האם שלי יחימוביץ' תוריד את מחירי הדיור?

baudrate

New member
ובכן

בנק ישראל אינו קובע את הריביות שגובים הבנקים, אלא רק מלמטה. הבנקים יכולים לגבות ריבית גבוהה יותר מריבית הפריים.
וכך כאשר הנגיד מוריד את הריבית, אין סיבה רציונלית מדוע הבנקים יורידו את הריביות שלהם.

למיטב ידיעתי (הלא מלומדת בעליל)

בנק ישראל קובע ריבית, הבנקים מוסיפים אליה עוד אחוזים.
ברגע שיש הרבה הלוואות, בנק ישראל יהיה ערב לבנקים מתחתיו ולבנקים, שיודעים שיש להם גב, לא אכפת לתת עוד ועוד כסף. עד שהבועה תתפוצץ לנו בפרצוף.
סוג של פירמידה...

baudrate

New member
הבנקים, לא אכפת להם לתת עוד כסף?

עד כמה שידוע לי הבנקים משתדלים להרוויח. לא ידוע לי מצב
בו הבנק נתן הלוואה ללקוח קטן מבלי שיהיה איכפת לו אם ההלוואה תוחזר או לא.
בעצם אולי זה קרה ביחס לטייקונים..

מובן שהם רוצים להרוויח

אבל הבנקים מביאים יותר מידי הלוואות למשכנתא כי בנק ישראל נותן להם גב. בדומה למה שקרה בארה"ב לפי מה שהבנתי עם הקרנות משכנתא הממשלתיות. נתנו הרבה הלוואות בסיכון עד שלא עמדו בזה ואז העניינים התחילו לקרוס.

baudrate

New member
אבל בארה"ב אלו הן חברות ממשלתיות.

וכאן הבנקים פרטיים.

בנקים שאת הרווחים שלהם

מרוויחים מי שמחזיק בהם, ואת ההפסדים שלהם מממן הציבור.

baudrate

New member
נכון. אז מה? הם עדיין בנקים פרטיים - ויכולים

לקבוע ריבית שונה מריבית בנק ישראל.

יכולים

אך המטרה שלהם להרוויח כמה שיותר כסף, הם יודעים שבנק ישראל ערב לחובות שלהם ולכן אין שום בעיה לתת עוד ועוד הלוואות. כאילו יש לבנקים האלה אינסוף כסף להלוות.
מסתבר, שאין להם. בקרוב תראה זאת בעצמך.

baudrate

New member
ניהול סיכונים

בכל מקרה בעליו של הבנק מסכנים יותר את כספם של אנשים אחרים - כלומר מי שהפקיד אצלם פיקדונות
ובינתיים הם מרוויחים עמלות. אם הבנק יפשוט רגל אמנם הבעלים יפסידו, אבל זה הפסד מגודר (ההון העצמי של הבנק).
השאלה היא עד כמה בנק ישראל מגדר את הפסדיו של בעלי הבנק וכמה הוא מגדר את הפסדיו של המפקיד בבנק.
אבל את זה אני משאיר לך בתור שיעורי בית לעשות.

בעתיד, אקרא גם על זה

אני יודע שהשיטה כרגע היא שיש צורך להחזיק כ10 אחוז רזרבה. כל השאר משוחק בפירמידה. ברגע שהרבה אנשים יתחילו למשוך כסף מהבנק, היא תקרוס. כל הקודם זוכה.

baudrate

New member
והבנקים רוצים שיהיה יותר מינוף

אם זה היה תלוי בהם גם אחוז אחד מינוף היה בסדר גמור.
רק בניק ישראל, הרשע הזה, דורש רזרבה גדולה יותר.
צריך לבטל את בנק ישראל, כדי שהבנקים יוכלו לעשות איזה מינוף שהם רוצים.
לא צריך להתערב כאן.

תקרא קצת על מטבע שנקרא

bitcoin

בנק ישראל לא דורש רזרבה, הוא יכול להדפיס כמה שקלים שבא לו

אני לא מספיק בקיא בבנקאות אך הייתי שמח אם בנק ישראל היה נעלם. בנקים פרטיים שממנפיף את הכסף שלהם בצורה פושעת פשוט ייכחדו מהר והלקוחות שלהם יברחו והבעלים שלהם יעופו לכלא על רמאות.

baudrate

New member
מה פירוש בצורה פושעת?

איזה חוק יש נגד מינוף?
אבל אתה יודע מה? נבטל הכסף וחסל
.

בנקים שמביאים

יותר הלוואות ממה שיכלו לתת, לא יהיו להם מספיק לקוחות ובסופו של דבר הם יקרסו או שיצטרכו להיות טובים.

baudrate

New member
אפילו בנק לא יכול לתת יותר הלוואות מאשר הכסף

שנמצא ברשותו. מה פירוש בנק שנותן יותר הלוואות ממה שיכול לתת?
השאלה היא אינה כמות ההלוואות - בנק מעוניין לתת כמה שיותר כי על זה הוא מרוויח, אלא הסיכון שלהן.
אבל גם פשיטת רגל לבנק אינה בהכרח אסון לבעלים שבינתיים קיבל דיוידנדים שמכסים את ההפסד שלו ומשאירים אותו ברווח,
אפשר להרוויח הרבה מאוד כסף מפשיטות רגל של בנקים (וחברות אחרות), במיוחד בשיעורי מינוף גבוהים.

אני יוצא מהנחה שאתה מכיר

את השיטה.
הרי הבנקים עובדים על רזרבות של 10% בישראל. מי שמפקיד 1000 ש"ח, רק 100 שקל מההפקדה שלו נשארים בבנק, כל השאר הולך להלוואות לאחרים. ככה יש כמה סיבובים של העניין הזה עד שהכסף הוירטואלי שיש ללקוחות בבנק קטן בהרבה מהכסף שקיים אצל הבנק עצמו. בעלי הבנק לא יפסיד הרבה מאוד כסף אם הוא יתמוטט, אך הלקוחות יאכלו חצץ.

כתבה נחמדה
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4297137,00.html

baudrate

New member
וכאשר תבטל את בנק ישראל

הבנקים יעבדו על רזרבות של 0.1% , אז יהיה יותר טוב?
במינוף גדול יותר בעל הבית יבקש מהבנק לקחת סיכונים גדולים יותר.

שיעבדו על מה שבא להם

ברגע שלא יהיה להם תמריץ לתת אינסוף הלוואת (בנק ישראל לא קיים), עסק שרוצה להרוויח כסף ולשרוד לא יוכל לעבוד על הלקוחות שלו לאורך זמן ולבנות פירמידה ענקית.
לא כולם הם ברני מיידוף....

baudrate

New member
מי אמר שצריך לשרוד? צריך להרוויח.

אולי כדאי יותר להרוויח את הכסף במכה ואז לפשוט רגל?
חוץ מזה שהבנקים אינם יכולים לתת אינסוף הלוואות.
הם יכולים לתת לכל היותר את הכסף שזמין להם (שהם גייסו).

אני לא יודע, אין לי בנק

מי שרוצה להיות עבריין ולעבוד על אנשים, אולי יצליח בזה פעם אחת. אחרי זה יישב בכלא מאה שנה כמו מיידוף.

למעלה