האם כדאי להענות להצעת רכש אפריל נדל"ן?

מצב
הנושא נעול.

dw2322

New member
דלק קבוצה מתקרבת ל 60 אלף

מניית קבוצת דלק
הנמיה יורדת היום 3 אחוז.
כאילו בעל הענין רומז לעם , תעזבו אותכם מהימורים , קחו עכשו שליש מהכסף ונסגור ענין.
&nbsp
נראה שמי שקיווה שהנייר ימשיך רק לטפס בכיוון אחד יצטרך להפנים שזה הולך להיות יותר קשה משהוא חשב. לא כ"כ פשוט לנייר מעוף לטפס 40%.

כאמור ויקטור תשובה חושב שכדאי להענות להצעה ב 36 ולחפש אלטרנטיבות השקעה אטרקטיביות יותר (כמו אורבנקורפ ב 100)

נותר עוד שבוע להענות להצעה.
https://maya.tase.co.il/reports/details/1212459/2/0

shlo38

New member
מחיר מנית דלק

נראה שמי שקיווה שהנייר ימשיך רק לטפס בכיוון אחד יצטרך להפנים שזה הולך להיות יותר קשה משהוא חשב. לא כ"כ פשוט לנייר מעוף לטפס 40%.

כאמור ויקטור תשובה חושב שכדאי להענות להצעה ב 36 ולחפש אלטרנטיבות השקעה אטרקטיביות יותר (כמו אורבנקורפ ב 100)

נותר עוד שבוע להענות להצעה.
https://maya.tase.co.il/reports/details/1212459/2/0
מחיר מנית דלק
אני החלטתי לקחת 36 עכשו להתקזז על המס ולמחוק את השורה מהתיק.
לדעתי הבורסה צריכה לדרוש מהחברה לפרסם את החלטתם של בני משפחת בעל הענין המחזיקים בכ 200 ומשהו אלף אגחים של אפריל נדלן לגבי הענות או אי היענות להצעת הרכש.
זה לא מספיק לציין כי לדעתם הדירקטורים של החברה זה סכום זניח,
זניח זה מה שאני מחזיק 25 א

dw2322

New member
יהיה לכם הפסד או רווח מס?

מחיר מנית דלק
לדעתי הבורסה צריכה לדרוש מהחברה לפרסם את החלטתם של בני משפחת בעל הענין המחזיקים בכ 200 ומשהו אלף אגחים של אפריל נדלן לגבי הענות או אי היענות להצעת הרכש.
לפי איזה שער קיבלתם את הנייר?

לי אין את הנייר אולם לו היה לי? אני חושב שהייתי נענה גם, ואת התמורה מעביר למניית דלק קבוצה. כך בתרחיש שהמניה תעלה (מי שלא חושב כך ברור שצריך להענות להצעה), אבל בלי פנטזיות על עלייה של 40% תוך שנתיים בנייר מעוף כבד, אפשר יהיה לשפר במידה מסויימת את התמורה בסופו של דבר.

הנ"ל כמובן איננו המלצה לפעילות בני"ע מכל סוג שהוא

shlo38

New member
מחיר מנית דלק

לפי איזה שער קיבלתם את הנייר?

לי אין את הנייר אולם לו היה לי? אני חושב שהייתי נענה גם, ואת התמורה מעביר למניית דלק קבוצה. כך בתרחיש שהמניה תעלה (מי שלא חושב כך ברור שצריך להענות להצעה), אבל בלי פנטזיות על עלייה של 40% תוך שנתיים בנייר מעוף כבד, אפשר יהיה לשפר במידה מסויימת את התמורה בסופו של דבר.

הנ"ל כמובן איננו המלצה לפעילות בני"ע מכל סוג שהוא
מחיר מנית דלק
אני משתדל לא להתקרב יותר לקבוצת דלק (אפילו המכונית שלי לא)
מחזיק עדיין אגח לא של דלק (לא זה ל"א חחח) ונהנה מהריבית (בינתיים)
מאחל לך בהצלחה עם קבוצת דלק
דרך אגב הפארי באפריל נדלן זה 113 למי שישרוד את התנאים, אז גם המדינה תרוויח הרבה מס.

shlo38

New member
מחיר

מחיר מנית דלק
מחיר
46

אפריל נדל”ן אג”ח: הצעת רכש ופדיון מוקדם

האם כדאי להענות להצעת רכש אפריל נדל"ן?
שלום חברים
החברה הוציאה הצעת רכש לאגח ב (לא סחיר) במחיר 36 אג ל 1 ע.נ.
תנאי האגרת היא, שאם עד עד סוף 2020 מחיר מנית דלק קבוצה (ממוצע רבעוני) יהיה נמוך מ 1200 ש"ח, האג"חים יפקעו ללא ערך. כלומר תדרש קפיצה של יותר מ 40% בשווי המנייה תוך כשנתיים בשביל שהאגרות ישולמו.

מה האינטרס של החברה להציע הצעה כזו?
האם הם מעריכים ששוי המניה יעלה על 1200 ש"ח תוך שנתיים?
האם כדאי להענות להצעה?
קישור לידיעה
https://sparkibi.ordernet.co.il/Get...n=cpVMOijzqjzDqGTrWUJn4nZrSCOXgV_likcMx9Wa8n8
אפריל נדל”ן אג”ח: הצעת רכש ופדיון מוקדם-כולל שווי האופציה
הטמון באג"ח- לחץ כאן.
מקווה שהקלתי על החלטתכם. שבוע טוב.

dw2322

New member
יפה

הטמון באג"ח- לחץ כאן.
יפה

כאמור אני לא מחזיק בנייר אולם לו הייתי מחזיק? זה בדיוק מה שהייתי עושה: נענה להצעה ואת התמורה משקיע במניות דלק קבוצה (כי כל הרציונל באחזקה של האופציה הוא למי שמאמין שדלק קבוצה תעלה)

wichita

New member
לא מבין איך החלטתם שהתמורה תשתווה או ליתר דיוק תשתלם אם

הטמון באג"ח- לחץ כאן.
מוכרים את האגח ובאותו הכסף קונים את מניית דלק קבוצה.
תמורת האגח מקבלים 36 אגורות לעומת מי שימתין למועד הפירעון(במידה ודלק קבוצה תגיע לשער מתואם של 1200) 113 אגורות,כלומר קרוב לפי 3 יותר תמורה,כמובן שאם ניקח בחשבון מיסים זה יהיה פחות.
נניח שהיו לי 100 יחידות ונעניתי להצעה,בתמורה קיבלתי 36 אגורות פלוס החזר מס לפי שער קנייה של 46(כלומר משהו כמו 20%,החזר של 4-5 אגורות) ,סהכ תקבולים של 40 אג תמורת 100 יחידות. לעומת זאת אם אחכה למועד הפירעון אקבל 113 אגורות בניכוי המס(נניח 100% תשואה, ניכוי של 25% כלומר פחות 25 אגורות - סהכ תקבולים של 113 פחות 25 שווה 88 אגורות).
באם אקח את ה36 אגורות ונניח המניה תעלה 50 אגורות התשואה תהיה 54 אגורות בניכוי המס(4.5 אג), לכן בסהכ אם נענה להצעה ונשקיע במניה שנניח ותעלה את ה 50% נקבל 36 פלוס החזר מס של 4.5(בערך) פלוס התשואה של המניה(18) בניכוי הרווח(4.5) סהכ שווה ל 54 אגורות.
לסיכום, במכירת האגח והשקעת התמורה במניה שתניב תשואה של 50%,נקבל תמורה של 54 אגורות.לעומת זאת בהנחה שנמתין למועד הפירעון והמנייה תגיע לשער ממוצע מתואם של 1200 באחד הרבעונים של 2020,התקבול יהיה 88 אגורות.
פער של כ63%.

זו משמעות של אופציה.

מוכרים את האגח ובאותו הכסף קונים את מניית דלק קבוצה.
תמורת האגח מקבלים 36 אגורות לעומת מי שימתין למועד הפירעון(במידה ודלק קבוצה תגיע לשער מתואם של 1200) 113 אגורות,כלומר קרוב לפי 3 יותר תמורה,כמובן שאם ניקח בחשבון מיסים זה יהיה פחות.
נניח שהיו לי 100 יחידות ונעניתי להצעה,בתמורה קיבלתי 36 אגורות פלוס החזר מס לפי שער קנייה של 46(כלומר משהו כמו 20%,החזר של 4-5 אגורות) ,סהכ תקבולים של 40 אג תמורת 100 יחידות. לעומת זאת אם אחכה למועד הפירעון אקבל 113 אגורות בניכוי המס(נניח 100% תשואה, ניכוי של 25% כלומר פחות 25 אגורות - סהכ תקבולים של 113 פחות 25 שווה 88 אגורות).
באם אקח את ה36 אגורות ונניח המניה תעלה 50 אגורות התשואה תהיה 54 אגורות בניכוי המס(4.5 אג), לכן בסהכ אם נענה להצעה ונשקיע במניה שנניח ותעלה את ה 50% נקבל 36 פלוס החזר מס של 4.5(בערך) פלוס התשואה של המניה(18) בניכוי הרווח(4.5) סהכ שווה ל 54 אגורות.
לסיכום, במכירת האגח והשקעת התמורה במניה שתניב תשואה של 50%,נקבל תמורה של 54 אגורות.לעומת זאת בהנחה שנמתין למועד הפירעון והמנייה תגיע לשער ממוצע מתואם של 1200 באחד הרבעונים של 2020,התקבול יהיה 88 אגורות.
פער של כ63%.
זו משמעות של אופציה.
זו משמעות של אופציה. אם המניה עולה מעבר למחיר מסוים תקבל יותר באחוזים. אם לא תאבד את כל הכסף. טענתי היא שאופציה זו מתומחרת מאד יקר. שים לב שאם מחיר המניה יהיה 900 עדיין תרוויח כמעט 50% במניה אך תפסיד את כל הכסף באג”ח.

shlo38

New member
משמעות האופציה

זו משמעות של אופציה.
זו משמעות של אופציה. אם המניה עולה מעבר למחיר מסוים תקבל יותר באחוזים. אם לא תאבד את כל הכסף. טענתי היא שאופציה זו מתומחרת מאד יקר. שים לב שאם מחיר המניה יהיה 900 עדיין תרוויח כמעט 50% במניה אך תפסיד את כל הכסף באג”ח.
משמעות האופציה
הפדיון ב 2020 יהיה ב 4 תשלומים.
כל רבעון יבדק השער הממוצע של קב דלק.ובאם ימצא כי השער הממוצע עבר את היעד ישולם רבע מהפדיון וגם זאת רק אחרי 45 יום.
כך הבנתי מקריאת כל הצעת הרכש ואופטלגין אחד.
אני בכל מקרה ארים כוסית אחרי שאראה את ה36 אגורות פלוס החזר המס נוחתים לי בחשבון.
שלא לדבר על התענוג ממחיקת השורה של אפריל נדלן מהתיק.

מצב
הנושא נעול.
למעלה