דיון: מכשירי חשמל

מצב
הנושא נעול.

naf86

New member

כשנכנסנו לעולם של נדל"ן, זה גם חשף אותנו לעולם של מכשירי חשמל. כל כמה חודשים אני מוצא את עצמי חורש את האינטרנט בנסיון למצוא את המכשירים הכי משתלמים (כלומר מחיר זול ואמינות גבוהה).
אז הנה סקר קטן:
1. האם אתם מציעים מכשירי חשמל בנכסים שלכם? אם כן, איזה מכשירים.
2. כשיש תקלה רצינית במכשיר חשמל, האם תעדיפו לנסות לתקן בכל מחיר, או להרים ידיים ולקנות חדש?
3. אם כבר קונים, האם קונים חדש או משומש?
4. איזה רשת אתם מעדיפים לקנות?
5. כן/לא לאחריות מורחבת?
6. התקנה לבד, עם טכנאי מקומי או דרך החנות?
7. איזה מקורות אתם משתמשים למצוא מידע/ביקורות על המכשירים?

naf86

New member
הנה התשובות שלי

כשנכנסנו לעולם של נדל"ן, זה גם חשף אותנו לעולם של מכשירי חשמל. כל כמה חודשים אני מוצא את עצמי חורש את האינטרנט בנסיון למצוא את המכשירים הכי משתלמים (כלומר מחיר זול ואמינות גבוהה).
אז הנה סקר קטן:
2. כשיש תקלה רצינית במכשיר חשמל, האם תעדיפו לנסות לתקן בכל מחיר, או להרים ידיים ולקנות חדש?
5. כן/לא לאחריות מורחבת?
הנה התשובות שלי
1. לכל הנכסים שלנו יש מכשירי חשמל. לרובם יש את הבסיס (מקרר, תנור, מכונת כביסה, מייבש), לחלקם יש תוספות (מדיח כלים, מיקרוגל).
2.תלוי בגיל של המכשיר. יש מכשירים כל כך ישנים, שלמצוא חלקי חילוף יעלה כמה מאות דולרים וזה לא יבטיח שיחזיק מעמד הרבה שנים. לפעמים שווה להחליף ולהיות עם ראש שקט כמה שנים.
3. חדש. היה פעם אחת שקנינו משומש וזה היה נפלא וזול, עד שמת אחרי כמה שנים בודדות. כן, לטווח הקצר זה עובד, אבל כשלא רוצים להתעסק עם תיקונים, זה יקר לטווח הארוך
4. אז קנינו בסירס, והם פישלו עם ההתקנה. לרוב קונים בהום דיפו או בסט ביי
5. כשהתחלנו היינו קונים אחריות. אבל הגענו למסקנה שזה לא משתלם. לרוב ב-5 שנים הראשונות ממילא אין הרבה תקלות, ואם יש(שלא מכוסה על ידי היצרן) זה לא משהו שבהכרח יקר לתקן.
6. יש לנו הנדימן שעובד איתנו בכל מקרה בצורה מלאה. אם הוא פנוי, אז הוא לרוב יתקין את מכשירי החשמל. אבל יצא מקרים שהוא היה עסוק בפרויקטים אחרים, אז העדפנו לשלם להתקנה של החנות מאשר להסיח אותו או לשלם לטכנאי אחר
7. יש לנו מנוי לקונסיומר ריפורטס. אני גם קורא ביקורות באתרים של החברות השונות (הום דיפו, בסט ביי, לפעמים אמזון ומקורות אחרים).

vinney

Well-known member
תשובות

אז הנה סקר קטן:
5. כן/לא לאחריות מורחבת?
תשובות
כל הנכסים שלי מושכרים עם כל מכשירי החשמל במטבח, הזולים מושכרים בלי מכונת כביסה/מייבש (השוכרים מביאים שלהם או פשוט הולכים לlaundromat השכונתי).
&nbsp
בנכסים היותר זולים שלי - אני בדרך כלל שם מכשירים יד שניה, עולה יותר זול לקנות אחד "חדש" כשהקודם מתקלקל מלהתעסק בתיקון. בנכס שלי בקליפורניה יש לי מכשירי חשמל שקניתי חדשים, החלפתי רק את המדיח בינתיים - גם אותו החלפתי בחדש דנדש מהדגמים היותר יקרים (כי לא מצאו חלפים לזה שהתקלקל ולהזמין מהיצרן עלה כמעט כמו לקנות חדש). הנכס שלי בקליפורניה הוא באזור יוקרתי ומצופה ש"יראה" יוקרתי גם אם מי שגר בו בעצם שוכר (הרוב באזור הזה בעלי הנכסים שהם גרים בהם).
&nbsp
לגבי אחריות מורחבת - ניסיתי את זה, ולא בטוח שזה משתלם. הם אלה שהחליפו לי את המדיח היקר בקליפורניה (כך שבקליפורניה זה דווקא השתלם), אבל כשמדובר במכשירים זולים עלות הקריאה של 60-70 דולר לכל אירוע + כמה מאות בשנה עושים את זה יותר יקר מפשוט להחליף בעצמי כל פעם שמתקלקל.
&nbsp
חדשים מתקין עם טכנאי (אחרת אין אחריות), משומשים מתקין הhandyman של מנהלת הנכסים.

צבי ליך

New member
מחודש

אז הנה סקר קטן:
5. כן/לא לאחריות מורחבת?
מחודש
  1. מספקים רק תנורים (תנורי גז חשמליים). מאיזו שהיא סיבה בניו ג'רזי אין חובה לספק מקררים כמו בניו יורק. יש גם חדר כביסה עם מכונות ומייבשים מסחריים.
  2. להחליף, אבל זה קרה לי פעמיים מתוך 21 תנורים בחמש שנים. אני מכיר מישהו שקנה באותו מקום עשרות תנורים ומקררים ב-10 שנים האחרונות, והסטטיסטיקה שלו דומה.
  3. מחודש. אני משלם בין מאה חמישים למאתיים דולר ליחידה (225 אם זה סטיינלס).
  4. חנות שמחדשת ברמה גבוהה יחסית בפטרסון. זה משהו כמו חצי שעה נסיעה מניוארק, אבל באותו מחיר בניוארק מקבלים תנורים הרבה פחות טובים. בחמש שנים הייתי צריך להחליף שני תנורים מתוך 21. קניתי שם גם 2 מקררים במחירים דומים, ואני מכיר עוד אנשים שבאים מרחוק כדי לקנות שם. יש להם כמות, מגוון, והם נראים טוב.
  5. מן הסתם לא.
  6. יש לי אב בית שעושה הכל כחלק מהתפקיד שלו (כולל לנסוע להביא אם צריך). כשקניתי כמות (8 תנורים) לקחתי הובלה והתקנה.
  7. לא רלוונטי
אם אתה יודע שאתה קונה כל כמה חודשים, אולי עדיף שתקנה כשזול (או הנחת כמות), ותאחסן באיזה גראז'.

naf86

New member
עשיתי את זה פעם

מחודש
  1. מספקים רק תנורים (תנורי גז חשמליים). מאיזו שהיא סיבה בניו ג'רזי אין חובה לספק מקררים כמו בניו יורק. יש גם חדר כביסה עם מכונות ומייבשים מסחריים.
  2. להחליף, אבל זה קרה לי פעמיים מתוך 21 תנורים בחמש שנים. אני מכיר מישהו שקנה באותו מקום עשרות תנורים ומקררים ב-10 שנים האחרונות, והסטטיסטיקה שלו דומה.
  3. מחודש. אני משלם בין מאה חמישים למאתיים דולר ליחידה (225 אם זה סטיינלס).
  4. חנות שמחדשת ברמה גבוהה יחסית בפטרסון. זה משהו כמו חצי שעה נסיעה מניוארק, אבל באותו מחיר בניוארק מקבלים תנורים הרבה פחות טובים. בחמש שנים הייתי צריך להחליף שני תנורים מתוך 21. קניתי שם גם 2 מקררים במחירים דומים, ואני מכיר עוד אנשים שבאים מרחוק כדי לקנות שם. יש להם כמות, מגוון, והם נראים טוב.
  5. מן הסתם לא.
  6. יש לי אב בית שעושה הכל כחלק מהתפקיד שלו (כולל לנסוע להביא אם צריך). כשקניתי כמות (8 תנורים) לקחתי הובלה והתקנה.
  7. לא רלוונטי
אם אתה יודע שאתה קונה כל כמה חודשים, אולי עדיף שתקנה כשזול (או הנחת כמות), ותאחסן באיזה גראז'.
עשיתי את זה פעם
קניתי ביום שישי השחור סט של מכשירי חשמל, וזה ישב אצלי בבית כמה חודשים עד שהיה מוכן לבית.
אנחנו מחר סוגרים על בית 2 יחידות שהיה שייך לזקנה שנפטרה והיורשים החליטו למכור. הרבה מהמכשירי חשמל שם די ישנים ומגעילים. מכיוון שמדובר באזור די יקר, השוכרים מצפים לסט שלם של מכשירי חשמל. אבל מכיוון שרק מצאנו את הבית לפני כמה שבועות, לא ממש ציפינו שנצטרך 2 סטים של מכשירי חשמל.

מידי פעם חושבים שאולי שווה לקנות משהו כמו 5 יחידות של כל מוצר, ואז אם יש צורך אפשר בקלות להחליף. הבעיה היא שאי אפשר באמת לצפות מה צריך, מתי וכו'. יצא לנו להחליף יותר מכונות כביסה/מייבשים ופחות תנורים. אבל יכול להיות ששנה הבאה הכל יהיה שונה לגמרי. יכול גם להיות שנקנה דגם מסוים ואז יתגלה שיש בו תקלות ואז נתקענו עם כמה יחידות.

אגב, אין ממש חובה לספק מכשירי חשמל. אבל באזורים מסוימים זה די מצופה (או שלא יבואו דיירים), ובאזורים מסוימים גם עדיף סטיינלס סטייל.

צבי ליך

New member
הפתעת אותי פה, אבל נראה שהצדק איתך

עשיתי את זה פעם
קניתי ביום שישי השחור סט של מכשירי חשמל, וזה ישב אצלי בבית כמה חודשים עד שהיה מוכן לבית.
אנחנו מחר סוגרים על בית 2 יחידות שהיה שייך לזקנה שנפטרה והיורשים החליטו למכור. הרבה מהמכשירי חשמל שם די ישנים ומגעילים. מכיוון שמדובר באזור די יקר, השוכרים מצפים לסט שלם של מכשירי חשמל. אבל מכיוון שרק מצאנו את הבית לפני כמה שבועות, לא ממש ציפינו שנצטרך 2 סטים של מכשירי חשמל.

מידי פעם חושבים שאולי שווה לקנות משהו כמו 5 יחידות של כל מוצר, ואז אם יש צורך אפשר בקלות להחליף. הבעיה היא שאי אפשר באמת לצפות מה צריך, מתי וכו'. יצא לנו להחליף יותר מכונות כביסה/מייבשים ופחות תנורים. אבל יכול להיות ששנה הבאה הכל יהיה שונה לגמרי. יכול גם להיות שנקנה דגם מסוים ואז יתגלה שיש בו תקלות ואז נתקענו עם כמה יחידות.

אגב, אין ממש חובה לספק מכשירי חשמל. אבל באזורים מסוימים זה די מצופה (או שלא יבואו דיירים), ובאזורים מסוימים גם עדיף סטיינלס סטייל.
אני זוכר שבזמנו הייתי צריך תנורים בשביל Certificate of Occupancy.
יכול להיות שאצלנו זה Ordinance מקומי.
כל פעם שמגיע אלינו דייר מניו יורק הוא מופתע שאנחנו לא מספקים מקרר, והמנג'ר שלי היה בטוח שזו חובה שם.
&nbsp
ממה שאני מכיר, תנורים באמת מתקלקלים פחות ממקררים ומכונות כביסה.
לגבי מדיחים, אני פחות מכיר.
מן הסתם זה גם מאד תלוי בדיירים.

naf86

New member
לא. אין חובה לספק מכשירי חשמל

כל פעם שמגיע אלינו דייר מניו יורק הוא מופתע שאנחנו לא מספקים מקרר, והמנג'ר שלי היה בטוח שזו חובה שם.
&nbsp
לא. אין חובה לספק מכשירי חשמל
רק שצריך כמובן להבהיר מראש מה יש/אין בנכס. אם יש מכשירי חשמל, זה אחריות בעל הבית לוודא שהם עובדים.
&nbsp
לכל היחידות שלנו יש מקררים/תנורים. יש כאלה עם מדיחים, יש בלי. אותו דבר עם מיקרוגלים לרוב היחידות יש מכונת כביסה/מייבש, חוץ מבניין אחד עם 3 יחידות בו יש מכונות במרתף שפועלות על מטבעות.
&nbsp

Boston Guy

New member
למען האמת אף פעם לא בדקתי אם זה חובה

&nbsp
למען האמת אף פעם לא בדקתי אם זה חובה
כמו במקרה של נאף - ברמת שכר הדירה החדשי של הנכסים שאני מתעסק איתם ובהתחשב באופי הדיירים (משפחות שבאות מחו"ל לתקופה של 4-5 שנים לצורך לימודים גבוהים, או "אנשי רילוקיישן של היי-טק") - הם מצפים שבמטבח יהיו מכשירי החשמל המקובלים (תנור, כיריים, מקרר, מדיח כלים, מיקרוגל מעל הכיריים עם שואב אדים אינטגרלי, ומכונת כביסה\מייבש בדירות שאין להן מכונות משותפות לבניין). הקליינטורה לא מגיעה אצלנו עם מכשירי חשמל מהביית - כי הבית הוא בצד השני של העולם ועל חשמל ארופאי או אסייתי (220 וולט, לרוב).
ועדיף לנו שהם ישתמשו בציוד ששייך לנו, נבחר על ידינו ומתוחזק על ידינו מאשר יתחילו לקנות ציוד מהשד יודע איפה ובאיזו רמת תקינות ולהתקין אותו בעצמם בהשד יודע איזו מיומנות.
הנזק שיכול להגרם מהצפה, שריפה או קצר חשמלי (שלא לדבר בכלל על גז) יכול להיות גדול בלי שיעור מהעלות של מכשירי החשמל.
אצלנו משתמשים בעיקר בציוד "בסיסי" דמוי הוט-פוינט בדירות הסטודנטיאליות. ואת התקלות הנפוצות בציוד הזה אני יודע לתקן לבד... במקרים שבהם זה בכלל שווה את הטירחה. הנפילה הכי גדולה עד היום הייתה עם מדיחי הכלים של הוט-פוינט שעליהם היה ה recall הענק בגלל ההתלקחות של מפסק ההפעלה... התיקון של זה על ידי היצרן לקח יותר מדי זמן, והיינו צריכים לתת לדיירים מכשירים חילופיים שעלו לנו המון כסף. עד שראינו פיצוי מהיצרן עברו כמעט שנתיים, והיה צריך שפרקליט המדינה שלנו יתערב.

אז הנה סקר קטן:
5. כן/לא לאחריות מורחבת?
יוזמת דיון מצוינת!
אני חושב שרוב הדברים נכתבו, הנה מחשבות מניסיוני.

אנחנו מדברים על נכסים להשכרה בדיון. זה דיון נפרד לגמרי בנכסים שמעמידים למכירה. לגבי נכסים להשכרה כן מציעים ואת המינימום לפי מה שמקובל באזור. המינימום זה מקרר ותנור \ גז בישול. מעבר לכך, באזורים שבהם דיירים מצפים ואו ספציפית אם יש דייר טוב שמעוניין להיכנס ורוצה מכונת כביסה או מייבש כביסה אז ב2 התנאים האלה יחד כן נשקול זאת לחיוב. אחרת לא נציע את זה מיזומתנו, אני חושב שבשביל עוד כמה גרושים בשכר דירה זה לא משתלם. אולי זה משתלם למי שרוצה למכור נכס פליפ למשקיע אחר ולהראות כביכול תשואה גבוהה אבל למי שבאמת מחפש תשואה אפקטיבית זה לניסיוני לא משתלם.
אם המכשיר ממש ישן וגם התקלקל קודם אז אלה שיקולים עיקריים שאני אקח בחשבון בהחלטה להחליפו. זה תלוי בכמה דברים נוספים אבל בעיקרון מלכתחילה יש הרבה הזדמנויות לקנות מכשירי חשמל חדשים או משומשים שניתן לבדוק ולהעריך די במדויק שהם במצב טוב. זה לדעתי המפתח לכל הדיון.
3. אם כבר קונים, האם קונים חדש או משומש? לפי ההזדמנות. תמיד לבדוק גם וגם. אנחנו למשל מסוגלים להחזיק מלאי. לא כל משקיע בודד מסוגל לזה. כשיש הזדמנות למשל לקנות מכשיר בסירס מכשיר SCRACTH AND DENT במחיר טוב זאת הזדמנות. כשמגיע לאיש קשר שאני עובד איתו מכשיר משומש במצב טוב הוא יודע תמיד לפנות אליי אבל צריך בשביל זה מערכת יחסים ולא בהכרח מי שקונה פה ושם שווה לו להשקיע בשביל זה אבל אני אקנה משומש טוב כשזה הזדמנותי במחיר, ולא בהכרח חדש.
לטובת המשקיע הבודד שקונה לבד ולא בכמות, הייתי נוטה להמליץ לקנות חדש ויש הרבה הזדמנויות כגון מתצוגה או הדוגמא שהזכרתי מעלה שיכולים לתת הנחות משמעותיות. התזמון של מבצעים פחות ישחק תפקיד למשקיע כזה כי אף אחד לא יתזמן פרויקט בשביל בדיוק לקנות במבצע ולמשקיע הבודד אין יכולת אחסון ואלה מצרף הסיבות שבגללן הייתי ממליץ על דרך הפעולה הזו למשקיע המצוי הקטן.
תלוי מחיר לבדוק הכל. הרבה פעמים אני מוצא בSEARS בגלל זה הזכרתי דוקא אותם.
5. כן/לא לאחריות מורחבת?
כן.

קשור גם בנקודה 5. כאשר אחריות ואו הרחבה תלויה בהתקנה אז ממליץ לעשות כהכל דרך הספק.

מצב
הנושא נעול.
למעלה