האם להמשיך לעודד פעוט בן שנתיים

• פותח הנושא אמא בשוק :)
  • פורסם בתאריך
א

אמא בשוק :)

Guest
הי, שלום לכם,
הבן שלי בן שנתיים, הוא מזהה את כל אותיות ה abc, הוא מזהה אותיות א"ב ומכיר את הספרות 0-10.
הלמידה באה נטו ממנו ולא היתה לי כוונה שהוא ילמד, בטח לא בגיל כזה צעיר. זה התחיל ממספרים שהוא זיהה מגיל מאוד מוקדם כנראה בעקבות כך שכל פעם שחיכיתי למעלית או עליתי איתו במעלית אמרתי לו מה הקומה שנמצאים והראיתי לו את המספר.
לגבי אנגלית זה התחיל מזה שהצביע על אותיות שהופיעו על חולצה שלבשתי בבית והייתי אומרת לו מה האות. ולגבי עברית זה הגיע ממשחק מגנטים של אותיות.
הקליטה שלו מדהימה. ואני מצד אחד לא רוצה למנוע ממנו את הלמידה כי זה באמת בא ממנו בלבד והוא נהנה מזה ומבקש ללמוד אך מצד שני אני חוששת שהוא ישתעמם מאוד מהר במסגרות ויהיה מתוסכל או יתנהג לא יפה.
יש לו עולם עשיר משלו והרבה פעמים במעון הוא פשוט תופס פינה ומשחק עם עצמו.

מה לעשות? להמשיך כמו עכשיו ולאפשר לו ללמוד ולהתפתח? יהיה מענה לצרכים שלו בגני עירייה ובית ספר רגיל?

יורה נחושתן

Member
מנהל
הי, שלום לכם,
הבן שלי בן שנתיים, הוא מזהה את כל אותיות ה abc, הוא מזהה אותיות א"ב ומכיר את הספרות 0-10.
הלמידה באה נטו ממנו ולא היתה לי כוונה שהוא ילמד, בטח לא בגיל כזה צעיר. זה התחיל ממספרים שהוא זיהה מגיל מאוד מוקדם כנראה בעקבות כך שכל פעם שחיכיתי למעלית או עליתי איתו במעלית אמרתי לו מה הקומה שנמצאים והראיתי לו את המספר.
לגבי אנגלית זה התחיל מזה שהצביע על אותיות שהופיעו על חולצה שלבשתי בבית והייתי אומרת לו מה האות. ולגבי עברית זה הגיע ממשחק מגנטים של אותיות.
הקליטה שלו מדהימה. ואני מצד אחד לא רוצה למנוע ממנו את הלמידה כי זה באמת בא ממנו בלבד והוא נהנה מזה ומבקש ללמוד אך מצד שני אני חוששת שהוא ישתעמם מאוד מהר במסגרות ויהיה מתוסכל או יתנהג לא יפה.
יש לו עולם עשיר משלו והרבה פעמים במעון הוא פשוט תופס פינה ומשחק עם עצמו.

מה לעשות? להמשיך כמו עכשיו ולאפשר לו ללמוד ולהתפתח? יהיה מענה לצרכים שלו בגני עירייה ובית ספר רגיל?
שלום רב. בורכת בבן שכזה. ממליץ בכל פה לעודד אותו במעשיו אלו ולתמוך בו עד כמה שאפשר! בשום פנים ואופן לא לדכא את התכונות הללו אולם, חשוב גם לדאוג שמבחינה חברתית הוא יהיה בחברת דומים לו. לצערי (ולצער רבים) מערכת החינוך נמצאת במצב של קריסה כך שספק אם המערכת תוכל להמציא לו מענה שיתאים לו. אבל, לא להתייאש ויתכן שתהיינה (אט שיש באזורכם) מסגרות שתתאמנה לו. בהצלחה.

אליזבת64

New member
אני כותבת לך כאמא לאמא אני לא אשת מקצוע. הילד שלך ילמד בכול מקרה כי זה הוא וזה מה שמענין אותו ונותן לו סיפוק אי אפשר באמת לעכב את זה בעיקר שזה בא ממנו. הבן שלי גם התעניין בדברים רבים שלא תואמים את גילו בגיל הזה גאוגרפיה אסטרונמיה גוף האדם ואנחנו פשוט זרמנו איתו אנחנו . קנינו לו פאזל של מדינות העולם גוף האדם אסטרונמיה ועוד. בגיל שלוש הוא כבר קרא ממש טוב אז ישבתי וקראתי איתו ספרים. הילד שלי עדין לא במסגרת אמור להיכנס לפריסיקול באוגוסט והתעניינתי עם פסיכולוגית והיא המליצה לדבר עם המערכת כדאי ליאפשרו לו חינוך מיוחד. דווקא בארץ יש יותר מודעות כיתות למחוננים מכיתה ב' וגם בגנים מחשב ואפשרות ללמוד לבד ככה שאת פחות צריכה. לדאוג . עם הבת שלי הגדולה אומנם לא בארץ הם אפשרו לה ללמוד מתמטיקה עם כיתה מעליה. אבל שוב בארץ יש יותר מענה למחוננים ובמידה ויאבחנו אותו נראה לי שאת צריכה. לדאוג פחות

א

אמא שמזדהה איתך

Guest
היינו במצב דומה לשלך ופנינו לייעוץ אצל רותי פרגר מאור בגבעתיים כי בגיל הזה אי אפשר לאבחן את הילדים עדיין... קיבלנו המלצות ובהמשך חזרנו לאבחון הדלגה לכיתה א. זה מה שאפשר לעשות בגיל הזה כשעדיין אין כיתת מחוננים... שיהיה לך בהצלחה

למעלה