דיוני סדרות לתחילת השבוע

Lhuna1

New member
באפי עונה 3 פרק 9
The Wish

קורדיליה מקבלת משאלה שבאפי לא היתה באה לסאנידייל. אין לי מה לחפור אבל פרק מגניב מאוד שהצליח להשאיר אותי מרותקת.
אהבתי את "ההגיון שלך לא דומה להגיון שלנו בכדור הארץ"
"שלי הרבה יותר מתקדם"
וקצת קיוויתי שהם כן יזכרו את העולם החילופי אחרי שיחזור לקדמותו.
אגב אני והקטנוניות שלי אבל זה קצת מצחיק במציאות החילופית שג'יילס וה"כובעים הלבנים" מחלצים אנשים מערפדים ע"י נפנוף בצלבים, כי אז למה כולם שם לא מסתובבים עם צלבי עץ כאלה כל הזמן?
&nbsp

Lhuna1

New member
ואה

זה שאנג'ל בכל מציאות שהיא נידון לחיי סבל ועינויים... חחח מסכן כזה.
&nbsp

את מאוד מרוצה מעצמך עכשיו

אז את מנצלת את זה שאני כל כך שמח שאת כותבת על כל פרק עכשיו ואת לא טורחת לכתוב הודעות בשרשור החדש יותר ונותנת לי להתעסק בלהעביר את ההודעות...
&nbsp
את חושבת שזה פשוט כמו משאלה?

&nbsp
יש! הגעת לשלב שבו גם את מצטטת מתוך הפרק

ואפילו לא משהו שבדיוק זכרתי
*אבל עכשיו בדקתי וגם מה שהיה בדיוק לפני מצחיק: "הם פורצים להציל אותנו, בלי לדפוק אפילו!"
&nbsp
כן, זה פרק מעולה.
וואו כל כך אהבתי את ווילו וזאנדר בתור ערפדים.
במיוחד ווילו.
במיוחד ווילו כשהיא מענה את אנג'ל

&nbsp
ובאפי של העולם הזה כל כך אפלה... זה עצוב
לא אכפת לה כשמשפדים את אנג'ל
ואוז בעצמו משפד את ווילו
&nbsp
מבחינה הגיונית באמת הגיני שכולם יסתובבו עם צלבי עץ
אבל גם הגיוני שכל בני האדם היו עוזבים את העיר הזאת מזמן.

את לא צריכה להתנצל

רק תמשיכי לכתוב על פרקי באפי שאת רואה.
ראית כבר את Amends?

Lhuna1

New member
ראיתי Amends

פרק טוב. לא היתה בו הרבה התקדמות (חוץ מזה שווילו ואוז חזרו), אבל המחשה יפה של המצב הטרגי של אנג'ל ובאפי, ובמיוחד עוד מהיסורים הנצחיים של אנג'ל המסכן (שנענש לנצח בלי להיות אשם בכלום).
&nbsp

Lhuna1

New member
כשאני חושבת על זה קצת

כמי שבאמת אוהבת אותו ורוצה בטובתו, באפי היתה צריכה לשכב איתו שוב, לתת לו לאבד שוב את הנשמה ולהיות מאושר, ואז להרוג אותו.
עדיף בכל מובן על פני חיי נצח של אשמה ויסורים.
&nbsp

זה מאוד אפל

לחשוב שעדיף לו למות מאשר לחיות עם האשמה והייסורים על מה שהוא עשה.
&nbsp
זכור לי סצנות חזקות בין אנג'ל וג'יילס. וה"רוחות רפאים" (בעצם הרוע הראשון) היו מאוד טובות באיך שהן מיררו את אנג'ל

Lhuna1

New member
יכול להיות

בעיני חיים של סבל ואשמה זה גרוע ממוות, ו חיי נצח של סבל ואשמה זה גיהינום במלוא המשמעות.
ואנג'ל כרגע לפחות נראה שהוא מיוסר ללא תקנה (שוב, לא בצדק כי הוא לא באמת אשם, אבל ניתן להבין למה הוא מרגיש שכן).
אבל אני יודעת שלא כולם מרגישים כמוני בנושא הזה.
&nbsp

1Shir

New member
אני לא בטוחה איך להגיב על האמירה הזאת

החיים שלך כ"כ טובים שאת חושבת ככה?
מצד שני, אין לי מושג על מה אתם מדברים, אולי הסיטואציה שרואים בסדרה מצדיקה את זה
&nbsp
סבל ואשמה זה פסיכולוגי, זה הרבה אלמנט של בחירה (אני יודעת שלא שולטים ברגשות אבל אפשר לשלוט ברמות מסוימות), יש נתונים חיצוניים, אבל אין להם הרבה משמעות לרגשות, בנאדם הוא יצור מספיק מתוחכם כדי להפעיל מניפולציות על הרגשות של עצמו ברמה שתשאיר אותו לשרוד, אני הרבה מרגישה כאילו אני בגיהנום (ואני בטוחה שזאת לא רק אני) אבל יש רגעים שאני פחות מרגישה ככה והייתי רוצה לחיות לנצח לא משנה מה יקרה לי או כמה רע יהיה לי
&nbsp
אז מסקרן אותי להבין איך אפשר לא להרגיש ככה
אני לא יכולה להזדהות עם רצון אמיתי למות (אמיתי כי אני רוצה למות הרבה פעמים אבל אני יודעת שאני יכולה גם לרצות אחרת אז אף פעם לא החלטתי סופית לעשות עם זה משהו)
אולי יש עניין שאחרי המוות יהיה הרבה יותר טוב ואז זאת אמונה שנותנת עוד מוטיבציה אבל לא באמת ראינו או חווינו את המצב הזה שזה יהיה שיקול מכריע, לא?

Lhuna1

New member
אוקיי אז אני אבהיר קצת, וזה כמובן
-ים גדולים

ברור שהחיים שלי לא כל כך טובים, והם כוללים סבל ואשמה, לא מעט אפילו.
לא התכוונתי שמוות עדיף על כל רמה של סבל ואשמה.
&nbsp
ב"חיים של סבל ואשמה" התכוונתי לחיים שכל מה שיש בהם (כמעט) זה סבל ואשמה. שזה המצב של אנג'ל (בשלב שבו אני צופה כרגע, אני מקווה בשבילו שבהמשך זה פחות גרוע).
ולא מדובר על אשמות קטנות כמו שיש לכל אחד מאיתנו בחיים, או אפילו בינוניות, אלא על אשמה שהוא עינה ורצח אנשים חפים מפשע וגרם סבל בל יתואר לרבים. אשמה שהוא לא יכול לחיות איתה ולכן ביקש בעצמו למות. עם אשמה כזאת אני בטוחה שגם אני הייתי מעדיפה למות.
והדבר היחיד שיש לו כרגע חוץ מיסורי האשמה האלו זה תשוקה כמעט בלתי נשלטת למישהי שהוא לעולם לא יוכל להיות איתה שוב (כמו שזה נראה לפחות כרגע).
אז אלו החיים שלו - תשוקה בלתי ניתנת למימוש וייסורי מצפון על פשעים ברמת רשע מאוד גבוהה.
&nbsp
אז אני בעקרון מסכימה איתך, אבל זה תופס רק ברמות "נסבלות" של סבל ושל אשמה.
&nbsp

ההסבר ללמה אני לא מסכים איתך הוא בתוך דברייך

את בעצמך אומרת ש"חיים של סבל ואשמה" זה המצב של אנג'ל בשלב הזה.
אני לא אגיד לך מה קורה בהמשך אבל הנקודה היא שזה שזה המצב שלו עכשיו זה לא אומר שזה המצב שלו לעד.
זאת בדיוק הסיבה שאני לא אעזור למישהו שבדיכאון כבד להתאבד. אפילו אם החיים שלו ברגע זה מרגישים יותר קשים ממוות, זה מצב שיכול להשתנות. יש אנשים שהיו במשבר קשה והרגישו נורא, אבל בשלב מאוחר יותר של החיים נעשו מאושרים, לפחות חלק גדול מהזמן.
&nbsp
וחזרה למקרה של הפרק הזה - אנג'ל במצב כבד של רגשות סבל ואשמה בפרק הזה. זה לא שהוא היה ככה כל הזמן.
ספציפית אחר כך אנחנו מגלים שגורם חיצוני החריף את הרגשות שלו, אבל אפילו אם לא היה גורם חיצוני, זה היה די ברור שזה משהו שהוחרף לאחרונה.
כלומר זה ברור שזה משבר ולא איך שהוא מרגיש (או לפחות במידה שהוא מרגיש) כל הזמן.

Lhuna1

New member
מקבלת.

כנראה שפשוט ממש קשה לי לראות מישהו (במיוחד שכאמור לא אשם) סובל כל כך.

אם קשה לך לראות מישהו סובל אז תמשיכי לצפות בפרקי באפי

כי לחכות בשביל לדבר על פרקים נוספים זה סבל עבורי...

&nbsp
ראית כבר Gingerbread?

Lhuna1

New member
אבל אני אף פעם לא מרגישה כמוך בקטע של

"יש רגעים שאני פחות מרגישה ככה והייתי רוצה לחיות לנצח לא משנה מה יקרה לי או כמה רע יהיה לי"
&nbsp
אין שום רגע שאני רוצה לחיות לנצח, ובטח לא בלי קשר לרמת הכמה רע שיהיה לי.
בעיני יש רמה כלשהי של סבל שמעליה עדיף למות מיידית.

1Shir

New member
המשפט האחרון שלך זאת אולי המחלוקת

אולי יש רמה של סבל פיזי שעדיף למות
למרות שזה בד"כ קורה גם אם לא רוצים אם כבר מגיעים לרמה הזאת
סבל זה דבר יחסי
אני מאמינה ביכולת של אנשים למצוא דרכים להתמודד עם כל דבר
&nbsp
את באמת חושבת שהיית יכולה להעדיף למות?

Lhuna1

New member
אני לא באמת חושבת, אני יודעת בוודאות מוחלטת

יש הרבה מאוד דברים שאני יכולה לצערי לדמיין ויכולים לצערי לקרות, שאני יודעת שיגרמו לי להעדיף למות מאשר להמשיך לחיות איתם. (לא אפרט כי לא אוהבת אפילו לחשוב על דברים מסוג זה ומנסה להמנע כי אני בנאדם חרדתי.)
לכן אני מאוד בעד המתת חסד.
&nbsp

1Shir

New member
אז קודם כל אני מקווה שהם לא יקרו

כי אני רוצה להמשיך להיות חברה שלך בפורומים
(וגם עבורך...)
&nbsp
גם אני בנאדם חרדתי
אולי אנשים עם הרבה מחשבות/דמיון כמונו יותר מועדים לפורענות לבעיה הזאת
אבל אני לא מפסיקה להילחם בזה
פחד זה רגש שאסור להיכנע לו