האם יש לעובדה כי היקום נמצא בתוכנו משמעות כלשהיא?

יוגי379

Member
ניל דה גראס טייסון אסטרופיזקאי ואסטרונום אמריקאי מדבר על העובדה המדהימה ביותר בעולם - שהיקום נמצא בתוכנו, האטומים שלו נמצאים בתוכנו.
האם עשויה להיות לכך משמעות כלשהיא?

renana ron

Active member
אני
ניל דה גראס טייסון אסטרופיזקאי ואסטרונום אמריקאי מדבר על העובדה המדהימה ביותר בעולם - שהיקום נמצא בתוכנו, האטומים שלו נמצאים בתוכנו.
יכולה לנסות ולהגיד, מה שההכרה שלי מדמיינת: המשמעות היחידה של יקום פנימי היא רק עבור כל אחד מאיתנו.
וכשגופנו "מוריד עלינו" את השלטר, היקום שלנו מפסיק להתקיים ומתאחד מחדש עם האדמה אליה אנו שייכים.

יוגי379

Member
אני

יכולה לנסות ולהגיד, מה שההכרה שלי מדמיינת: המשמעות היחידה של יקום פנימי היא רק עבור כל אחד מאיתנו.
וכשגופנו "מוריד עלינו" את השלטר,

היקום שלנו מפסיק להתקיים ומתאחד מחדש עם האדמה אליה אנו שייכים.
אני יכול להבין שהיקום שלנו מפסיק להתקיים. את המשפט השני , מתאחד מחדש עם האדמה קשה לי להבין...תוכלי להסביר למה הכוונה?

renana ron

Active member
אני יכול להבין שהיקום שלנו מפסיק להתקיים. את המשפט השני , מתאחד מחדש עם האדמה קשה לי להבין...תוכלי להסביר למה הכוונה?
אנסה. כתבתי את מה שאני "מאמינה" בו...
הדומם וגם יצורים חיים מורכבים מחומרים מהם מורכב כדור הארץ [בטוחה שתסכים איתי] ולכן הדבר ההגיוני, מבחינתי הוא לכתוב, שהגוף מתאחד מחדש עם האדמה [כדור הארץ].

BravoMan

Active member
לא, אין לכך שום משמעות כי בהגדרה, אנחנו נמצאים בתוך היקום ולא להפך.
האטומים אינם נמצאים "בתוכנו", אטומים מרכיבים אותנו ואת כל מה שסובב אותנו.

לעשות משחק מילים ואז לנסות לחפש בו משמעות, זה התעסקות די חסרת תועלת שלא תוביל לשום מקום...

יוגי379

Member
לא, אין לכך שום משמעות כי בהגדרה, אנחנו נמצאים בתוך היקום ולא להפך.
האטומים אינם נמצאים "בתוכנו", אטומים מרכיבים אותנו ואת כל מה שסובב אותנו.

לעשות משחק מילים ואז לנסות לחפש בו משמעות, זה התעסקות די חסרת תועלת שלא תוביל לשום מקום...
אתה טועה. זה נכון שאנחנו נמצאים בתוך היקום אך מכיוון שכל היסודות שקיימים בעולם שלנו הגיעו לאחר המפץ הגדול מכוכבים מסיביים שהתפוצצו שהוריקו את ה "קרביים" שלהם, לחלל ומשם אלינו, אז אותם מפעלי יסודות שהם אותם כוכבים הם המקורות למה שאותם האטומים שקיימים בינינו, ולא רק אלא גם בתוכנו. הוא מסביר לך את זה בקליפ בצורה מאוד ברורה. אתה מנסה לחלוק על משהו שאין לך בו הבנה. אתה רוצה הוכחות נוספות של מדענים מהארץ? גם את זה אוכל לשלוח כאן.

BravoMan

Active member
אתה טועה. זה נכון שאנחנו נמצאים בתוך היקום אך מכיוון שכל היסודות שקיימים בעולם שלנו הגיעו לאחר המפץ הגדול מכוכבים מסיביים שהתפוצצו שהוריקו את ה "קרביים" שלהם, לחלל ומשם אלינו, אז אותם מפעלי יסודות שהם אותם כוכבים הם המקורות למה שאותם האטומים שקיימים בינינו, ולא רק אלא גם בתוכנו. הוא מסביר לך את זה בקליפ בצורה מאוד ברורה. אתה מנסה לחלוק על משהו שאין לך בו הבנה. אתה רוצה הוכחות נוספות של מדענים מהארץ? גם את זה אוכל לשלוח כאן.
הוכחות למה?
אתה זה שלא מבין הבדל בין "היקום" ל-"אטומים".

יוגי379

Member
אנסה לעשות סדר:
מספר קטן יחסית של יסודות מרכיב את הקיום שלנו. משהו כמו 100 אטומים מרכיב את כדור הארץ ואת הגוף שלנו.
לפי הערכה גסה כ 73 אחוז מהחומר שנמצא ביקום הוא מימן, 25 אחוז מהחומר הוא הליום והשאר רק 2 אחוזים.
אצלנו כאן על כדור הארץ המצב שונה מכיוון שהיסוד הנפוץ ביותר הוא חמצן ולעומת זאת המימן נמצא סביב המקום ה 10.
שלב שבו כוכב עצום מתפוצץ נקרא סופרנובה, שלב שבו הכוכב מפזר את היסודות השונים לחלל. והיסודות האלו בעצם בנו את העולם שלנו ואותנו.
במילים אחרות, כן - אנחנו "אבק כוכבים".
זה לא משהו שאפשר להתפלסף איתו , זה לא משהו שקשור למחשבות מופשטות אלא עובדה שהגיעו אליה דרך מחקרים, השערות ומדידות.

gobelin

Member
כחומר למדיטציה זה נחמד. לא יותר מזה

gobelin

Member
ואיך פה בדיוק הקשר למדיטציה???
מדיטציה זה מצב תודעה. הרעיון שהקוסמוס נמצא בתוכינו אמור להביא למצב תודעה של חיבור לכל ההוויה. אם אתה לא אוהב את המילה מדיטציה אפשר להגיד שזה ניסוי מחשבתי.

renana ron

Active member
גילוי נאות: לא האזנתי ולא צפיתי בסרטון. תשובתי באה מתוך המילים שכתב יוני. :)

למעלה