האם הפורום פעיל ?

• פותח הנושא sol46
  • פורסם בתאריך

sol46

New member
האם הפורום פעיל ?

אהלן האם הפורום פעיל ? יש מי שיכול לענות על שאלות ? אלי

Benkok

New member
הפורום פעיל

לא תראה כאן הודעה חדשה כל 3 דקות...אבל הפורום פעיל לפעמים... את כל התשובות לשאחות שלך אתה יכול למצוא בארכיון של הפורום. תחפש שירשורים שלי ושל קרלטון, היו כמה כאלה בשנה-שנתיים האחרונות שעסקו בדיוק באותן שאלות שאתה מעלה. אם יהיו לך עוד שאלות אח"כ - תרגיש חופשי לשאול

sol46

New member
אהלן benkok

אהלן benkok ככה מדברים אל אדם גוסס ? ככה ? ועוד אחרי שלך יש חלק גדול בכוס התרעלה ששתה עד תומה ? (-: וברצינות עברתי על כל השאלות בפורום מהדף הראשון ועדיין אני לא ממש הבנתי. ומעבר לתשובות בפורום אני ניזון מעוד מקורות שונים אולם אף אחד מהם לא ממש חי שם אף פעם אלה רק ביקר .ולכן עדיין הייתי מבקש התיחסות ספציציפית לשאלתי מכאלה שחיים שם בהווה .ומסיבה זאת הצגתי את מצבי והגדרתי את מטרותי על מנת שאוכל לקבל עצות הנכונות עבורי ! להזכיר אני גרוש בן 48 ....יש לי הכנסה גבוהה מהכנסה פסיבית .קרי נכסים שמניבים. בקיצור שכירויות . כך שאין לי צורך וסיבה וחשק להיות כאן...ומאוד הייתי רוצה לנסות לחיות בתאילנד. בשלב ראשון כמה חודשים לטייל בקצב "איטי ורגוע " ואז כבר אני כבר אדע מה אני מסוגל ו/או רוצה להפיק מעצמי ומהמקום יותר טוב .... אני לא יודע מה מניע מחבלים להתאבד אבל אני רוצה "למות "בגללך הבטחת שזה לא יהיה כואב (-: . תודה לאל אני לא בורח מאף אחד !!! והשארתי לי דירה בארץ לשימושי ויש לי כאן גם ג'יפ שיחכה בחצר (-: . מה שאני מנסה להגיד שאין לי תאריך מוגדר אבל כנראה לקראת סוף ספטמבר תחילת נובמבר אני יהפוך בישראל לזכרון בכל מחיר ובכל מצב . תלוי בצ'יעמום ......ואחזור כל חודשים שלושה לפי החשק לילדים סידורים ואחזור (לכן משאיר בית ורכב בארץ). כך שכל מידע עדכני רלבנטי ועצה חכמה מישראלים שחיים שם יוכל לסייע בידי ולחסוך לי שכר לימוד יקר ...... המון תודה והמון חיוכים ((((((((((((((((((-: אלי

Benkok

New member
חמסה שום בצל כמה חם פה...

מישהו שייכנס בטעות לפורום עוד יחשוב שבאמת הרעלתי אותך ואתה הולך למות... צ'מע בחור, הכל תלוי ברמת החיים שאתה רוצה לחיות בה וכמובן בתקציב שלך. אפשר להסתדר בבנגקוק גם עם 50 אלף באהט בחודש. זה לא יקנה לך חיים יותר מידי נוחים, ולא יכסה טיסות לארץ כל 3 חודשים, אבל רעב לא תהיה... קח בחשבון שדירה קטנה עד ממוצעת (סטודיו או חדר שינה וסלון במרכז העיר) תעלה לך בין 500 ל700 דולר לחודש. ביטוח בריאות יעלה לך עוד אלף פלוס דולר לשנה. אוכל תלוי רק בך - אפשר לאכול ב200 באהט ליום ואפשר ב1500... בילויים יכולים להסתכם בשתי בירות ב300 באהט או בארבע בקבוקי וויסקי... אם אתה באמת מתכוון לטוס לארץ כל 3 חודשים אז כל פעם שאתה בארץ תוציא ויזת תייר ארוכה (חודשיים + אפשרות הארכה של חודש) וזה יסגור לך את הפינה של הויזות... קח בחשבון שעם ויזת תייר לא יהיה לך יותר מידי פשוט לפתוח חשבון בנק, אבל כל שאר הדברים לא אמורים להשתנות בעקבות הויזה (חוזים לדירה, כבלים, טלפון וכו')

toktok3

New member
היי אלי

אני מקנאה ..... אתה נשמע ספונטני מספיק כדי לפעול גם בלי עזרה ממה שיש בפורום אפשר לאסוף מידע רחב לפחות להתחלה אני יודעת מנסיוני שרכשתי לי הרבה ידע שיעזור לי בעתיד הקרוב (מעבר לצאנג מאי) תעשה חיים בשביל כולנו

prizman

New member
חוששני שאין דרך לענות על השאלה

כמו שאי אפשר לענות על כמה עולה לבנאדם בן 48 לחיות בתל אביב. נתחיל בהוצאות הקבועות שבנגקון ציין, דירת סטודיו מנסיוני במרכז תתחיל מ 300$ אבל מאוד קשה למצוא במחיר הזה ומשם המחיר רק יכול לעלות. 500$ זה אכן סכום התחלתי מקובל. עכשיו תלוי גם מה יש בדירה מעבר למזגן, מים חמים וריהוט בסיסי ומה תרצה לשכור או לרכוש, טלויזיה, מקרר וכו'. לפעמים יש ולפעמים אין. הכל מתבטא כמובן במחיר הבסיסי. ביטוח בריאות מורחב מישראל, 1.75$ ליום. אוכל, ארוחת ערב מלאה במסעדה תאילנדית יכולה להתחיל מ250 באט ולהגיע בלי מאמץ גם ל 500 ומעלה. לאדם. כמובן שתרצה לאכול עוד פעם פעמיים ביום אבל בזול יותר. המבורגר, צ'יפס וכוס בירה במסעדה מערבית סבירה יתחילו מ 600-700 באט. ארוחה קצת פחות פשוטה כבר תעלה 1000 באט ומעלה. כתבת שתרצה לטייל. האם תשכור דירה ותטייל תקופות? ז"א שתשלם גם שכירות וגם על בתי מלון. הטיולים גם כוללים נסיעות או טיסות והוצאות נילוות. הסעיף היקר ביותר לדעתי הוא סעיף היציאות. נקודת המוצא שלנו דומה, גיל, הכנסה פסיבית, הגעתי לתאילנד לבד, רווק. ברור לך שלא תשב כל היום בבית ותצפה ב BBC. אתה תצא לפחות פעם ביום וסביר שכמעט כל ערב. לי יש כיום בת זוג תאילנדית שלפעמים אני יוצא איתה ולפעמים לבד. גם כשיוצא לבד נפגש בד"כ עם איזו ידידה מקומית, ברור שאני משלם גם עליה. כותב לך את הדברים ללא כחל ושרק כי כך הדברים מתנתבים להרבה מאוד זרים כאן, כמובן שאפשר גם אחרת. כמה מוציאים בערב כזה? כמה מאות באט ומעלה. תלוי איפה ומה. שורה תחתונה, כמה אני מוציא בממוצע לחודש אני לא יודע אבל זה בטח לא 50,000 באט לחודש. הרבה יותר קרוב ל 100,000 ולא ברור מאיזה צד של המספר הזה.

sol46

New member
אהלן prizman

אהלן prizman קודם כל תודה על התגובה .... אני שמח שהגבתה כי כפי שצינתה הסטטוס שלנו דומה .וכפי שרשמתה ברור שהיא אפשר ולהגדיר כמה יצרוך אדם בן 48 במקרה שלנו כי כל אחד מגדיר אחרת את המושג לבלות טוב ,ולאכול טוב, ולחיות טוב , אני מנסה מה שנקרא לקבל את מירב הפרטים על מנת להימנע מטעיות מיותרות ....למרות שברור לי שלא אוכל להימנע שכר לימוד . אני מניח שזה לא יהיה הכי חכם מצידי להגיע בחודש הבא וכבר לשכור מקום קבע מבלי שיש לי מושג היכן אני ומי נגד מי . אני מעדיף להחליט על אזור מסוים לשכור למספר ימים ואז להתחיל לטייל בקצב שלי ....בגילנו זה כבר" איטי ורגוע "כמו בבדיחה המפורסמת נלך לאט ונז... את כל העדר . כפי שכבר רשמתי בהודעה הקודמת אני בספטמבר כנראה כבר יהיה שם ...אני מתאפק לא לקנות כרטיס למועד הקרוב .... (בכל זאת לארגן את הכל שאוכל לנהל את עיניני משם ומעתה מכל מקום ביעילות אחרת זה ירגיש כמו סתם חופשה ) . כך שכל מידע שעלול לדעתך לחסוך עגמת נפש מ"טירון " יעזור . ואני מתיחס למה שכדאי שאדע לפני שהגעתי מאחר ולא הייתי בתאילנד לעולם בטיול . על כל פנים הרבה תודה המון חיוכים (((((((((((((((-: אלי

prizman

New member
תבין משהו קודם

זה לא כל כך פשוט, אני נעזרתי באדם או שניים בתקופה כזו או אחרת שלי במדינה, עכשיו עדיין נעזר אבל במקום שיכול גם לעזור, אין מירב הפרטים, לכל אחד חוויה ואינטרקציה משלו. לטעמי, מי שבא לתאילנד בשביל סקס מחמיץ את המדינה עצמה שהיא העיקר. כן, הסקס קיים אבל גם בישראל, זו לא אמורה להיות סיבה להגיע לתאילנד, גם לא חיסכון בכסף, זה משהו אחר שאקרא לו אווירה, לא קטע רוחני. זה מאוד אישי לכל אחד, שלחתי לך דרכים ליצירת קשר.

sol46

New member
כן אפשר להגדיר

שלומות לכולם נכון שכל אחד חי אחרת ומגדיר אחרת לבלות טוב לאכול טוב . אני למשל מגדיר להתאמן בחדר כושר ,לקרא ספר ,ולטייל בג'יפ בטבע כבילוי טוב ! ולא ממש מתלהב מאלכוהול למרות שאני לא מוסלמי דתי ממש ..(בבדיקת אלכוהול בנשיפה השקית מתמלאת עשן אצלי ) ולמרות זאת אני בטוח שלא משנה איך כל אחד מגדיר בילוי לו מישהו יפריח נפיחה לכולם זה יסריח ((((((((((((((((-: בקיצור סיפור מהתחת ..... שנחייך הרבה ((((((((((((((((((((((((((-: אלי

drdavid

New member
היי אלי

לדעתי לפחות, אתה עושה צעד נבון .....
אשמח לעזור

למעלה