דתיים יקרים, איך אתם תופסים את אלוהים?

Hameln

New member
מהו הדירוג של הדרגות? יש לכל דרגה שם?

בלס"ד
בסיינטולוגיה למשל יש טבלת "דירוג רוחני" שנקראת 'הגשר לחירות מוחלטת'. לכל דרגה בטבלה יש שם והיא תנאי מקדים להתקדמות לדרגות הבאות. איך זה עובד בדת שלך?

אתה סותר את עצמך. כתבת שתינוק נולד אתאיסט ושההתייחסות ל'סבא על ענן' מגלה "דרגת התפתחות רוחנית" (Whatever that is) המקבילה לתינוק. אז תינוק הוא אתאיסט או תאיסט ב"דרגת התפתחות רוחנית נמוכה" (Whatever that is)?

dojee

New member
וודאי שיש דרגות רוחניות חפש בגוגל, רמז

קבלה

Hameln

New member
אתה שולח אותי לחפש סימוכין לטענה שלך? לא, תודה

שאלתי שאלות די קונקרטיות, לא מתוך ציפייה שתפרוש בהודעה בפורום את היריעה כולה אגב, אלא שתדגים את דירוג הדרגות ע"י מספר דוגמאות שימחישו את העיקרון. לא רוצה לענות? לא צריך (השתתפות בפורום היא וולונטרית).

dojee

New member
על לא דבר, לידיעתך הקבלה קיימת הרבה לפני הסיינטולוגיה

dojee

New member
דרגות רוחניות מושג שמקורו בקבלה ולא בסיינטולוגיה

dojee

New member
אין סתירה, לא כתבתי על תאיסט

תאיסט מילה של גויים, ערכה ככליפת השום בדת היהודית

Hameln

New member
במה תלויה "דרגת ההתפתחות הרוחנית" (Whatever that is)?

Hameln

New member
מצחיק מאוד

לסיכום:

- האמונה בבורא כאל יחיד, מופשט וניסתר תלויה בדרגת ההתפתחות הרוחנית.
- דרגת ההתפתחות הרוחנית תלויה בשיעור הדבקות והחיבור עם הבורא.
- יוצא שהאמונה בבורא כאל יחיד, מופשט וניסתר תלויה באמונה בבורא כאל יחיד, מופשט וניסתר.

לא נותר לי אלא לנחש שאתה עושה פרודיה על תאיסטים. כבוד
.

מדור 26

New member
לאמונה בבורא לא נדרשת שום התפתחות רוחנית

תינוק שנולד אינו "אתאיסט". התהליך של התינוק לאמונה בבורא נכפה עליו ע"י שטיפות מוח, וחינוך התנהגותי התואם את אמנתם של הוריו או מחנכיו, הרבה לפני שהו מגיע ל"התפחות רוחנית.

dojee

New member
לא ניתן לכפות אמונה בבורא והוכחה לכך כל מאוכזבי הסבא על ענן

מדור 26

New member
הכפייה בהחלט אפשרית - כיצד ילד נהיה "מאמין"?

השיטה המקובלת והיעילה ביותר לכפות את האמונה על ילדים ועל בוגרים חסרי דעת, היא, ע"י שטיפות מוח.
אותי אלצו מגיל שלוש, ללכת ל"חיידר" שבו "הרביצו" בתלמידים את כל האמונות ההזויות של הדת, כל זה, בהשגחת מלמד עם שוט ביד...גם הורים היו מכים את ילדיהם במקרים של סטייה מהמצוות. אולי אתה מכיר את האימרה השגורה ביהדות: "חוסך שבטו - שונא בנו"
השתחררתי מהאמונה הדתית, תוך התלבטויות קשות וענויי נפש, רק בגיל 20 + , כמה שנים אחרי השואה הנוראה שבה נספו הורי ורבים מקרובי משפחתי. כאשר אותו "אל מלא רחמים", שלימדו אותי לבטוח בו, בגד ב"עמו הנבחר" ומבחונתי, גם אם אי פעם היה - אינו קיים יותר.

מדור 26

New member
לא ציינת למה אני ההוכחה. או שמא אמרת מבלי דעת מה אתה אומר?..

למעלה