האם יש טעם בבית ספר בהתכתבות?

לא בהכרח../images/Emo70.gif

אפשר ללמוד בבית מספרי לימוד, ספרות מקצועית, קלטות וידאו, קלטות שמע, תוכנות מחשב, כרטיסיות, מעבדות קטנות וניידות... ממש כמו באוניברסיטה הפתוחה הישראלית. סביר שהאמצעים האלה יהיו נפוצים יותר ככל שגיל התלמיד צעיר יותר.

קרן ב

New member
אני יכולתי להיות לקוחה

הלוואי שהיה משהו כזה כשאני עשיתי בגרויות. בתיכון היתה לי חברה טובה ממש - אחת. (לא מפאת הנידוי, ממש לא, פשוט החברה שם לא מספיק עניינו אותי אז, אם כי עם רובם הייתי ביחסים טובים) רוב חברי הטובים למדו במקומות אחרים והכרתי אותם דרך פעילויות חברתיות שלא קשורות לתיכון. ככה שבעיה חברתית - זה לא היה יוצר לי. כדי ללמוד בצורה כזאת יש צורך להיות מסוגל ללמוד לבד. לא כל אחד יכול... לכן לא מתאים לכל אחד. לי התאים - לתיכון כמעט שלא הגעתי בשנתיים האחרונות, הייתי מגיעה רק למבחנים, למתכונות ולבגרויות. למדתי לבד מחומר שצילמתי מחברי לכיתה. מאוחר יותר גם למדתי באוניברסיטה הפתוחה - שיטה מדהימה למי שזה מתאים לו. לדעתי לשבת בכיתה זה בזבוז זמן לא נורמלי שאליו מתלוות פרט לחלק החברתי (שקשה לי להאמין שלכולם הוא כל כך טוב ומעולה, הוא יכול גם להיות אכזרי ונוראי) גם עוד "טובות הנאה" כמו יחס מזלזל של מורים שחוקים, נוקשות של המערכת אל מול האינדיבידואל ועוד. אחלה רעיון. אני בעד.

למעלה