוי, להבדיל מנשותיהם השפלות שעוקצות בחשאי.

lEchoesl

New member
מישהו מכם טועה. כי היתושים שעוקצים אותי הם מזמזמים כול הלילה

אז כנראה שגם יתושים עוקצים או שכנראה שגם היתושות מזמזמות.

איך בדקת?

ראית מישהו שבטוח זמזם, עקבת אחריו, ואותו האחד עקץ אותך?

מזמן-מזמן אשתי ואני השתתפנו בשיט סירות בצפון, במחוז ארחנגלסק. בקיץ. לא אפרט על יחסינו המתוחים עם ענני החרקים הנ"ל, על השיטות לביצוע פעילות הכרחית - בתנאי קרב אמיתיים

כשחזרנו לציוויליזציה הוזמנו ללקט פטל בר. המארחים הזהירו אותנו ללבוש שרוולים ארוכים, בגלל יתושים.
כשחזרנו, הערתי להם, שהיתושים שלהם לא נראו לי רציניים במיוחד. ואשתי התפלאה: מה, היו יתושים?

למה לעזאזל סיני אמור להכיר

עובדות מרכזיות מההיסטוריה של יוון ורומא העתיקות, ושל צרפת, אנגליה וגרמניה בימי הביניים? למה לאירופאי, אמריקאי או ישראלי מותר להיות בור מוחלט בהיסטוריה המפוארת של סין ,יפן וקוראיה?

צודק

למשל משפט וילסון (על מספרים ראשוניים) תואר והוכח ע"י מתמטיקאים סיניים והודיים הרבה לפני וילסון, אבל הוא נקרא ע"ש וילסון.
כנ"ל, מספרי פיבונצ'י היו מוכרים להם הרבה לפני פיבונצ'י, אך הם נקראים ע"ש פיבונצ'י.

beatman

Member
אלבניה זאת מדינה קטנה ולא כל כך מוכרת

אני אישית מכיר אותה, כי אני די חובב גאוגרפיה.
אבל זה לא טריויאלי לישראלי להכיר אותה ואת מיקומה.

"אלבניה זאת מדינה קטנה ולא כל כך מוכרת"

וישראל?

פעם עשו סקר בבריטניה, נראה לי הם היו צריכים לענות על השאלה "מהי ישראל" או משהו כזה. אז הרבה ענו שישראל היא מדינה בינונית בערך בגודל של צרפת, עם בערך 30-40 מיליון אוכלוסיה, ובהתחשב כמה תשומת לב היא תופסת בתקשורת, אולי אפילו 50-60 מיליון

דרך אגב, כשהייתי בטיול בסין,

פגשתי סינים שלא שמעו על ארץ כזאת - רוסיה

אבל אולי זה היה בגלל תקשורת לקויה.
מאידך, פגשתי ברחוב סיני אחד, חכם מאוד כפי שתיווכחו בהמשך, שסיפר לי, שהמורה שלו לאנגלית היה ישראלי בשם - אני לא זוכר איזה שם הוא אמר לי, אבל בהחלט שם ישראלי, - אשר גר בתל-אביב ברחוב בן יהודה.
הוא הזמין אותנו, את אשתי ואותי, ללגום תה בחנות שלו.
התה בו כיבד אותנו היה טעים ונעים מאוד. שעות אח"כ עדיין נשארה התחושה הנעימה בפה.
כן, גם קנינו אצלו כמות מסוימת של תה

beatman

Member
גם ישראל לא מוכרת כמו רוסיה או ארה"ב

אבל בהחלט יותר מאלבניה.
&nbsp

lEchoesl

New member
אתה פשוט מתבלבל בין ידע בסיסי וידע כללי מורחב, זה הכול

זה לא דבר בסיסי בשום אופן. דבר בסיסי זה לדעת עברית בשביל לתקשר עם אנשים בישראל, דבר בסיסי זה לדעת את החובות והזכויות שלך במדינת ישראל, דבר בסיסי זה לשלוט ברמה בסיסית במספרים [כי מה לעשות אם נתתי למישהו מזומן של 200 שקלים על מוצר שעולה 110, בסיסי להבין שהוא חייב לי עודף של 90]. דבר בסיסי זה להכיר כול מיני עובדות, כמו למשל שתחטוף כוויה עם תגע בלהבה, שתשרף אם תשכב בחוף הים בשעה 12 בצהריים בלי קרם הגנה.
להכיר אלים, לדעת לשזור פרחים, לדעת לרקוד זה לא ידע בסיסי זה ידע כללי, וידע כללי זה משהו אישי. הידע הכללי שלי שונה משלך ואף אחד לא יכול לבוא ולהגיד לי שאני ערסית כי באמת שאין לי מושג למה לחודש יוני קוראים יוני. יש כול כך הרבה ידע בעולם ואף אחד לא אמר שהידע שאתה מחזיק בו הכרחי לכולם. אני לא מתגאה ולא מתאבלת על זה שאין לי ידע כללי בתחום כולשהו. פשוט לא רואה בזה שום בושה או גאווה. לא רואה טעם להתעניין במה שלא מעניין אותי רק כדי למצוא חן בשביל טלמון
או מישהו אחר. מה העניין להתעניין במה שלא מושך אותך? בקיצור, ידע כללי הוא אישי ושונה מאדם לאדם.

למה את כל הזמן מתחמקת?

שאלתי אותך אם יודעת לקלוע זר (מחרוזת) ממחטי אורן, ולא ענית לי.

בנוגע לגאווה או בושה, נדמה לי שמי שפתח כאן "ויכוחים" זו את.

נו טוב, נעזוב את יוני. את יודעת מה פירוש השמות יולי, אוגוסט, ספטמבר?

למעלה