דוד שמש או חשמל בבניין גבוה

• פותח הנושא zr80
  • פורסם בתאריך

zr80

New member
דוד שמש או חשמל בבניין גבוה

שלום,
בבניין של 13 קומות הקבלן החליט לשים דוד חשמל (קומה 2), רציתי לדעת אם אני מחליט לעשות דוד שמש (במידה ויהיה מספיק מקום בגג) האם יהיה יעיל (אני פשוט לא יודע חמים המים נשארים ברגע שמדובר בצינור שצריך לשמור על חום עד קומה 2)
?
תודה לעוזרים

shlang

New member
ואיך בדיוק יגיעו המים החמים לביתך

13 קומות, אתה קומה שניה - יקח לך הרבה זמן עד שהמים מהדוד יגיעו, אגב, אם מדובר בבניין חדש, לא תוכל להעביר צנרת מים וחשמל מחוץ לקיר

zr80

New member
אם כך מה?

אין מה לשקול את עניין הדוד שמש (וזה בניין חדש, מה צריך יהיה לעשות על מנת לשמור על התקנות בעניין הצנרת)?
מה אתם חושבים על חימום ע"י מערכת גז האם זה עדיף על חשמל, יתרונות/חסרונות ?
תודה

רשר

Well-known member
מנהל
חימום בגז יקר יותר מחשמל אך בגלל הספק גדול מהיר יותר

תוכל להגדיל הספק בדוד ע"י דוד נוסף בטור שיחמם את המים מהדוד הראשון, אך התועלת האנרגטית תהיה נמוכה יחסית לדוד הקיים,
ובעברית - מערכת חימום מים לדירה עם דוד חשמלי בלבד הנה המערכת המוצלחת ביותר שקיימת כיום בעלות הנמוכה ביותר בלי כל השקעה טכנית וכספית נוספת ועלותה השנתית מגיעה עד כ 1200 ש"ח לשנה, לכן היא גם שולטת בעולם החימום הביתי ברוב ארצות התרבות

dell555

New member
חימום בגז יקר יותר

חבר אמר שיעשה חימום על גז! עכשיו הגיע למצב שבחורף הוא רב עם הילדים שלא יפתחו את המים החמים שלא צריכים!!! ככה שלא ייכנס לעבודה לאחרונה משלא צלח התרגול החליט לשים מפסק דו קוטבי ועדיין טוען שהוא חוסך כסף אך לא ברור לי איך

רוני1955

Active member
הצעה - תשכח מזה.

אתה צריך למשוך מהבית שלך 2 צינורות מים, אחד מים קרים לדוד ואחד מים חמים מהדוד. אתה צריך גם למשוך כבל חשמלי מהבית לדוד. אתה לא יכול לעשות זאת על גבי הקיר, כי תחטוף מהעיריה. אם כן תעשה, כמות המים שישפכו לביוב עד שיגיעו המים החמים, תהיה גדולה, והזמן שתחכה עד שיגיעו המים החמים, יראה כמו נצח.

למעלה