דיוני סדרות לתקופת הנפילה

limors2

Active member
יום אחד אמשיך לצפות/אתחיל אותה מחדש. אולי.

עצרתי בסוף העונה הראשונה כי משהו שקרה שם נורא עיצבן אותי

Lhuna1

New member
סיקרנת אותי עכשיו.

לפחות נשאר לי רק פרק אחד לסיום העונה אז בקרוב אדע למה התכוונת.

אני גם מסוקרן

את יכולה לכתוב לי מה זה היה שנורא עיצבן אותך? (כמובן תשימי סימון ספוילר מתאים בכותרת)

limors2

Active member
כן
(לסוף העונה הראשונה)

ראגנר בגד באשתו, הדבר הכי טוב בסדרה, ובגלל זה הוא טיפש. הטיפשות שלו עיצבנה אותי ברמה כזו שלקחתי הפסקה ושכחתי לחזור.

האמת שהנחתי שזה בטח זה
סוף עונה ראשונה

ראגנר הוא מבריק מאוד לפעמים, ודי אדיוט בזמנים אחרים. והאמת היא שזה מאוד אנושי.
&nbsp
חוץ מזה שהסדרה מנסה ללכת בערך לפי הסיפור המיתולוגי/היסטורי של ראגנר.

limors2

Active member
כן,

ממה שאני זוכרת זו לא הייתה החלטה/פעולה כ"כ תלושה מהמציאות, בהתאם לנסיבות ולמה שקרה שם זה לא היה כ"כ מפתיע. רק מעצבן.
אבל אולי אני רק מגנה על כבודו מתוך תחושת נוסטלגיה כלשהי, כי אני לא באמת זוכרת הרבה

&nbsp
ולא ידעתי שיש סיפור מאחורי הסדרה! אם אתחיל אותה מחדש פעם, אולי אנסה לברר. מבלי לספיילר לעצמי.

Lhuna1

New member
סיימתי את העונה

כן הוא מנייאק
אבל זה לא שהייתי מצפה ממנו להיות איזה קדוש.
זה היה הכי צפוי ברגע שהיא הופיעה על המסך שיהיה לה קטע איתו (וגם הכי צפוי ברגע שהם שכבו שהיא תהיה בהריון...)
&nbsp
כרגע מה שהכי מפריע לי בסדרה זה שהשחקן הראשי לא מספיק טוב לדעתי.
יש לו פרצוף של כדורגלן.
העיניים שלו יפהפיות אבל המבט בהן נבוב, רוב הזמן הוא נראה לי שחצן וזחוח. לא רואה בו חוכמה ולא מצליחה לזהות בהן שום מחשבה מעבר ל"אני האלפא-מייל הכי יפה והכי חזק והלוחם הכי מדהים בעולם ולכן כולם ישתחוו לי או ימותו וכל מה שאני אעשה יצליח".
בקיצור הוא מעצבן אותי.
&nbsp
גם אח שלו כזה meh צפוי ומעצבן.
&nbsp
אני אוהבת את פלוקי

&nbsp
הילד נהיה נודניק (רק לי הוא ממש מזכיר במראה שלו את בן, הילד של רוס מחברים?
)
את הילדה בקושי זכינו להכיר והיא כבר מתה...
האמא מהממת

&nbsp

Lhuna1

New member
בינתיים כן, אבל לא ברור לעוד כמה.

אני נוטה להסכים עם מה שכתב פה כריכרכה2, שלא בטוח שהכתיבה פה מספיק טובה וקצת חסר כיוון.
זאת אומרת נראה שהכיוון הוא "רגנאר עולה לגדולה", אבל לא בטוח שזה מסופר בעלילה מספיק מרתקת ומקורית.
אבל עוד לא פסלתי אותה.
&nbsp
&nbsp

קודם כל - הזזת את מיקום הא'

מקודם כתבת ראגנר ועכשיו כתבת רגנאר. אני לא בטוח אם אני תמיד כותב אחיד, אבל ראגנר נראה לי יותר מתאים.
&nbsp
אני לא בטוח, כי עבר לא מעט זמן, אבל אני חושב שהכתיבה משתפרת. כי כמו שאמרתי, גם אני שקלתי להפסיק עם הסדרה בסוף עונה 1.
מה שבטוח זה שהעלילה נעשית יותר מרתקת כי היא כוללת יותר אזורים ויותר דמויות. זה מוזר לחשוב חזרה על עונה 1 כי אני חושב שלמעשה מעט מאוד התרחש בה.
הקרבות בהחלט נעשים הרבה יותר מעניינים בהמשך.
&nbsp
חוץ מזה בהחלט יש כיוון לסדרה. כמו שאמרת כרגע הסיפור זה "העליה לגדולה של ראגנר". אבל בעוד זה נכון, זה רק חלק מהעניין. ואני לא בטוח עד כמה יותר אני יכול לומר בלי לספלייר.

Lhuna1

New member
יש לי בעיה עם השם שלו

התלבטתי והגעתי למסקנה שדווקא רגנאר יותר נכון, כי ההברה השניה היא לגמרי A בעוד שהראשונה היא יותר באמצע כזאת בין E ל-A. יש דמויות שמבטאות אותה יותר A אבל הוא עצמו (והקשבתי עכשיו בשביל לוודא) אומר אותה יותר E ויותר קצר. גם בתרגום כתוב ככה (לפחות בבדיקה הקטנה שעשיתי, אולי הם גם הם לא עקביים).
אבל זה לא באמת משנה לי ונכון שראגנר נראה יותר יפה.
&nbsp
עוד משהו שרציתי לכתוב עליה זה שאני לא יכולה להמנע מהשוואה בינה למתים המהלכים, בגלל שאני צופה בהן במקביל ויש בהן דמיון לדעתי: שתיהן על גיבורים שנאבקים לחיות ולשרוד בעידן נטול ציביליזציה (במובן שלנו), אחת לפניה ואחת אחריה, ועסוקים חלק ניכר מהזמן בקרבות ברבריים פנים-אל-פנים לחיים ולמוות.
קצת מצחיק אותי שהמתים המהלכים מרגישה לי יותר ריאליסטית והויקינגים יותר כמו סדרת פנטזיה, למרות שהיא בעצם המציאותית הרבה יותר מביניהן.
(מן הסתם זה קשור הרבה לזה שהמתים מתרחשת בעידן המודרני, אבל עדיין)

יש בה משהו שמרגיש קצת פנטסטי

הסדרה מתחילה בזה שראגנר כאילו רואה את אודין בשדה קרב, לא?
ויש כל מיני קטעים קטעים מוזרים עם רואה עתידות של הכפר וכל מיני תחזיות שלו.
ונראה לי שאאוסלג (האישה בסוף עונה 1) אומרת שאמא שלה ואלקירית ואבא שלה הוא צייד דרקונים.
אבל ברוב הדברים הסדרה כן נותרת די חזק בצד של מציאותי.
ועד כה לא היו זומבים

נדמה לי שהפסקתי באמצע העונה השנייה. הבעיה העיקרית בסדרה

לדעתי זו הכתיבה החלשה. כלומר, יש את הרקע והמיקום והתקופה והדמויות שבהתחלה זה מעניין, ונראה שהיוצרים הסתפקו בזה והחליטו שמפה והלאה אפשר "לזרום", נעשה קצת פשיטות, קצת מלחמות, קצת סכסוכים פנימיים, הכל הולך. התחושה היא שאין יד מכוונת, ובטח שאין פה איזשהו סיפור מיוחד וגדול מהחיים, אלא זו יותר איזושהי כרוניקה. מבחינה זו, זה באמת מתאים לערוץ ההיסטוריה, גם אם זה לא מדויק היסטורית. וגם בדברים הקטנים, לא התרשמתי שהכתיבה טובה ומצליחה לקחת עניינים קטנים ולהציג אותם בצורה מעניינת.
&nbsp
הסדרה בכללותה הזכירה לי קצת את "עמודי תבל" על בניית קתדרלה שנמשכת כמה דורות. אז צריך להעביר את הזמן ולספר לנו מה קורה לכל אורך הדורות האלה, ורוב הזמן זה לא מאוד מעניין.

לדעתי הסדרה ממש משתפרת בעונה 2 וממשיכה להשתפר

אני ממש לא הייתי בטוח שאני אמשיך כשסיימתי את עונה 1, אבל אני מאוד שמח שהמשכתי.
&nbsp
הסדרה אמורה להיות יחסית נכונה מבחינת פרטים היסטוריים, אם כי יש גם דברים שיודעים שהם טועים לגביהם. אבל אין שם למשל את המראה הקלאסי של ויקינגים, של קסדה עם קרניים, כי ידוע שזה לא אמיתי.
העלילה עוקבת אחרי הסיפור של ראגנר לות'ברוק שבעצם לא ברור לחלוטין אם הוא היה אדם אמיתי או לא. ממה שהבנתי בתקופה ההיא תושבי סקנדינביה לא היו כותבים את ההיסטוריה שלהם, או לפחות לא באופן מסודר. אז רוב מה שידוע זה לפי היסטוריות שנכתבו כמה מאות שנים מאוחר יותר שאותם כתבו לפי סיפורים. אז יש טענות שראגנר הוא בעצם קומפילציה של כמה מלכים שונים.
החלק היותר ברור בהיסטוריה שלהם הוא מצד האומות שהם פשטו עליהם.
למשל בתחילת הסדרה יש פשיטה על מנזר באנגליה - זה מקרה שידוע בתור הפשיטה הראשונה של ויקינגים באנגליה.
&nbsp
אני אישית לא הצלחתי להתאפק וקראתי את הערך של ראגנר בויקיפדיה ואז עברתי לערכים קשורים (דמויות נוספות, חלק עוד לא הופיעו) אז ידעתי חלק ממה שהיה בהמשך.

למעלה