הדפסה שחור\לבן על קצה המזלג

ROTEM 3 0 0 3 5

New member
../images/Emo13.gif

אם כך, עשיתי את שלי

ROTEM 3 0 0 3 5

New member
וול וול...צד כלכלי ביקשתם? תקבלו!

יותר זול זה לא. אולי בעבודה שותפת לאורך זמן כן, אבל ההשקעה הראשונית גדולה. היתרון הגדול בהדפסה לבד היא השליטה המוחלטת על התוצאה שתקבלו, ההתנסות שהיא לכשעצמה מעניינת ומתאתגרת וצבירת הנסיון בהתסכלות על הפרטים הקטנים בתמונה, מציאת פגמים קטנים, שאיפה לשלמות באיזון הניגודיות של כל חלק וחלק (יצא לי להדפיס תמונה עם חמש הסתרות, כל חלק בחשיפה שונה ופילטר שונה.. משהו לא נורמאלי) זה כמו עבודה בפוטושופ אבל שלוקחת הרבה יותר זמן. יש שיגידו יותר כיפית, יותר מרצה, יותר כלכלית בטח לא. עוד דבר שניתן לעשות היא העבודה האמנותית, יצירת קולאז' ממספר סרטים, או מה שנקרא "סנדוויץ'" - הדפסת סרט על סרט, או בקיצור - עריכה. כן, גם במעבדה אפשר לערוך ולחתוך ולשנות. יש אמן שאני לא זוכרת את שמו אבל אולי מישהו מכיר שהיה אלוף בקולאז'ים בתחום מעבדה - אחד הפרוייקטים המעניינים שלו היה צילומי פנים של בתים, כאשר התיקרה הייתה שילוב של צילומי שמיים במקום, דרך החלונות נשקף נוף שהוא בחר, דברים לא הגיוניים שולבו בתוך החדר ועוד ועוד... הוא היה יוצר עצים שריחפו באוויר... משהו מטורף, המון עבודה... אולי אזכר בעתיד איך קוראים לו. בכל מקרה, נתחיל בהשקעה הראשונית שהיא המגדל - סביבות ה-1000 ש"ח פחות או יותר, תלוי בשנת יצור, תמצאו זול יותר ביד שניה, תמצאו יקר יותר ומשוכלל יותר אם תחפשו. נורה למגדל עולה בסביבות 50 ש"ח אבל מחזיקה לזמן רב. כל שאר המוצרים הנלווים כגון אמבטיות, מקלחיים, שעון, אור ביטחון וכו' אפשר לסכם ב-100 ש"ח, אפילו לאלתר חינם - תמיד יש כאלה המוכרים ציוד מעבדה או נפטרים מציוד מעבדה... חבילת ניירות מולטי גרייד - 25 ניירות בגודל 18X24, עולה בסביבות ה-30 שקל. ישנם אין סוף גדלים ואפילו טקסטורות (כן! נייר צילום עם טקסטורה!) במחרים יותר פחות יקרים. סט פילטרים (גם זו, השקעה חד פעמית) - 120 ש"ח. איזל, משטח זכוכית, מסתירים וכו' אלה הם דברים שאפשר לאלתר או למצוא בגרושים. כימיקלים קונים בכמויות גדולות, לא יצא לי לקנות אפעם בעצמי ככה שאני לא יודעת מחירים מדוייקים, אבל המחירים סבירים. מכינים כמות גדולה, מאחסנים במיכלים עם ברז (גם זה אפשר לקנות בחנויות המוכרות ציוד מעבדה) ומשתמשים במשך חודשים. את המפתח יש להחליף כל פעם מכיוון והוא מתחמצן ונחלש, למרות שגם זה משהו שצריך לבדוק, יש כאלה שבהחלט משתמשים באותו המפתח כמה פעמים. קובע אפשר להשאיר למשך יותר זמן. כל דבר מגיע בסופו של דבר אחרי כמויות של טסטים והתנסויות, בהתחלה שורפים עשרות ניירות רק על טסטים ואח"כ העבודה זורמת, כל טסט לוקח כמה שניות ואפשר להוציא תמונה מוגמרת אחרי כחצי שעה - שעה. עוד משהו נחמד שאפשר לעשות במעבדה זה גיוון - כלומר צביעה של תמונה ש\ל לספייה או כחול או ירוק, כן, גם את זה אפשר לעשות "טבעי". בבחינת פיתוח הסרט עצמו - טנק פיתוח עולה כ-70 ש"ח. הכימקלים גם הם זולים יחסית (אני לוקחת מבי"ס אז אנ'לא ממש סגוהר על המחיר) מד-חום - סביבות ה-20 ש"ח. והסרטים - זה אתם יודעים... הכל תלוי במה תקנו. נראה לי שכיסיתי מבחינה תקציבית כמה שניתן... אם יש עוד שאלות אז בכיף.

shulhi86

New member
תודה רבה

יש לשכנה שלי מגדל ישן שאינו בשימוש.... חשבתי עליו...

ROTEM 3 0 0 3 5

New member
אם ככה..

לך על זה. תתחיל להשיג ציוד, לאלתר, לקמבן.. תוכל אפילו לצאת בזול. מגדל ישן צריך לבדוק, לנקות היטב, בעיקר את העדשה, לשים לב שבזמן שהוא מאיר על דף לבן לחלוטין בצמצם סגור אין נקודות או כתמים. (בשביל זה רצוי גם להרים את המגדל עד הסוף ולכבות את האור בחדר לראייה טובה יותר.)

למעלה