דרכון ביומטרי

יפית2342

New member
דרכון ביומטרי

רגע לפני שאני מחליפה את הדרכון מעוניינת לשאול אתכם חברי הפורום מה אתם חושבים על דרכון ביומטרי?
אומרים שזה די מסוכן אם יפרצו למאגר מצד אחד ומצד שני אני כבר חייבת להחליף דרכון. למה אין ברירה אחרת ולמה אי אפשר לחדש דרכון רגיל? או לפחות לתת לנו את הזכות לבחור איזה סוג של דרכון אנחנו רוצים לחדש?

הבנתי שאם נוסעים למדינה אחרת ומאבדים את הדרכון ומחדשים שם אז הדרכון יהיה רגיל (כך נאמר בפורום טיולים וחופשות בחו"ל)

הייתי רוצה לשמוע את דעתכם בנושא ולהתייעץ האם אולי באמת שווה לאבד את הדרכון בחו"ל באחת החופשות ולהוציא חדש?
או שדי לחשוב שטויות ולהוציא כמו כל מי שמחדש עכשיו דרכון ביומטרי?

Faria

New member
הדרכון הביומטרי הוא לא הבעיה

הפרטים הביומטריים שמורים בדרכון ולא באיזה מאגר.
הבעיה שהחלאות במשרד הפנים מתנים את החידוש ל10 שנים בכניסה למאגר, אחרת זה רק ל5 שנים. אז את יכולה לחדש ל5 שנים ולהיות בטוחה שפרטייך הביומטריים לא ישמרו במאגר.
&nbsp

דרכון ביומטרי דומה מאד לציפ ששמים לכלבים לצורך זיהויים .

ואם ארחיק לכם עם דמיון פרוע
אז - מספר שהוטבע באושביץ .

SupermanZW

Well-known member
הבעיה היא המאגר, לא הדרכון

המאגר יפרץ בוודאות, זה רק עניין של זמן.

לדעתי שווה לך "לאבד" את הדרכון ולעשות לא ביומטרי בחו"ל כדי לא להיכנס למאגר.

קלייטון.ש

Well-known member
מכל המאגרים שמחזיקים פרטים שלך,המאגר הביומטרי הכי פחות מסוכן

תדאגי שיפרצו למאגרים שמחזיקים בנקים וחברות אשראי, או מאגר מועדון לקוחות של המרכול או של כל חנות אחרת. אלה האחרונים (לא הבנקים) מאובטחים הרבה, הרבה פחות מהמאגר הביומטרי, ומחזיקים עלייך פרטים יותר רגישים.
תדאגי שיפרצו למאגר התלושים והשכר של המעסיק, שמחזיק את כל הפרטים האישיים שלך גלויים, והמאגר שלו בטח לא מאובטח בכלל.
אנשים מפרסמים בגלוי תמונות אישיות מלאות ופרטים אינטימיים בפייסבוק וכולי, אבל דואגים בגלל תמונת פספורט מסכנה וטביעת אצבע, ששמורים מאובטחים.

shayCn

New member
אין כספת שלא ניתנת לפריצה

ועל אותו משקל, המאגר הביומטרי הוא כספת.
אם פרצו לחברות סייבר פרטיות שמאבטחות את עצמן ואת מוצריהם במיליונים עד לפרט הקטנטן ביותר, מה נראה לך?
שמאגר שנתון בידי אנשי IT של המגזר הציבורי שהאקרים בינלאומיים מתים לשים עליו את היד, לא ייפרץ?. לדעתי כבר נפרץ, אלא שזו פרשה שעוד לא נחשפה ועוד לא פורסמה.

למעלה