דשא מומלץ לאזור ההר

א ב י ב ן

New member
תודה רבה על הערותייך, ואני מקווה שבעל השרשור יפנים.

אני יכול רק לומר לך, שבטבעון (שלא נחשבת כהררית), האלטורו מצהיב במרבית החורפים.
לדרבן יש את החסרונות שלו, אבל אוכל להראות לך גינה שבה הדרבן נראה לא פחות
ממקסים ומדובר בשטח גדול. והאמת? איני זוכר איך הוא שורד בחורף...

א ב י ב ן

New member
ועכשיו תראי (שוב) מה כותב גדי

סופר אלטורו - או בקיצור "סופר"
זן מוכר אך לא כל כך מדובר. המידע ברשת לא מדוייק ובחלקו אף מכיל דיסאינפורמציה.
הנסיון הרב ביותר בגידול סופר אלטורו (או בשמו הרשום "zoy sadeshe" ) מצוי אצלנו , שכן מקורו של הזן הוא פה בשדה יעקב.
זן זה הובא לארץ בשנת 1993 על ידי האגרונום דוד שדה ז"ל אשר אף רשם זכות מטפחים לזן זה על שמו.
אנחנו, משתלת עצהשדה רכשנו מדוד שדה את הזכויות הבלעדיות לשימוש בזן זה ונכון להיום אנחנו היחידים בארץ שמגדלים סופר אלטורו
.

סופר אלטורו שייך למשפחה גדולה בשם זויסיה, אליה משתייך הזן הידוע "אלטורו" ,הפחות מוכר "טינופיליה" (בתמונה מימין למטה), והמוכר לבודדים בשם "אמרלד" (בתמונה העליונה).
שתי תכונות עקריות מאפיינות את הסופר אלטורו:
1. נטייה טובה מכולם לשמירה על גוון ירוק גם בחורף
2. קצב צימוח איטי
לסופר מערכת שרשים צפופה מאד , דבר המקנה עמידות מצויינת למזיקים ומחלות הקשורים למערכת השרשים ולקרקע.
וכעת נשאלת השאלה: האם גדי מדבר על זן שאת עדיין לא מכירה, או ש?

סופר אלטורו לא מומלץ

הסברתי למה ומניתי את חסרונותיו.
בשנת 1993 ובכמה שנים אחריו היה נפוץ.
מאז נודעו חסרונותיו, ולכן הפסיקו לגדל אותו למכור אותו.

כנראה למשתלה של דוד שדה ז"ל קשה לותר עליו בגלל הסנטימנטים... אין לי מה לנסות לסתור את זה, ובכלל קשה לי מאד להתווכח עם סנטימנטים ורגשות.

איל שבי

New member
אחרי שיחה עם עץ השדה

שלום,
היום קיימתי שיחה עם החבר'ה.
בניגוד למה שמישהו כתב אי שם למעלה בשרשור, לסופר אלטורו קצב צימוח איטי, ולכן דורש כיסוח לעיתים פחות תדירות.
בשורה התחתונה - זן מומלץ לאזור ההר (בהנחה שלא משחקים עליו כדורגל
).
&nbsp

אתה שואל את החתול על מצב השמנת...

אתה שואל את החתול על מצב השמנת... אז מה אתה מצפה שיענה לך??!?

במקום לשאול את הסוחר, שאל מי שהיה לו סופר אלטורו, או מי שהתמודד עם הבעיות בכל מיני סוגי דשא, כולל בסופר אלטורו.
&nbsp
אני חוזרת ואומרת בפעם השלישית:
בודאות מלאה סופר אלטורו מצהיב בחורף גם במורדות הכרמל, בטוח יצהיב בהר הגבוה. אם אתה רוצה דשא שלא מצהיב, אז לא סופר אלטורו, וגם לא אלטורו.
&nbsp
הצמיחה האיטית משמעה התאוששות איטית מאד (אם בכלל) מעקות ומזיקים. זה אומר שקרחות וכתמים צהובים נשארים כך להרבה זמן.
&nbsp
הסופר דורש המון שמש, יותר מאחרים, כך שמספיק שיהיה צל מעץ סמוך או שיח - ותהיה לך קרחת.
&nbsp
הסופר אלטורו כמעט ולא נמכר היום, בגלל כל החסרונות שלו. אני לא מבינה למה החזירו אותו בכלל לשוק, ועוד יותר אני ממש לא מבינה למה לקנות את הסופר, כאשר יש מוצר טוב בהרבה, בלי המילה "סופר" -
זויסיה אלטורו, זן אמין, חזק, ומתאים מאד לגינות פרטיות.
&nbsp

למעלה