האהבה מתה

ואני נתקלת פה ושם בהורים "מאושרים" שמנופפים כל הזמן בקשר

העמוק, המשמעותי ומלאה הערכה עם ילדיהם אבל כשאתה מנפה קצת את מעטה האושר המזויף הזה אתה מגלה אנשים אנוכיים, שטחיים ותלותיים, חסרי יכולת חשיבה עצמאית שעל ידי הצגת האושר המזויף מנסים להסתיר את הכישלון ואת החרטה שלהם. והדבר הכי משמעותי שלהם זה שלושה ילדים ממוצעים ומטה שבמקרה הטוב הצליחו סוף סוף להגיד אבא קקה!!!, ובמקרה הרע רואים בהורים ארנק מהלך וכלי לסיפוק צרכיהם. אני כמובן לא שופטת אף אחד, שכל אחד יחיה כראות עיניו "במסע חיים הכי מדהים" שלו.

וואו, את ממש מגלה חוסר הבנה מוחלט בהורות.

ילדים ממוצעים? הורה לא נקשר לילדים שלו פחות כתלות בהישגים שלהם. אנשים יכולים להיות מאושרים ועם קשר נהדר עם הילדים שלהם ולראות בקשר איתם את הדבר הכי חשוב ומדהים בחיים שלהם גם אם יש להם צרכים מיוחדים, וכו'. לא ברור איזה חלק פה ביולוגי (וזה אולי חלק ממה שמקשה להבין את זה בלי לחיות את זה בעצמך), אבל כן ברור שהקשר הזה והאושר הזה ממש לא מזויפים! חיוך של ילד יכול לגרום ללב של ההורה שלו להתפקע כמעט מרוב אושר - ושוב, ממש לא קשור לכמה הוא "לא ממוצע" או לאיזה כיוון הוא לא ממוצע...

הבן אדם כותב במפורש שהוא לא בוגד

אולי תתגברי כבר על האובססיה שלך עם בגידות ותפסיקי לדחוף את האג'נדה שלך לאן שהיא לא שייכת?

סנדי120

New member
היא מאוד שייכת כאשר יש פה כאלו שמקדמים את האגנדה של בגידה

כפתרון לבעיות בזוגיות.

זה לא פיתרון לזוגיות, אלא פיתרון למצוקה אישית

בן אדם שלא מקבל יחסי מין במסגרת הנישואים עצמם, צריך לקבל אותם בחוץ.
זה הפיתרון היעיל ביותר למצוקתו של זה שמקופח מבחינת יחסי מין או אהבה בקשר עצמו.
&nbsp
מוסר זה דבר אינדיווידואלי בין אדם אחד לאחר.

skickers

New member
טיפול זוגי זאת לא איזה תרופת פלא

יכול לעזור קצת בשיפור התקשורת אבל אם זה נגמר, אז זה נגמר ושום טיפול זוגי לא יכול להשיב לחיים זוגיות מתה. וגם איפה שזה כן עוזר, התועלת היא לטווח קצר כי כשמפסיקים את הטיפול, חוזרים די מהר להרגלים הישנים. דווקא הטיפול הזוגי זה הפלסטר.

ומאיפה את יודעת את כל זה? כי זה לחלטין לא נכון

במקסימום- זו אחת האופציות. לא יותר מזה.

כבר היו בפורום הזה אינסוף דיונים לגבי מה קורה ביום שאחרי ומהי רמת שביעות הרצון של הגרושים/ גרושות לעומת הנשואים / נשואות...
התוצאה החד משמעית של הדיונים האלו היא תמיד אחת- אין תוצאה חד משמעית לדיון הזה

אישית, אני משתייכת לזרם שהתגרש בלי להסתכל אחורה, ומברכת על זה כל יום מחדש.
החיים שלי השתדרגו בכל פרמטר.
החל מהשגרה שהפכה לטובה ונעימה בהרבה, דרך הזמן הפנוי שזכיתי לו ועד לגולת הכותרת ... אהבת אמת וזוגיות כמו שחשבתי שיש רק בסרטים.

אהבה חדשה היא בקושי תבלין? איך מטפל זוגי אומר דבר כזה?

אהבה חדשה, ונעזוב רגע את טיבה, את הפוטנציאל שלה, את היישימות שלה, אלא רק מעצם היותה חדשה היא לא רק תבלין.
היא המנה הראשונה, העיקרית והקינוח. היא צורת ההכנה, צורת ההגשה ועיצוב השולחן- היא הכל.

כי אם יש מאפיין אחד ברור וחד משמעי לאהבות חדשות זה עוצמתן.

שלום

העניין גורם חיוני ביחסים רגשיים, אבל יש בו מעשים ודיבורים וכדאי לשלב את שניהם. נסוה לדבר אתה יותר על דברים מעניינים מחייכם, על דברים שאתם עושים ואוהבים לעשות ביחד, שאל אותה על דברים שהיא אוהבת לעשות וספר לה על דברים שאתה אוהב לעשות. אחר כך תציע לעשות יותר דברים, ואז תוכלו גם לדבר על הדברים שעשיתם וכך תמצאו יותר עניין וריגוש ביחסים.

נשואה91

New member
חוויתי מצב כזה

אני הייתי בצד שרצה את הזוגיות מאוד ועשיתי המון על מנת שהיא תתקיים. כל מה שכתבת כולל טיפול זוגי. התגובות שלו היו דומות לאלו של אשתך.
בדיעבד, הוא ככל הנראה קיים קשר מקביל לנישואין. לא יודעת אם זה המצב עם אשתך.
אצלי, ההחלטה היתה להתגרש.

דעתי

שאם אין בבית מריבות גדולות, אם אתה לא קם בבוקר ושונא את המקום שקמת לתוכו והולך בערב לישון (אולי הספה או בחדר אחר) כשאתה שונא את החיים שלך, אז אל תתגרש. כי אז תגלה שהבעיות שהביאו הגירושין עולות על הבעיות שהיו לך קודם, בנישואין. הגירושין זה הפטיש 5 קילו, זה פתרון יום הדין, זה קו ההגנה האחרון עם השלכות קשות על כל המעורבים.

ואני כותב לך את כגרוש בעצמי, כמי שבטוח שהגירושין שלי היו הדבר הנכון לעשות, כמי שהצליח מאד בפרק ב', גם מקצועית וגם אישית ונמצא עכשיו בזוגיות מדהימה.

skickers

New member
אתה מתאר תחושות מוכרות מאד

לדעתי תתחיל להתמקד בעצמך. תעשה פעילויות שמעניינות אותך. ככה החיים שלך יהיו הרבה יותר מעניינים. נשאר רק העניין של הסקס. לזה לצערי אין לי פתרונות. רק אולי להבהיר לה שחוסר סקס עשוי להוביל לפירוק הנישואין.

גילוי נאות, אני בערך באותו מצב. בינתיים החלטתי לא להתגרש למרות שהקשר מת.

זכרונו לברכה

לא הבנתי מה הטעם להבהיר לבת הזוג קווים אדומים לגבי גמר הנישואים, אם אין כוונה לסיים את הנישואים.
האהבה מתה, הקשר מת, כולם מתו, רק הנישואים ממשיכים לחיות... ?
כבר עדיף מאהבת ו/או חיי פרישות.
&nbsp
אני לא הייתי רוצה לחיות עם אישה אדישה כלפיי שלא שוכבת אתי.
לעומת זאת חיי פרישות שאתה לבד, זה הרבה יותר קל.

בשביל זה אני כ"כ אוהב מכוני ליווי

כבר לא כ"כ הולך, אבל עדיין אוהב את קיומם, ואף נזכר בהם בתחושת געגוע.
מקום כ"כ חף משקרים, חף מהונאה, חף מבלופים.
יש מו"מ, יש פרטים, יש סיכומים, יש מחיר ויש מועד פקיעה.
זה בדיוק כמו בחיים, רק ללא צאצאים, והכל קצר מאוד. כ"כ מייצג את החיים במציאות.
כ"כ אמתי, שהוא מושך אש ושנאה. בגלל שהוא כ"כ אמתי.

skickers

New member
לא אמרתי שזה אידיאלי, רק הרע במיעוטו

וזה בטח עדיף על להיות גרוש וללכת למכוני ליווי.

אלב86

New member
יש לך איפושהו שטח שלם שאתה לא רואה

בקשר לאישתך. או שהיא כבר עמוק ברומן, או שהיא כועסת עליך ממש, או שהיא מיואשת ממך, או שהכל מת מזמן. מסעדות, הופעות וכו' זה לא מה שיעזור לך פה. אתם גם כבר מעבר לשיחות. רק טיפול זוגי, כי אתם צריכים מישהו מחוץ למערכת שאין לו "שטחים מתים" שאתם לא רואים אחד על השני.
פלוס, זה שאתה גורר את עצמך מיום ליום לא ייגמר בטיפול זוגי ולא בגירושים, אלא אך ורק כשהקטן יהיה בן 18. אני רואה פה אתה מתבאס מזה, אז תחשוב על זה ככה, אם היית מקים סטארטאפ, אז היית נושם חושב ומתעסק רק בזה במשך כמה שנים ללא הפוגה. אז להקים משפחה זה אותו דבר, רק יותר ארוך ויותר קשה.

Nice Phodo

New member
חשבתי על האפשרות שהיא מנהלת רומן

זה בדרך כלל בא עם עוד סימנים כמו שיפור הופעה וטיפוח עצמי. אצלה לא רואה סימנים כאלה. זה גם נמשך הרבה זמן. רומנים נוטים להיות קצרים. אצלה זה כבר שנים.

למעלה