החללית ג'ונו הגיע לכוכב הלכת צדק

Astroo

New member

טלמון "עף על עצמו"

tomasth

New member
אנחנו לא מממנים את נאס"א רק את סל"ה.

אני נגד שמות ממיתולוגיות באסטרונומיה , עדיף היה שמות משמעותיים לפי הידע המדעי שלנו עליהם.
הבעיה היא שכל מי שלמד משתמש בשמות שכבר היו , אז לא רוצים לשנות והכניסו את זה כ תקן.
&nbsp

לכוכב הלכת המדובר יש שם בעברית

אבל איך אפשר לקרוא לאשתו בעברית? צדקיה? לא טוב. זה שם של זכר!

tomasth

New member
צדקת ? למרות שמכיוון שהגשושית קטנה צדקית יותר מתאים.

נחמד שמצאת את המקור המפוקפק

תיארתי לעצמי שזה מקור באנגלית

סיפור האלים הרומאיים אכן דומה לסיפור האלים היווניים (אבל לא זהה!), וההנחה היא שהרומאים שאלו את עיקר הסיפור מהיוונים, אבל, כפי שאתה כתבת "מדובר על יונו ולא הרה", דהיינו על אלה רומאית ולא "יוונית-רומאית", שבכלל אין חיה כזאת. אדם נורמלי לא יקרא ליופיטר "אל יווני-רומי".
היו עמים נוספים ששאלו את האפוס היווני הקדום, למשל האבחזים. אז בוא נקרא ליונו "אלה יוונית-רומית-אבחזית".
אגב, ציטטת כאן באנגלית שהשם יונו בא מהמיתולוגיה היוונית והרומאית! והנה לנו שטות מוחלטת: השם יונו בשום אופן לא יכול לבוא מהמיתולוגיה היוונית.
אז מסתבר שהבור הגאה הוא נאסא?

אני לא חושב. אני מנחש, שאם מישהו היה מעיר למחבר הידיעה באתר נאסא, הוא היה מתקן, ולא מתגאה בשגיאה שלו.

RubberSoul92

New member
לא נכון

ליונו אין קשר למיתולוגיה היוונית, לכן הניסוח של הכתב שגוי.

lEchoesl

New member
טוב לא כולם יודעים את זה. זאת שאלת ידע נטו

חשבתי שזה עוד פעם משהו מתחכם. אתה מכיר את כול האלים בעל פה? יש אנשים שלא ממש מתעניינים בזה
[כמוני] אז זה לא נראה להם מוזר. בפעם הבאה תציין שזאת שאלת ידע כדי שאנשים לא ישברו את הראש.

יש דברים שכל אדם חייב לדעת,

למשל את השם של החודש הרומאי יוני הנקרא על שמה של האלה הרומאית יוּנוֹ, אשתו של ראש האלים הרומאיים יופיטר. ליוונים אין לכך שום קשר, גם אם הרומאים "שאלו" את אליהם מהיוונים - אבל בשמות אחרים!
כל אדם אמור לדעת, שונוס היא אלת האהבה הרומאית, ואפרודיטה היא אלת האהבה היוונית, ולא להיפך.
נו טוב, התכוונתי לאדם משכיל, לא לערס גאה

דרך אגב, גם לוח הכפל זה ידע. את יודעת כמה זה 2 כפול 2?

lEchoesl

New member
אז למה אתה לא יודע לשזור פרחים?
לדעתי כול אחד צריך

לדעת את זה. אז זהו שלא...... אני לא רואה שום טעם להתעניין במה שלא מעניין אותך. נראה לי שכבר אמרתי שאני לא אוהבת גישה מתנשאת של אנשים כלפיי אנשים אחרים רק כי הם לא מחזיקים בידע מאיזשהו תחום. אני לא מתעניינת בהיסטוריה של יוון וגם לא במיתולוגיה. אז זה בסדר שלא יהיה לי ידע כמו לך. זה אומר שאני ערסית? סתומה? מפגרת? אז אני לא יודעת כמה דברים. וסליחה, אנשים שלא מתעניינים כמוך בזה בחיים לא יענו על השאלה הזאת. זה אומר שהם מפגרים גאים? תגיד, אתה יודע לרקוד סלסה? רומבה? סמבה? אתה יודע לספור צעדים? אתה יודע להבדיל בין הריקודים האלה? אם לא מבחינתי אתה מפגר גאה. אבל מה לעשות שאני באמת לא חושבת שחוסר ידע בתחום מסוים לא מעיד על פיגור שכלי. הא ויש מצב שאתה ערס?

מי אמר לך שאינני יודע לשזור פרחים?!

אני אפילו יודע לשזור מחטי אורן

את מקרה מיוחד
זכותך לא לדעת דברים בסיסיים. אבל למה את כל כך מתגאה בזה?!
נניח (לצורך העניין) שאינני יודע סלסה. אז מה? אז אני אקפוץ ואתגאה בזה שאינני יודע?
להזכירך, בכלל לא עשיתי כאן בוחן לאף אחד, אלא הצגתי שטות שכתבו בכתבה, בתוספת השערה - שאת השטות הזאת העתיקו מאיזשהו מקור מפוקפק.
נכון, זה קצת הצחיק אותי ששני גולשים הודו שאינן רואים מה שם לא נכון. נו אז מה? אז צריך לעבור להתקפה נגדית ולתקוף את עצם הצורך בידע?
מסובך?

אגב, לקלוע מחטי אורן אני באמת יודע. את יודעת?

beatman

Member
למה החלטת שהמיתולוגיה היוונית והרומית היא דבר בסיסי ?

אנחנו יהודים דבר ראשון וזאת לא בדיוק ההיסטוריה שלנו, ואני לא חושב שחובה לדעת בע"פ את כל האלים היוונים והרומאים.
אאז"נ למדתי עליהם בשיעורי ההיסטוריה ביסודי

למעלה