האם נכונה השמועה, שיש כוונה לבטל את הפטור לגילאי 75+ ?

האם נכונה השמועה(?) שיש כוונה לבטל את הפטור המלא לגילאי 75+ בתחבורה הציבורית, ולהחליפו בהנחה 50% כמו לשאר האזרחים הותיקים?

Ccyclist

Well-known member
האם נכונה השמועה(?) שיש כוונה לבטל את הפטור המלא לגילאי 75+ בתחבורה הציבורית, ולהחליפו בהנחה 50% כמו לשאר האזרחים הותיקים?

להיפך. היתה הבטחה להרחיב את הנסיעות בחינם לכל אוכלוסיית הפנסיונרים בתקציב הבא. הבעיה היא שרגב הציבה את המטרות האלו בלי תיאום עם האוצר ויש רמה מסויימת של חיכוך. לפני המלחמה היה פתרון מסויים שכלל את העלאת מחירי הרק"ל בירושלים וגוש דן בהשוואה לאוטובוסים כדי לממן את הרחבת ההנחה מ 75 ל 67/62 לפי מגדר. אם זה לא יתממש - יעופו זיקוקים בין השרים המעורבים. אם תהיה סיגה משמעותית כמו ביטול ההנחה לבני 75 פלוס - בכלל יהיה שמח כי זה יבייש את כבודה של שרת התחבורה.

נערך לאחרונה ב:
להיפך. היתה הבטחה להרחיב את הנסיעות בחינם לכל אוכלוסיית הפנסיונרים בתקציב הבא. הבעיה היא שרגב הציבה את המטרות האלו בלי תחאום עם האוצר ויש רמה מסויימת של חיכוך. לפני המלחמה היה פתרון מסויים שכלל את העלאת מחירי הרק"ל בירושלים וגוש דן בהשוואה לאוטובוסים כדי לממן את הרחבת ההנחה מ 75 ל 67/62 לפי מגדר. אם זה לא יתממש - יעופו זיקוקים בין השרים המעורבים. אם תהיה סיגה משמעותית כמו ביטול ההנחה לבני 75 פלוס - בכלל יהיה שמח כי זה יבייש את כבודה של שרת התחבורה.
תודה רבה!

raya

Well-known member
בלי קשר לנושא שהועלה, אני חושבת שאפשר היה לוותר על הנסיעה חינם מגיל 75 ומעלה.
הסתפקתי בעבר מההנחה של 50%, לא רואה הצדקה לנסיעה חינם.
מצד שני - אין לי ברירה אחרת......
רעיה

בלי קשר לנושא שהועלה, אני חושבת שאפשר היה לוותר על הנסיעה חינם מגיל 75 ומעלה.
הסתפקתי בעבר מההנחה של 50%, לא רואה הצדקה לנסיעה חינם.
מצד שני - אין לי ברירה אחרת......
רעיה
היתה לך אפשרות לא להנפיק רב-קו-זהב. גם עכשיו את יכולה להחליף אותו לרב-קו רגיל של גימלאים צעירים.
או, לחלופין, להמשיך לסבול מנסיעה חינם, ולתרום את ההפרש למטרות צדקה.

הבעיה היותר גדולה: 33% הנחה לגיל 18-26 , בלי לקחת בחשבון שרות צבאי באמצע. בצבא/ש"ל נסיעות חינם אך רובן לטובת המדינה. לא לטובת החייל/מתנדב.
אמנם חיילים משוחררים מקבלים נסיעות חינם למשך שנה. אבל:
אם x הוא ההוצאה השנתית הממוצעת של צעיר על נסיעות בתחב"צ.
ההטבה שיצבור מי שאינו משרת בין הגילאים 18 ל 26 היא 1/3x*8=2.667x
אבל מי ששרת בין הגילאים האלה 3 שנים בצבא יסע שנה חינם, אך זכאותו ל 33% הנחה תתקצר ל 4 שנים.
ההטבה שלו היא:
X+4×1/3x=2.333x
כלומר ההטבה ירדה בכ 13%.
שלא להזכיר, שהמשרתים בצבא עלולים חלילה להחמיץ את הנחות גיל הפנסיה.

הבעיה היותר גדולה: 33% הנחה לגיל 18-26 , בלי לקחת בחשבון שרות צבאי באמצע. בצבא/ש"ל נסיעות חינם אך רובן לטובת המדינה. לא לטובת החייל/מתנדב.
אמנם חיילים משוחררים מקבלים נסיעות חינם למשך שנה. אבל:
אם x הוא ההוצאה השנתית הממוצעת של צעיר על נסיעות בתחב"צ.
ההטבה שיצבור מי שאינו משרת בין הגילאים 18 ל 26 היא 1/3x*8=2.667x
אבל מי ששרת בין הגילאים האלה 3 שנים בצבא יסע שנה חינם, אך זכאותו ל 33% הנחה תתקצר ל 4 שנים.
ההטבה שלו היא:
X+4×1/3x=2.333x
כלומר ההטבה ירדה בכ 13%.
שלא להזכיר, שהמשרתים בצבא עלולים חלילה להחמיץ את הנחות גיל הפנסיה.

למעלה