האם אלוהים קיים ולמי מתפללים ?

hnc

New member
אני לא מאוזן. ואתה מאוזן אה פוזי?

תגיד, נגנבת מרוב ההסנפות של השורות מדפי הגמרא?
הרי זה שאתה שכתבת ש"היש והאין מחוברים כמו חומר ואנטי חומר" , כאן:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/570/184489165/אנשים_וחברה/אתאיזם
עכשיו תקשיב ותנסה להבין גם אם קשה לך ואני יודע שקשה לך, טוב ורע כמו אור וחושך ושאר הפכים קיימים זה לצד זה, והם לא יוצאים זה מזה כפי שכתבת ברוב טיפשוטתך, וזה פשוט בגלל שהם ניגודים.

pozetiv

New member
אתה רואה אותם כניגודים ופה הבעיה .

נתתי גם דוגמא של ברק ורעם, שניהם מתרחשים בדיוק באותו זמן, רק החושים שלנו מצליחים לזהות אחד אחרי השני .
אז מה הבעיה ? לקחת את החושים ולבנות עליהם את כל מערכת האמונות שלך, גורם לך לדיכוטומיה ובהמשך לפיצול אישיות, בזמן שאתה חושב שאחד עדיף מהשני .
באמת נראה לך שכל מילה שאני כותב נפלטת לי ככה סתם. ובאופן מיקרי באה אחריה מילה נוספת שלא קשורה? באמת זה מה שנראה לך ?

hnc

New member
באמת? אור וחושך לא ניגודים?

רק אני רואה אותם ככה?
שמע, אותך צריך ללמד דברים שילדים בכיתה ב' כבר יודעים.
ומה הקשר ברק ורעם עכשיו?
אין קשר לחושים שלי. גם בלעדיהם עדיין אור וחושך יהיו ניגודים.
כן, נראה לי שאתה כותב ככה סתם כי אתה פשוט לא מבין דברים בסיסיים ביותר.

pozetiv

New member
באמת רציתי לשאול אותך- אתה לא חושב שהגיע הזמן שתעלה כיתה ?

לא , באמת .
להשאר עם ידע של ילד בכיתה ב' ? זה מה שאתה רוצה ?
כי אם לא...המצב יהיה מביך מאוד מבחינתך .

ולא רק מביך אלא גם מאוד מבלבל למי שמתיימר לכתוב מאמרים שמפורסמים במרשתת.
שאני אעליב אותך בהפניה לקישורים שמסבירים על הספקטרום האלקטרומגנטי?
או על הדרך שבה מפרש המוח אותות חשמליים ?

אתן לך טיפ קטן לסיום, בלי להעליב, באמת, שתלמד משהו, במגילות ים המלח נמצא שהייתה כת מדבר יהודה שהאמינה שהעולם מתחלק לשני סוגי בני אדם - לבני האור ולבני החושך. אני לא צוחק, אנשים מבוגרים, לקחו את מה שהם רואים בעיניים, ובנו על זה דרך חיים שלמה, והכי מצחיק זה שהם חשבו שהם בני האור, יותר מצחיק מהבדיחות של שפיפון ים סינגפורי .

hnc

New member
אדרבה מר פוזי, תביא קישורים שווים לכך שאור וחושך לא ניגודים

ושטוב ורע לא ניגודים וכיוצא באלה, ואשמח להודות שאני טועה ואתה צודק.
אבל אם לא תצליח להביא, מה?
אגב, לפעמים ואפילו כמעט תמיד אתה כותב בלי קשר להודעה שהגבת עליה כמו שעשית קצת פה ולכן אחזיר אותך לפוקוס ואזכיר לך שהנושא פה הוא הפכים או ניגודים.

hnc

New member
שכחתי

אם כבר אתה מביא קישורים לכך שאור וחושך אינם הפכים, אז על הדרך תביא גם קישור שיוכיח את כל מה שהתחיל את הדיון כאן שזה קביעתך הנחרצת ש"אור יוצא מתוך חושך".

לגמרי לא קשור לחושים שלנו.

אתה רואה את הברק לפני שאתה שומע את הרעם בגלל שמהירות הקול היא בערך 300 מטרים בשניה ואילו האור הוא בערך פי אלף מהיר יותר.

pozetiv

New member
זה אומר שלכל חוש יש טווח תדרים שונה .

וזה עדיין לא משנה את העובדה שהמאורע שאנחנו קוראים לו ברק רעם,
קרה באותה נקודת זמן .
וזה קורה בגלל השדה האלקטרומגנטי של כדור הארץ, אם תדמיין קוים שעולים מפני השטח למעלה, גלי האור יעברו בקלות בניהם כי הם באותה צורת קו, בגלל זה רואים ברק בצורה של קו ישר מלמעלה למטה או יותר נכון בצורה של שורש שיוצא מגזע עץ.
לגלי הקול לעומת זאת יש צורה אחרת ובגלל שקווי הכוח מפריעים כביכול לתנועה של הגלים האלה הקול "מגיע" מאוחר יותר מהאור.
וכל זה לא משנה את העובדה שזה קרה באותו זמן .
אבל השאלה היא אחרת בכלל - האם אתה בונה את הפיסיקה על החושים או על מה שקורה באמת ?

BravoMan

Active member
אז בוא נראה אם הבנתי נכון את הפיזיקה החדשה שלך:

אם ברק קורה בריק של החלל החיצון הרחק מהשדה המגנטי של כדור הארץ, האור והקול ממנו יגיעו לנקודה Y, מרוחק 1000 ק"מ מנקודת המוצא X בדיוק באותו הזמן, כי אין את ההפרעה של השדה המגנטי של כדור הארץ?
&nbsp
נכון?

pozetiv

New member
בחלל שמחוץ לאטמוספרה אין תנאים להיווצרות ניצוץ .

אין .
בגלל זה הוא נקרא ריק. אתה יודע את זה.
אבל אני בטוח שמרוב דיונים על הארי פוטר פשוט התבלבלת ואתה חושב שמדובר בפיסיקה חדשה ועוד שהיא שלי.
לא נורא, זה קורה .

BravoMan

Active member
אל דאגה, לא התבלבלתי, הפיזקה בהחלט חדשה והיא אך ורק שלך!

סבבה, אז אצלך בחלל אין תנאים לניצוץ.
&nbsp
בוא ניקח דוגמה אחרת:
יש כוכב לכת, שדומה לכדור הארץ, אבל אין לו שדה מגנטי.
יש לו אטמוספרה כמו שלנו, ויש שם ברקים ורעמים.
&nbsp
עכשיו, בהעדר השדה, האם האור והצליל מן הרק נעים באותה מהירות, ויגיעו לנקודה במרחק 100 ק"מ מן המקור באותו זמן?

pozetiv

New member
אם לסבתא היו גלגלים.

נדפק לך המוח לגמרי, תנוח קצת .

נתתי לך הסבר שלא שמעת בשום מקום
ואתה קורא לזה פיסיקה חדשה ?

BravoMan

Active member
יש לי תחושה שלשלך יש

אכן, מעולם לא שמעתי בליל שטויות כמו שכתבת.
&nbsp
פיזיקה חדשה זו מחמאה, ואתה צריך להודות לשפיפון על הראיון!

hnc

New member
פוזי, איפה הקישורים שהבטחת? הלכו לישון או משהו כזה?

תהיה גבר ותביא קישורים שיעליבו אותי כמו שכתבת, או שתודה שאין לך כאלה וגם אז תצא גבר, ואז לא תישאר כמו ילד שלא מבין כלום מהחיים שלו כפי שיצאת עד עכשיו.

pozetiv

New member
אסוציאציות מעניינות יש לך

outrigger הידוע בכינויו פינוקי סתם חופר ומאלץ את מה שהוא חושב על הנחה שנוגדת את האתאיזם, זה כמו לירות חץ ולסמן סביבו מטרה כאילו פגעת בול באמצע.
איפה ראית שאני עושה את זה ?
יותר נראה לי שהוא כמו מקדם פורום ממומן כדי להעלות את הפופולריות של הנושא עם כל הדיונים המעיקים שכביכול מקדמים את האתאיזם ומציגים את שאר הרעיונות כמגוחכים בזלזול מתנשא.
אי אפשר לדון על אתאיזם בלי לדון על אלוהים ואי אפשר לדון על אלוהים בלי לדון על ההתחלה שהיא התחלת החיים שהיא בעצם הבסיס שעליו אפשר לבנות אישיות יציבה.
אולי ננסה מחדש בכך שתקרא את ההודעה הפותחת ותסביר לי - מה הקשר לפרס נובל ?
בזה מסתכמות כל השאיפות שלך בחיים ?

hnc

New member
אין קישורים אה? בסדר, הבנתי.

אז למה לדבר סתם פוזי?
שמע לי, תתחיל ללמוד מהבסיס כי דברים פשוטים ובסיסיים ביותר אתה לא יודע כמו הקביעה שלך שלא יודע מאיפה הבאת אותה שאור יוצא מתוך חושך וכאלה שטויות שפיזרת על גבי הפוסט הזה כולו.

pozetiv

New member
ראשית כל אני לא עובד אצלך.

מה כלכך קשה לך לעשות חיפוש מילים "ספקטרום אלקטרומגנטי" או כל מושג אחר שעולה?

שנית, אור שיוצא מחושך ולהיפך בצורה מחזורית הוא לא קביעה אלא מסקנה.

hnc

New member
מה קשור עובד אצלי טמבל?

אמרת משהו, אז תעמוד אחרי מה שאמרת כמו גבר. אתה משחק אותה כאילו שאם רק תביא איזה קישורים תצליח להעליב אותי ובסוף כלום.
ותסביר לנו פה מר מסניף מה לעאזאזל הקשר בין הספקטרום אלקטרומגנטי לכך שאור וחושך הם ניגודים ושאור לא יוצא מתוך חושך כפי שאני אומר, ולכך אור וחושך אינם ניגודים ושאור יוצא מתוך חושך כי שאתה אמרת.
סתם להגיד "ספקטרום אלקטרומגנטי" כאילו אתה מבין משהו מהחיים שלך אה פוזי?

pozetiv

New member
מתנצל שהתפרצתי עלייך -

אני חייב להיות יותר אדיב ביחס לסוג מסויים של בני אדם, כי בלי הסוג האחד, לסוג השני לא תהיה משמעות כמו שלחושך אין משמעות אם אין אור.בכל אופן אני עובד על עצמי וזה לא קל .
גישה לחומר מדעי חייבת להיות מתוך החיים ולא מתוך איזה ספר שמישהו כתב, מתחילים ממה שידוע ומתקדמים שלב אחר שלב .
מה שידוע זה שיש צבעים בעולם, אם אתה מסתכל על עץ בשעות היום, אתה רואה בדרך כלל את הצבע הירוק שולט, אז רואים צבע ירוק, זה מה שידוע .
ספקטרום בליעה של כל חומר הוא חלק מהספקטרום האלקטרומגנטי שהוא בעצם ספקטרום -רצף של תדרים .
לכל חומר יש בליעה בגלל היסודות הכימיים שבתוכו, כשאור השמש שכולל את כל רצף תדרי האור הנראה פוגע בעלה של עץ, החומר הכימי שנמצא בעלה בולע את התדר שתואם לו , והעין קולטת את החזר שאר התדרים, כלומר מקבלת חבילת אינפורמציה של תדרים, שלא כוללת את הצבע הירוק שנבלע בעלה .
המוח לוקח את האינפורמציה ונותן לה שם ירוק, כך שבכל פעם שחבילת הנתונים האלו תגיע למוח, המוח יזהה אותה כצבע ירוק .
אז מה שראינו עד עכשיו זה שיש בליעה של אור ופליטה של אור מכל דבר שנמצא סביבך, הכוונה לשעות היום.
אז איך מכל זה אפשר להבין שאור יוצא מהחושך ? והחושך מהאור בצורה מחזורית ?
לכל חומר יש מחזור חיים שבחלקו הוא מגיע לשיא ואז הוא נקרא חומר ובחלקו הוא מגיע לשפל ואז הוא אנטי חומר שזה בדיוק אותו חומר אבל עם סימן הפוך, כמו מחזור של יום ולילה .
אז אם לא איבדת את ההכרה עד עכשיו, תנסה לחבר את הנושא הראשון עם הנושא השני, ספקטרום הבליעה ומחזור חיים של חומר ותראה בקלות איך שאותם חוקים שפועלים על מערכות מיקרוסקופיות הכוונה לרמת המיקרו פועלים גם על מערכות גדולות כמו גלקסיות ומערכת השמש כולה .
כלומר אור וחושך עובדים בצורה מחזורית אבל יוצאים אחד מתוך השני כל אחד בתורו.

למעלה