האם יתכן שחלק מהזכרונות שלנו שמורים מחוץ למוח?

האם יתכן שחלק מהזכרונות שלנו שמורים מחוץ למוח?

אנחנו יודעים הרי שהזכרונות שלנו שמורים במערכת העצבים, בקשרים שבין תאי העצב, אבל גם בגוף עצמו ישנם תאי עצב, בעמוד השדרה, בידיים, ברגליים... האם יתכן שחלק מהזכרונות שלנו שמורים בעצבים שמחוץ למוח? למשל ברגליים? או בעמוד השדרה?

BravoMan

Active member
לא. מדובר בסוגים שונים של תאים.

זיכרונות מקודדים בקשרים שבין תאי מוח ספציפיים הנקראים נוירונים.
תאים אלה מצויים אך ורק במוח ולא בשום מקום אחר בגוף.

BravoMan

Active member
ואת גוגל אתה מכיר?

אני לא מנסה לגרש אותך מהפורום, אבל אם יש לך שאלות ביולוגיות רציניות, וגם מעט מאוד סבלנות, תפוז הוא לא המקום בשבילך.
&nbsp
יש מקומות רבים אחרים ברשת שיענו לך בצורה הרבה יותר טובה. חבל.

שאלתי כי...

הייתה כתבה על מישהו משותק שהולך לעבור בקרוב השתלת גוף (יקחו את הראש שלו ויחברו לגוף של תורם) ואחד המגיבים כתב שלאחר ההשתלה הוא בטח יתחיל לקבל כל מיני תכונות אופי של התורם כי הגוף מכיל זכרונות.

BravoMan

Active member
היכן קראת את זה???

למיטב ידיעתי, אנחנו עדיין רחוקים מאוד ממימוש של השתלה שכזו.
&nbsp
היא אפשרית תאורטית, אבל הכי קרוב שהגיעו אליה היה בניסוי על כלב, והוא לא שרד הרבה זמן אחרי ההשתלה.
&nbsp
כמובן, השתלות איברים אחרים נפוצות מאוד היום ומבוצעות כבר עשורים, ותרם שמעתי על מישהו שקיבל זיכרונות יחד עם לב, ראות, כבד, או כליות חדשים.

BravoMan

Active member
לא הייתי בונה יותר מידי על כתבות מדעיות מאתר שכרגע

מככבת במדור מחשבים שלו כתבה המציעה מבחן לבדוק "מה היית בגלגול הקודם"...
&nbsp
טמקא די ביזיוניים, בקושי חדשות הם מצליחים לדווח.
לא שאני לא קורא אותם בעצמי, אבל כשאני רואה שם משהו חריג, אני מתייחס לזה מיד עם כמות מכובד של סקפטיות.
&nbsp
בכל מקרה, הכתבה עצמה מבהירה (אם כי לא מבליטה מספיק) שכל ניסיון קודם לבצע ניתוח כזה ביצור חי נחל כישלון חרוץ.
הניתוח שבכתבה בוצע על גופה, מה שאומר שהדבר היחיד שלמדו ממנו זה את המכניקה של חיבור רקמות, לא כיצד, אם בכלל יתפקד האדם אחרי השתלה שכזו.

BravoMan

Active member
רק שלא ניסיתי לסתור את מה שכתוב בכתבה.

אבל הי - אם להאמין שדת זה טוב עוזר לך לישון בלילה...

חנוך25

New member
לא שאני לא מתרשם מהרעיון...נהפוך הוא

אבל נראה לי קצת מצחיק לקרוא לחיבור של ראש מת לגוף מת "ניתוח מוצלח"...מה היה נחשב לכישלון? חיבור בכוון ההפוך?

למעלה