האמת מאחורי ההצבעה של אונסקו

marabo

Well-known member
הפרשנות של תקופת בית שני ניתנה כדין

כפי שכבר הסברתי כאן אינספור פעמים לפי חומש דברים פרק יז'
אנחנו לא קראים ואנחנו הולכים לפי הפרשנות של אלו שקיבלו את הסמכות לפרש.

רק אהבלים סבורים שאם הם בחפירותיהם הארכיאולוגיות לא מצאו את האוהל של אברהם אז מכאן שהוא לא היה קיים.
באותה מידה מידה עוד 1000 שנה כשמחנות ההשמדה יעלמו הפסאדו מדענים שלך יחשבו שהשואה הייתה מיתולוגיה והמצאות של מניפולטורים שרצו להשיג שליטה באנשים.

marabo

Well-known member
בפעם 100000000000000000 אני נאלץ שוב להביא את הפסוקים.

דברים פרק יז:
ח כִּי יִפָּלֵא מִמְּךָ דָבָר לַמִּשְׁפָּט, בֵּין-דָּם לְדָם בֵּין-דִּין לְדִין וּבֵין נֶגַע לָנֶגַע--דִּבְרֵי רִיבֹת, בִּשְׁעָרֶיךָ: וְקַמְתָּ וְעָלִיתָ--אֶל-הַמָּקוֹם, אֲשֶׁר יִבְחַר יְהוָה אֱלֹהֶיךָ בּוֹ. ט וּבָאתָ, אֶל-הַכֹּהֲנִים הַלְוִיִּם, וְאֶל-הַשֹּׁפֵט, אֲשֶׁר יִהְיֶה בַּיָּמִים הָהֵם; וְדָרַשְׁתָּ וְהִגִּידוּ לְךָ, אֵת דְּבַר הַמִּשְׁפָּט. י וְעָשִׂיתָ, עַל-פִּי הַדָּבָר אֲשֶׁר יַגִּידוּ לְךָ, מִן-הַמָּקוֹם הַהוּא, אֲשֶׁר יִבְחַר יְהוָה; וְשָׁמַרְתָּ לַעֲשׂוֹת, כְּכֹל אֲשֶׁר יוֹרוּךָ. יא עַל-פִּי הַתּוֹרָה אֲשֶׁר יוֹרוּךָ, וְעַל-הַמִּשְׁפָּט אֲשֶׁר-יֹאמְרוּ לְךָ--תַּעֲשֶׂה: לֹא תָסוּר, מִן-הַדָּבָר אֲשֶׁר-יַגִּידוּ לְךָ--יָמִין וּשְׂמֹאל. יב וְהָאִישׁ אֲשֶׁר-יַעֲשֶׂה בְזָדוֹן, לְבִלְתִּי שְׁמֹעַ אֶל-הַכֹּהֵן הָעֹמֵד לְשָׁרֶת שָׁם אֶת-יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, אוֹ, אֶל-הַשֹּׁפֵט--וּמֵת הָאִישׁ הַהוּא, וּבִעַרְתָּ הָרָע מִיִּשְׂרָאֵל. יג וְכָל-הָעָם, יִשְׁמְעוּ וְיִרָאוּ; וְלֹא יְזִידוּן, עוֹד.

ורש"י שם כותב על התוספת יָמִין וּשְׂמֹאל שלכאורה מיותרת: אפילו אם יגידו לך על שמאל שהוא ימין ועל ימין שהוא שמאל,

ה כ ל

New member
ואם יגידו לך לקפוץ מהגג?...

סתוונית333

Well-known member
תפסיק עם הדרמות - אני בכלל התכוונתי לאיסור המפורש הזה:

"את כל הדבר אשר אנכי מצוה אתכם אתו תשמרו לעשות לא תוסף עליו ולא תגרע ממנו"
דברים פרק י"ג א'
ואל תביא לי כתגובה את פירושיהם המסולפים של הפרשנים השרלטנים שלך כמו רש"י והרמב"ם וכל החבורה שהשתלטה על תורת הכוהנים אחרי שחרב בית המקדש
והמציאה את המושג הנועז - דרש רבני .
ועליו מושתתת היהדות המסולפת של היום

marabo

Well-known member
הבאתי לך את דברים פרק יז עם פסוק מפורש

המצווה את עם ישראל לשמוע בקול השופטים והכהנים בבית המקדש ככל שימצאו לנכון, בלי שום קשר לרש"י או כל פרשן אחר.
הפסוק שלך הוא הנחיה לדיינים והשופטים בבית המקדש והם רשאים להבין ולפרש אותו
- לא את.

סתוונית333

Well-known member
לא הבנת את מה שהבאת , ולמה שתבין?

המצווה לשמוע בקול הכוהנים היא התורה האמיתית שניתנה רק להם ועליה אסור להוסיף ולגרוע. וזה נאמר בצורה מפורשת בפסוק שהבאתי.
חז"ל והרבנים שבאו אחרי הכוהנים שהודחו אחרי חורבן הבית ,צפצפו על המקור ושינו ובנו עליו מאות ואלפי הלכות למרות האיסור המפורש .

כלומר, היהדות של היום רחוקה ומנותקת מאותה הדת המקורית המקראית.

רוב הזמן נח

Well-known member
בויקיפדיה יש ערך מאוד מפורט

תורתו של ישו
&nbsp
על-פי הברית החדשה, ישו החשיב במיוחד מצוות בין אדם לחברו, וראה בעושר החומרי סוג של סכנה, או מגבלה דתית. כך, למשל הוא קובע כי חובה על אדם לפייס את חברו לפני שהוא מקריב קורבן (מתי 5:23). ב"דרשה על ההר" הוא אומר: "אשרי הענווים כי המה יירשו את הארץ" (מתי 5:5). הוא ממליץ לאדם עשיר הפונה אליו למכור את כל רכושו ולחלק את הכסף לעניים (מרקוס 10:21). כשהאיש העשיר מסתייג מהעצה, אומר ישו: "כמה יקשה לבעלי נכסים לבוא במלכות האלוהים" (מרקוס 10:23, תרגום דעליטש). את "ואהבת לרעך כמוך" (ויקרא י"ט י"ח) הוא מציין כמצווה השנייה בתורה, אחרי "שמע ישראל ה' אלהיך ה' אחד, ואהבת את ה' אלהיך בכל לבבך ובכל נפשך ובכל מאדך" (מרקוס 12:31). על קיום המצוות הוא אומר: "אל תדמו כי באתי להפר את התורה או את דברי הנביאים. לא באתי להפר כי אם למלאת" (מתי 5:17, תרגום דעליטש), אולם הוא הסתייג מאוד מהפולחן שנהג בבית המקדש בזמנו (מרקוס 11:17), וגם מהפרשנות של הפרושים למצוות היהדות (מרקוס 2:23-28). ביטול המצוות המעשיות, והפיכת מרכז הנצרות לאמונה בלבד נעשה בתקופה מאוחרת יותר על ידי פאולוס.
https://he.wikipedia.org/wiki/ישו

רוב הזמן נח

Well-known member
זה פשוט אומר ש marabo צדק במה שרשם

"הוא הסתייג מאוד מהפולחן שנהג בבית המקדש בזמנו "

marabo

Well-known member
עזוב, חבל על הזמן

יש לך עסק עם גוי וסתם בורה ועם הארץ שאפילו לא יודעת שהיא כזו וחושבת עצמה שהיא מה זה חכמה.

marabo

Well-known member
אני לא חוזר בתשובה גברתי

תמצאי תירוצים טובים יותר להצדקת הבורות שלך.
כל הידע שלך על דת ישראל הוא מאתרים של דתל"שים.

סתוונית333

Well-known member
הוכחתי לך יותר מפעם אחת את חוסר הידע המשווע שלך

בתנ"ך ובתלמוד. אז שב בשקט ותסתום את פיך.

marabo

Well-known member
לא הוכחת כלום, דברי הבורות של הדתלש"ים

ושאר הפסאדו מדענים לא מוכחים כלום.

marabo

Well-known member
לא מכיר את האנשים האלה

אני זה אני ואני מביא מה שלימדוני מורי ורבותי כבר לפני שנים רבות
עוד לפני שהפיגורות שהזכרת נולדו.

למעלה