הוכחת בעלות על דירה שלא רשומה בטאבו

True Integrity

New member
הוכחת בעלות על דירה שלא רשומה בטאבו

שלום, אני מתעניינת ברכישת דירה אולם נושא הרישום בטאבו מטריד. הבניין נבנה לפני 8 שנים - הקבלן פשט את הרגל במהלך הבנייה והבנייה הושלמה ע"י שותפו. בפועל קיימים עדיין חובות של הקבלן. בפועל עדיין לא נעשה רישום בטאבו - ונאמר לי שכרגע יש את שלב התשלום לאדירכל לרישום התסריטים ולאחריו לפי מיטב הבנתי רישום בית משותף. שאלותי- 1. האם ניתן להניח כי כי אחרי רישום התסריטים התהליך הוא "אוטומטי" או האם יש משהו שיכול למנוע את הרישום בטאבו? מה עלי לבדוק? 2. לא כל דיירי הבית שילמו את דמי האדריכלים - האם ניתן לחייבם לעשות זאת ( להבנתי זה תנאי הכרחי לתהליך של רישום בית משותף. 3. מה המשמעות הפרקטית של הרישום בטאבו - או במילים אחרות , הרי אם קניתי את הדירה היא בבעלותי - האם יש מצב שמשהו יטען אחרת? 4. האם יכולה להיות בכל עת הערת אזהרה אחת בטאבו ? - כלומר נניח שתרשם הערת אזהרה לזכותי - האם משהו נוסף יכול לרשום הערת אזהרה ללא ידיעתי? 5. איזה מסמכים נדרשים לכדי להוכיח את בעלותי על הדירה? 6. האם יש דברים נוספים שעלי לבדוק? אני מתנצלת על השאלות הרבות - פשוט חלק מהאנשים שהתייעצתי אמרו לי שאין לי מה לחשוש - וחלקם אמרו לי שעלי להתרחק מדירות שאינן רשומות בטאבו. תודה.

shlomi993

New member
תשובות

1. מהשאלות ניכר כי אין לך הבנה בנושא. מוטב שתפני לעו"ד אשר יוכל לתת לך ייעוץ פרטני לאור הנתונים המיוחדים של המקרה משום שפה בפורום לא תוכלי לקבל תשובות מוסמכות למקרה מסובך שכזה, ללא בחינת מלוא הנתונים והמסמכים. עלי להעיר כי ללא בחינת איש מקצוע את לא יודעת אפילו מהן השאלות הנכונות שיש לשאול על מנת לקבל את מלוא התמונה. 2. באופן כללי- לרישום בטאבו משמעות חשובה והיעדר רישום במשך תקופה ממושכת כתוצאה מבעיות של קבלן שפשט רגל עשוי להוריד מערך הדירה. רק לשם דוגמא- בנקים למשכנתאות עשויים לסרב להעניק הלוואות לרכישת נכס כזה ואז כמובן שקונים רבים עשויים להימנע מלרכוש את הדירה.

True Integrity

New member
אין ספק שאפנה לעורך דין לברור העניין,

ובכל זאת רציתי לקבל חוות דעת כללי לשאלותי כדי לקבל תחושה ראשונית. אשמח אם תוכל להתייחס לשאלותי.

למעלה