דיוני סדרות לסוף השבוע

didalf

Well-known member
וואי אני כבר לא ממש זוכרת מה שאמרת על הפרקים האלה

אבל יוצר הסדרה דייויד סיימון היה בעצמו כתב בבולטימור סאן אז אני לא אתפלא אם איך שהוא מציג את מערכת העיתון הרבה יותר אמיתית משהיינו רוצים להאמין.

1Shir

New member
אני הייתי מהמרת
פרק 7

שזאת הגזמה כמו ההגזמה של מקנולטי
חוץ מזה כרגע המצב נהיה יותר מציאותי כי סוף סוף גאס העורך מתעורר ומתחיל לעלות עליו

סיימתי את האמת על פרשת הארי קוברט

אני לא זוכרת מתי ראיתי לאחרונה סדרה עם כל כך הרבה טוויסטים עלילתיים שכל כך לא צפיתי
בדרך כלל אני מאתרת את סוף הסיפור בין האמצע להתחלה של הסיפור אבל גם אם אני מתעכבת בקליטת הרמזים בטח לא קורה שכשאני עושה פליי על הפרק האחרון עדיין אין לי מושג מה הולך לקרות בו
כל הריספקט ליוצרים!
&nbsp
אהבתי את הסוף. אהבתי את כל הפיתולים. אהבתי שכל אפשרות שמכרו לי שהיא הפיתרון הייתה הגיונית ובכל זאת הפיתרון האמיתי היה סביר ולא הרגיש שהפליצו אותו ברגע האחרון רק כדי להביא טוויסט. הכל היה שם וזה היה הגיוני לגמרי אבל גם מוחבא ממש טוב בתוך הסיפור עצמו.
&nbsp
אהבתי שהיה טוויסט גם בפיתרון עצמו אבל גם בדמות של הארי ושאיכשהו הם הצליחו להפוך את מה שחשבתי עליו גם בשניה האחרונה.
&nbsp
הקושי היחיד שלי עם הסדרה היא הגיבור הראשי - הסופר הצעיר - שלא התחברתי אליו, לא חיבבתי אותו ולמרות שעניין אותי מה באמת קרה והוא היה החוקר של הסיפור, עדיין קיוויתי שייכשל רק כדי שלא יתפרסם ויצליח למכור עוד ספרים ויחזק את מעמדו. חוויה מעניינת - להנות מסיפור של סדרה ולא לסבול את הדמות הראשית

&nbsp
אה, עוד משהו. לא סבלתי את קו העלילה עם פיצול האישיות וגירוש השדים המיותר הזה. אם הם רצו להפוך את הדמות של הילדה למורכבת, היה אפשר לוותר על הזווית הלא אמינה הזו ופשוט להפוך אותה לבנאדם מורכב. זה פיתרון קל וחסר מאמץ ללהפוך דמות נשית למתוסבכת. כל סיפור הרקע שלה היה מוגזם לגמרי. הסיפור השלם היה חזק גם בלי זה והיה אפשר להתמודד אחרת אם רצו שהיא תהיה "לא מושלמת" או "קורבן הנסיבות" או "רעה מטבעה".
&nbsp
לסיכום, ממליצה.
&nbsp
מנטיסה - אשמח לשמוע את כללללל מה שחשבת

צריך לזכור שהסדרה מבוססת על ספר

ולדעתי זה ממש מורגש בעלילה
לא קראתי את הספר כך שאני לא יודעת כמה הם שמרו את הסיפור נאמן אבל בגדול
למישהי כמוני שמאוד אוהבת ספרים וספרות זה הוסיף משהו . מעוד עלילת רצח רגילה בעיירה קטנה.
היתה שם אג'נדה של הסופר להעביר חוויה של מה זה להיות סופר, הייסורים של הסופר, כל סופר, להאיר באור לא מחמיא של עולם ההוצאה לאור.
בכלל אף אחד לא "יוצא טוב " אצלו לא המדיה, לא עורכי הדין לא הדת לא עולם ההוצאה לאור לא המשטרה...אולי חוץ מהאהבה ....
אני חושבת שגם אני רואה יותר מדי טלויזיה
כי כל הזמן אמרתי לעצמי למה לא מראים את אמא שלה למה לא מראים את אמא שלה. וגם איכשהו ממש באמצע ידעתי מי הרוצח, סתם מחוש רק לא ידעתי למה.....
אבל הכי אהבתי את הטוויסט עם המכתבים. שבעצם היא לא התכתבה עם הארי כל הזמן הזה והטוויסט של מי כתב את הרומן הגדול.
לא היתה לי בעיה עם הגיבור הראשי, אני גם לא חושבת שהוא באמת הגיבור בסיפור, הוא רק כלי כמו השוטר שעזר לו, הוא עוד דמות שמאירה את מה שהסופר חושב על עולם ההוצאה לאור האופורטוניסטי.
עכשיו זה עשה לי חשק למצוא ולקרוא את הספר שלו בני בולטימור (- ז'ואל דיקר )

אהבתי את כל מה שכתבת ובמיוחד את ההערה שכמעט הכל סופג ביקורת כזו את אחרת. אני מניחה שעצם זה ששום אהבה לא יוצאת נשכרת בסופו של הסיפור, לא בין חברים, לא בין בני משפחה, לא רומנטית - גם מדגימה - אולי לא ביקורת - אבל נקודת מבט פסימית על החברה.

לגמרי..

גם דמויות המשנה שמשחקות נהדר דרך אגב ( בעלת הדיינר והבת שלה) מדגימות את זה נהדר.

1Shir

New member
הסמויה עונה 5 פרק 8

זול או לא זול
היה שווה בשביל הפרופיל ב-FBI שעשו על ג'ימי (כלומר על הרוצח)
קטע שוב אולי זול אבל היה ענק
אולי גם עליו זה השפיע כי הוא מנסה לסדר עניינים עם בידי
כנראה גם בידי יודעת שהוא לא יכול להפסיק להיות כזה מזגזג מעצבן
רק לא הבנתי למה הוא נכנע לסחיטה של השוטר ההוא כי אני מתקשה להאמין שהוא באמת היה מלשין עליו אבל אולי הוא באמת לא יכול להסתכן אבל זה כן היה קשה לצפייה
לפחות סידנור שיחק תפקיד חשוב ומצא בעצמו את הפתרון של צופן התמונות
נקודה אחרונה - עומאר מת ואפילו המוות שלו היה מוגזם כי דווקא ילד קטן חייב לירות בו כאילו כמה חברים בוגרים בכנופיה של מרלו לא יכולים לחסל אותו במצבו הנוכחי
אז הרחוב מתרגש והשוטרים מתרגשים אבל הצופים מקבלים עוד קטע שחוק של ידיעה שלא נכנסת לעיתון (ובסוף הפרק בלבול רגעי בין הפתקים שעל הגופות)
אבל עומאר נשאר בחור טוב גם אחרי לכתו והפתק שלו עוזר לשוטרים בחקירת מרלו סטנפילד

didalf

Well-known member

אה אני זוכרת בערך את הקטע שעשו פרופיל לרוצח/לגימי. זה היה מעולה.
&nbsp
דווקא אהבתי את זה שעומאר הבלתי מנוצח בסוף מת ע"י איזה ילד קטן.
דווקא יש בזה היגיון. הכנופיה של מרלו וכל אנשי הרחוב כבר הפנימו את המסר שעומאר הוא בלתי מנוצח ומסוכן ולא מעזים להתעסק איתו. ואז בא ילדון יחסית חדש לעולם שעדיין לא הפנים את המסר הזה וה"חוקים" של המשחק פחות מעניינים אותו ו-וואלה, בא והורג את עומאר המלך בלי בושה ופחד.

גם אני דווקא אהבתי את זה

לא ממש היה לי בעיה עם זה שעומאר הפך להיות כמו בלתי מנוצח באופן לא הגיוני, אבל אני מבין למה זה הפריע לאנשים.
אבל כמו שאת אומרת המוות שלו על ידי ילד קטן דווקא מוכיח שהוא באמת לא בלתי מנוצח. כמו כל אחד אחר, כל אחד יכול להרוג אותו.
במידה מסויימת אני גם חושב שזה הגיוני כי זה כמעט כאילו לעומאר יש ספיידיסנס (זה היכולת של ספיידרמן לחוש איום) וילד קטן לא גרם לו לחוש סכנה.
&nbsp
חוץ מזה אני לא ממש מגיב לדברים על העונה הזאת כי אני בקושי זוכר משהו.

נמרוד2016

New member
פאנישר, פרק ראשון
:

אני רק כותב על שתי נקודות בשלב מוקדם זה:
שמחתי מאוד לראות את השחקנית בתפקיד ג'וליאנה באיש במצודה הרמה גם בעונה הזו שהתחילה בצורה מאוד קלילה, וההמשך? המשכי מאוד

הצרות נדבקות שוב לפרנק קאסל.

אני מניח שאתה מדבר על פרק ראשון של עונה 2 - אתה צריך לפרט

כי פרק ראשון של סדרה זה פרק 1X01
&nbsp
אבל זה לא נורא כי לא ממש כתבת שום דבר ספוילרי

kordilia snake

New member
המעניש 2X01

לדעתי פרק היה דיי underwhelming (לא יודעת איך לומר את זה בעברית
) לא היה בו משהו מסעיר מידי או מעניין וחצי ממנו היה רק פרנק עם האישה הזאת שבטח לא נראה יותר.
&nbsp
ואני שונאת שמראים סצנה ואז חוזרים בזמן ומראים איך הגיעו לשם, זה מעצבן אותי כול פעם מחדש.

kordilia snake

New member
המעניש 2X02

זה משעמם!!!
&nbsp
כאילו ממש ממש משעמם. על כול סצנה אחת(בכול הפרק!) שפרנק יורה באנשים יש עשרות רגעים שלא קורה בהם כלום. ולא ברור לי למה אמור להיות לי אכפת מהילדה הזאת כי לא מספרים עליה כלום מלבד זה שאיזה בחור מוזר רודף אחריה .
&nbsp
כרגע הדבר היחידי שמעניין זה מדאני ורוסו (שמשום מה שמו לו מסכה בי"ח
).

אני דווקא מאוד אהבתי את הפרק 2X01

נכון שיש משהו מעצבן בקטע של להתחיל-בסצנה-ואז-לחזור-בזמן אבל אולי זה בגלל שפחדו שאנשים יתייאשו מהפרק שלא היה בו אקשן עד הממש סוף.
בכל מקרה אני אהבתי. גם את העניין עם האישה. כי פרנק עדיין במידה מסויימת מעכל את זה שאשתו מתה.
ולי יש תחושה שדווקא נראה שוב את האישה הזאת בהמשך כשיגלו שהיה לפרנק משהו איתה וינצלו אותה ואת הבן שלה כדי למשוך את פרנק. אני ממש ממש מקווה שאני טועה לגבי זה כי לא בא לי לחשוש שיהרגו ילד קטן וחמוד.
&nbsp
והסצנת אקשן בסוף הייתה מעולה. אומנם זה לא דרדוויל במסדרון, אבל הפאנישר בשירותים ובפאב זה גם טוב.

&nbsp
ברור שבילי רוסו יחזור לעניינים איכשהו. מה שמוזר זה - למה שמו עליו את המסכה המוזרה ההיא?

kordilia snake

New member
חוק וסדר מדור מיוחד 20X12

איזה פרק טוב!! אני לא זוכרת מתי כ"כ נהנתי מפרק של הסדרה ומבחינתי הוא יכל להימשך בשקט עוד 5-10 דקות.
&nbsp
סוף סוף פרק שלם שמוקדש לפיטר. והוא היה מדהים בפרק הזה, כול הסצנות שלו היו פשוט מעולות והשחקן עשה עבודה טובה (אולי חוץ מהקטע האחרון בחדר חקירות אבל גם הוא וגם מרישקה הרגיטאי היו נוראיים שם ככה שזה בימוי גרוע או משהו כזה).
&nbsp
פין
אני אוהבת את התגובות שלו
וקאריסי ברגע שמרחיקים אותו מרולינס נהיה ממש נסבל.
&nbsp
ופיטר ואוליביה ונואה
זה היה פשוט חמוד.

kordilia snake

New member
סטארטרק דיסקברי 2X01

אין לי מה לומר כ"כ על הפרק הזה מלבד העובדה שהוא היה מעולה ואני רוצה את כול העונה כבר עכשיו
.

גם אני אהבתי מאוד

הופתעתי מכמה שאהבתי את הדמות של טיג נוטארו (קומיקאית ידועה) - המהנדסת שמצאו על החללית הרפואית. אני מקווה שנראה אותה הרבה יותר.
עצוב שהמדען ההוא יעזוב את החללית... כלומר לא שאני חושב שהוא באמת יעזוב בקרוב. עדיין נורא עצוב לי שבעלו מת. וזה מוזר שאנחנו עדיין רואים אותו בקטעים כמו הסרט הזה שהוא צפה בו. מצד אחד אני מקווה שזה סימן לזה שאיכשהו הוא יחזור לחיים, מצד שני זה נראה לי יהיה מהלך מוזר.
&nbsp
הפרק היה מלא אקשן. והם תפסו אסטרואיד בתוך החללית - ראיתי המון המון סדרות מד"ב בחלל, אז נדיר שאני רואה משהו שלא ראיתי בעבר.
היה טיפה צפוי שהבחור ההוא ימות, לפחות בדקה לפני שהוא מת, אבל זה בסדר.
&nbsp
קיוויתי שבעצם נראה את ספוק, ולא רק בתור ילד.
הסוף היה מסקרן - אם הבנתי נכון, איכשהו הוא ידע על השבעה נקודות האדומות האלו שצצו לפני שהם צצו.
גם מעניין אותי לגלות מה היה בינו ובין מייקל.
&nbsp
בלי שהוא עשה הרבה, סארו נותר אולי הדמות האהובה עלי ביותר.
&nbsp
משום מה חשבתי שאני לא אוהב את קפטן פייק, אבל דווקא די אהבתי אותו.

למעלה